Skvělá zpráva pro milovníky konzolí a hry FIFA! PlayStation 5 vyjde již brzy

A je to tady! Chvíle, na kterou fanoušci videoher dlouho čekali. Po šesti letech přichází nová verze z produktové řady PlayStation. Herní konzole od výrobců ze společnosti Sony, jenž brzy zavítá do obchodů i u nás v České Republice, vyjde pod názvem PlayStation 5. Na co se můžeme těšit?

Stejně jako minulý rok, i tentokrát poskytlo Sony exkluzivní rozhovor redakci Wired. Ta vyzpovídala dva přední představitele společnosti: Jima Ryana (CEO PlayStation) a Marka Cernyho (hlavní návrhář konzole).

První zmíněný hned v úvodu interview prozradil to nejdůležitější, a to kdy se konzole od firmy Sony konečně objeví na trhu:

„S potěšením mohu dnes oznámit, že naše konzole nové generace se bude jmenovat PlayStation 5 a prodávat se začne na Vánoce 2020,“ uvedl Ryan.

Ty nejžhavější informace se týkaly především přepracovaného ovladače, u něhož se dočkáme dvou klíčových inovací. První se týká vibrací, které budou nahrazeny haptickou odezvou. Velký rozdíl tak pocítíme například u srážek s protihráčem během utkání ve hře FIFA. 

Druhým objevem je přizpůsobitelnost zadních tlačítek R2 a L2. Vývojáři budou moci naprogramovat sílu odporu při jejich mačkání. „V kombinaci s haptickou odezvou to umožní zprostředkovat silný zážitek,“ věří Sony. 

Magazín Wired následně potvrdil, že nový Dualshock 5 bude obsahovat konektor USB-C, vylepšený reproduktor i baterii s větší kapacitou. Kompletně přepracované bude také uživatelské rozhraní, které více zohlední sociální prvky.

PlayStation 5 využije 100GB optické disky. Instalace her na disk přesto zůstane nadále povinná. Půjde však například nainstalovat jen příběhovou část či jen multiplayer. Na PlayStation 5 půjde hrát hry z PlayStation 4.

Zdroj: thesun.co.uk

Sony doufá, že herní zážitek zlepší i přítomnost SSD, který výrazně zkrátí časy nahrávání. Demonstrovala to ukázka ze hry Spider-Man, která se na vývojářském kitu načetla o 14,2 sekundy rychleji než na PlayStation 4 Pro.

Čeští zastupitelé společnosti Sony zatím nechtějí odpovídat na otázky týkající se dostupnosti na našem trhu. Přibližná cena, za kterou by se u nás konzole mohla prodávat, tak zůstává neznámá. Pro srovnání: PS4 (2013) vstupovala na český trh za 10 490 Kč, ovladač Dual Shock za cenu 1499 Kč.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..