Tenis

Sinner získal první negrandslamový titul v tomto roce a na žebříčku se blíží Alcarazovi

Jannik Sinner potvrdil roli favorita a v Pekingu si došel pro turnajový titul. Italský tenista tak v letošním roce triumfoval poprvé mimo grandslamové turnaje. Na žebříčku ATP se teď přiblížil Španělu Alcarazovi.

Jannik Sinner potvrdil roli favorita a v Pekingu si došel pro turnajový titul. Italský tenista tak v letošním roce triumfoval poprvé mimo grandslamové turnaje. Na žebříčku ATP se teď přiblížil Španělu Alcarazovi.

  • Jannik Sinner se raduje ze svého prvního letošního titulu mimo grandslamy
  • Ital nenašel přemožitele na turnaji v Pekingu
  • Po odstoupení Alcaraze bude aktuální světová dvojka největším favoritem také na Masters v Šanghaji

Sinnerův první negrandslamový titul

Jannik Sinner vyhrál ve dvou setech finále China Open 2025 proti Američanovi Learneru Tienovi a získal tak svůj třiadvacátý titul na okruhu ATP. V této sezóně se jedná o jeho třetí titul a v Pekingu se Ital radoval podruhé v kariéře. Na tomto turnaji jsme mohli vidět i českého tenistu Menšíka.

Sinner se tak stal po Changovi, Nadalovi a Djokovičovi teprve čtvrtým hráčem, který má na China Open více než jeden triumf. V průběhu turnaje v Pekingu sice Sinner ztratil dva sety, ale ani v jednom z rozhodujících setů nepřipustil vyrovnaný průběh.

Rozhodující sada proti Francouzi Atmanovi nepřinesla ani gem pro Sinnerova soupeře. V semifinále pak Ital porazil ve třetím setu Alexe De Minaura 6:2.

Docela překvapivé je, že se Sinner letos radoval z turnajového titulu poprvé mimo grandslamy. Pravdou ovšem zůstává, že velké množství akcí takové úrovně ani neabsolvoval. Po Australian Open začal Sinner nedobrovolnou pauzu od tenisových podniků. Na Masters v Římě pak nestačil ve finále na Alcaraze.

Travnatou sezónu následně zahájil turnajem v Halle, kde nestačil ve druhém kole na Kazacha Bublika. Po přechodu na tvrdý povrch pak tehdejší jedničku zradilo zdraví a finále proti Alcarazovi ve finále Masters v Cincinnati za stavu 0:5 skrečoval.

Sinner dohání Alcaraze

Sinner prokázal, že mu tvrdý povrch sedí. Na tomto povrchu hrál totiž finále už na posledních devíti turnajích v řadě, z toho šest vyhrál. Za triumf v Pekingu získal 500 bodů, čímž si polepšil na 10950 bodů. Carlos Alcaraz zůstává světovou jedničkou s 11540 body, protože obhájil titul v Tokiu. Rozdíl mezi Alcarazem a Sinnerem se tak zmenšil.

Podstatné v tomto ohledu dále je, že se Alcaraz odhlásil z turnaje v Šanghaji, takže přijde o 200 bodů z loňského čtvrtfinále. Španěl tak reagoval na poranění, se kterým dohrával na tenisovém podniku v japonské metropoli.

Obrovská mezera pak figuruje mezi dvojicí nejlepších tenistů světa a zbytkem hráčů. Třetí v pořadí Němec Zverev ztrácí na Sinnera už téměř pět tisíc bodů. Následuje Djokovič, Fritz a Shelton.

Masters v Šanghaji

Masters v Šanghaji začal duely prvního kola dnes. Nejlepší tenisté ale mají v prvním kole volný los. To se pochopitelně týká i Sinnera. Jeho prvním soupeřem bude Němec Altmaier. V následující fázi může narazit na Nizozemce Griekspoora nebo zvedajícího se Američana Brooksbyho.

Zdroje: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené