Spojte se s námi


Hokej

Slovensko vs. Česko: Preview a tipy na sázení

V závěru skupiny A dojde na federální derby mezi Slovenskem a Českem. Oba týmy mají už jisté čtvrtfinále. Ve hře bude hlavně prestiž. Také je tu možnost jít do play off z lepší pozice a v lepší herní pohodě.

Publikováno

dne

V závěru skupiny A dojde na federální derby mezi Slovenskem a Českem. Oba týmy mají už jisté čtvrtfinále. Ve hře bude hlavně prestiž. Také je tu možnost jít do play off z lepší pozice a v lepší herní pohodě. Bude to opět velmi atraktivní zápas. Potvrdí Slováci lepší formu? Proberou se Češi ze spící letargie?

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Slovensko už nyní může hodnotit turnaj jako velmi povedený. Poprvé po 8 letech postupuje do čtvrtfinále (naposledy na MS 2013). Připsalo si skalp Rusů. Jejich hokej baví a hrají velmi sympaticky. Jako opravdový tým. Kupředu je táhne je zejména produktivní 1. formace (Lantoši, Hrivík, Cehlárik).

Slováci jsou tu v ohromné pohodě a můžou na tomto turnaji dojít pořádně daleko. V derby s Českem mají velkou šanci uspět. Toto utkání je pro ně vždy velmi prestižní. Dlouho svého rivala nezdolali, motivace je jasná.

Česko naopak na šampionátu zatím nijak nezáří. Postup do čtvrtfinále byl ohromně vydřený. Vyhrálo sice 4 zápasy v řadě, herně to ale žádná sláva není. Proti Švédsku a Dánsku bylo dokonce 20 minut od vyřazení.

Oba tyto zápasy však dokázali čeští hráči otočit ve svůj prospěch a odvrátili velké fiasko. Také jim pomohlo několik dalších výsledků. Ruku na srdce, postup českého týmu je velkým dílem náhody a štěstí. Hokejoví bohové jim zkrátka přáli. Zajištěný postup už po 6 zápasech je učiněným zázrakem.

Teď už však není kam uhnout. Češi se musí herně zlepšit, ukázat kvalitu. Zápas proti Slovensku je k tomu ideální. Tento duel by je měl nakopnout a pozitivně naladit na těžké čtvrtfinále. Konečně nebudou pod takovým tlakem, můžou jít do zápasu s čistou hlavou. Uvidíme, zda to na jejich výkonu bude znát. Slovensko to Čechům však rozhodně nenechá zadarmo.

Na co si vsadit?

Ve sportu obecně platí, že derby nemá favorita a tady to platí dvojnásob. Šance obou celků jsou vyrovnané. Slováci jsou ve formě, v ideální herní pohodě, hrají tu skvěle. Jejich motivace je jasná. Ve skupině skončit třetí a po dlouhé době porazit Čechy.

Ti sice už mají také jistý postup, ale i oni hrají o hodně. Potřebují se před klíčovými zápasy herně zvednout. Předvést konečně kvalitní výkon. Potvrdit si, že tento tým může útočit na medaile. I pro ně je tento duel velmi důležitý.

Další případná porážka by je mohla před čtvrtfinále pořádně srazit a to by nebyl dobrý signál. Obě mužstva mají v tomto duelu svůj motiv. Velká ofenzivní přestřelka se rozhodně očekávat nedá.

Tip na zápas | Méně než 5,5 gólů v kurzu 1,83 u Tipsportu

Reklama

Oblíbené