Spojte se s námi


Chance Liga

Slavia zaváhala v Jablonci, bod jí v závěru zachránil Douděra

Sobotní program Chance Ligy nabídl hned několik zajímavých výsledků. Po odpolední porážce Viktorie Plzeň si ztrátu připsal úřadující mistr ze Slavie, který vycestoval do Jablonce. Severočechy poslal do vedení Jan Chramosta, v závěru srovnal David Douděra a oba týmy získaly pouhý bod.

Sobotní program Chance Ligy nabídl hned několik zajímavých výsledků. Po odpolední porážce Viktorie Plzeň si ztrátu připsal úřadující mistr ze Slavie, který vycestoval do Jablonce. Severočechy poslal do vedení Jan Chramosta, v závěru srovnal David Douděra a oba týmy získaly pouhý bod.

  • Sobotní večer nabídl souboj Jablonce se Slavií
  • Zajímavé utkání skončilo remízou 1:1
  • Trefili se Chramosta a Douděra

Jablonec poslal do vedení Chramosta

Už v úvodu utkání ukázal Jablonec to, že rozhodně nenechá Slavii body zadarmo. Mnohokrát tedy zazlobil a dostával se do vápna, jednalo se ale spíše o dílčí šance, které Jindřicha Staňka příliš neohrožovaly. Severočeši byli nicméně aktivnější a kvůli tomu vyfasovali žlutou kartu stopeři Slavie Igoh Ogbu s Tomášem Holešem.

Oslavovat se pak mohlo po půlhodině hry, kdy si na centr Alexise Aléguého naskočil Jan Chramosta a hlavou se trefil přesně do šibenice slávistické branky. Staněk byl v protipohybu a neměl šanci zareagovat. Trenér Jindřich Trpišovský ale pak musel řešit jednu velkou nepříjemnost.

Musel totiž vystřídat zraněného Davida Zimu, kterého zaskočil Štěpán Chaloupek. Zajímavé bylo ovšem i to, že šel dolů i Igoh Ogbu, který byl pořádně překvapený. Důvodem byla nejspíše žlutá karta, na hřiště místo něj zamířil Emmanuel Fully.

Ukázat se ovšem musel i Jan Hanuš, po prostřídání se dostal do velké šance Oscar, brankář Jablonce ale zatím držel naděje Jablonce na tři body. V závěru úvodní půle se dožadoval Ivan Schranz pokutového kopu, VAR ale sudímu Karlovi Roučkovi odpískání pokutového kopu nedoporučil.

Douděra srovnal v samotném závěru

Na startu druhého poločasu už byla Slavia aktivnější. Jablonec cítil tlak a raději zalezl, i tak si ale čas od času vytvořil zajímavou šanci. V 58. minutě se dožadoval penalty Oscar a možná i pravdu měl, neuvědomil si ale, že stál ve více než metrovém ofsajdu.

Sešívaní museli reagovat, stále nedokázali ani vyrovnat a na hřiště tak přišli Mojmír Chytil s Lukášem Vorlickým. Ihned po jejich příchodu Hanuš vyrazil jen míč před sebe a Douděra zklamal své spoluhráče, když netrefil odkrytou branku.

Poté střídal i Jablonec, odešli lídři Jan Chramosta s Alexisem Aléguém, na hřiště se dostali Jan Suchan a Daniel Souček. Sudí Rouček se nenudil, výrazně trestal i hráče Jablonce včetně gólmana Jana Hanuše, který zdržoval od začátku zápasu a kartu inkasoval více než čtvrthodinu před jeho koncem.

V 80. minutě byl střídající David Puškáč faulovaný na středu hřiště Chaloupkem, jinak by unikal sám na branku. Stoper Slavie se ale kupodivu červené kartě vyhnul, Rouček neodpískal ani faul a k situaci se nevrátil ani VAR. Za protesty pak žlutou kartu viděl i trenér domácích Luboš Kozel.

Jablonec ale vedení neudržel. V 90. minutě za vápnem vypálil Douděra a trefil čistou šibenici, Hanuš se mohl jen ohlédnout. Vítězná trefa už nepřišla a oba týmy tak získali bod za remízu 1:1. S tím nejspíše není spokojen ani jeden z nich, domácí totiž už cítili výhru a pro Slavii se i tak jedná o ztrátu.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama

Oblíbené