Sigma podává protest! Klubu se nelíbí výkon rozhodčího v zápase proti Baníku

Předehrávkou osmého kola naší nejvyšší fotbalové soutěže byl páteční duel Sigmy Olomouc a Baníku Ostrava. Utkáním se ovšem tak trochu nesla hořká pachuť, a to zejména kvůli výkonu hlavního sudího. Klub shledal jeho výkon nedostatečným a podal svůj protest Komisi rozhodčích.

Dvě situace, které prý zásadně ovlivnily vývoj utkání. K první z nich došlo v 51. minutě, kdy nebyla udělená druhá žlutá karta Yirovi Collins Sorovi po jeho zákroku na Ondřeje Zmrzlého.

Druhá situace vznikla v 74. minutě, kdy útočník Pavel Zifčák neoprávněně obdržel červenou kartu při střetu s ostravským Jaroslavem Svozilem.

“Protest se týkal dvou situací, které dle našeho názoru nebyly posouzeny správně a ovlivnily tak průběh utkání,” reaguje sekretář olomouckého klubu Adam Košař.

Tento protest byl podán v pondělí ráno a je projednáván Komisí rozhodčích. Výsledek jednání ale stále není znám.

Jak páteční utkání skončilo už všichni dobře víme. Olomouc sice už od desáté minuty zásluhou Martina Hály vedla 1:0, i díky udělené červené kartě ale Baník stačil korigovat výsledek na konečných 1:1. A to několik minut před koncem.

Václav Jílek ovšem také přiznal, že dělba bodů je vlastně především jejich chybou. Z výkonu Tomáše Klímy ale také nebyl nadšen.

“Vyšel nám skvěle signál a prvních 20 minut jsme byli dominantní. Zápas nám vyšel, hráli jsme energicky, emočně. Utkání splňovalo z pohledu nasazení z obou stran velmi vysoké parametry.

Nezapadl mi do toho výkon rozhodčího. Je samozřejmě naše chyba, že jsme to v závěru neuhráli a neodbránili to. Inkasovali jsme z prostoru, který jsme měli zabezpečený nejzkušenějšími hráči.”

Olomoucký klub každopádně není jediným, jemuž se výkon hlavního sudího v zápase nezdál. Kritiku na adresu hlavního sudího můžeme vidět i na sociálních sítích. Pískání Klímy se nelíbilo oběma fanouškovským táborům.

Zdroje: FC Baník Ostrava, SK Sigma Olomouc