Spojte se s námi


Basketbal

Sezona halových sportů je u konce. Které týmy letos vládly na českých palubovkách?

Vedle fotbalu a ledního hokeje skončila sezona také dalším oblíbeným sportům. Známe tak jména letošních mistrů v nejvyšších tuzemských florbalových, futsalových, volejbalových, basketbalových i házenkářských soutěžích. Podívejte se na přehled týmů, které v Česku vládnou halovým míčovým hrám.

Publikováno

dne

Vedle fotbalu a ledního hokeje skončila sezona také dalším oblíbeným sportům. Známe tak jména letošních mistrů v nejvyšších tuzemských florbalových, futsalových, volejbalových, basketbalových i házenkářských soutěžích. Podívejte se na přehled týmů, které v Česku vládnou halovým míčovým hrám.

Florbal

Florbaloví fanoušci si už zvykli, že o šampionech v jejich sportu se rozhoduje v jediném závěrečném střetnutí. Superfinále se 9. dubna vrátilo po pěti letech do pražské O2 areny. Vítězkami ženské extraligy se po vítězství 4:2 nad Chodovem poprvé v historii staly hráčky FBC Ostrava.

Drama přineslo vyvrcholení mužské Livesport Superligy. Před téměř jedenácti tisícovkami fanoušků se nakonec radovali obhájci titulu a vítězové základní části z Mladé Boleslavi, kteří vyhráli 2:1 v prodloužení. Rozhodující gól do sítě Tatranu Střešovice dal v 63. minutě Daniel Šebek.

Futsal

Návrat na trůn zaznamenal fenomén českého futsalu z Chrudimi. Východočeský klub od začátku sezony vyhlašoval se sloganem „Zpátky na vrchol!“ útok na patnáctý titul v historii. To se nakonec celku, jenž sází na kvalitní mix českých a zahraničních hráčů, povedlo. Ve finálové sérii si totiž poradil v poměru 3:1 s Plzní, která obhajovala loňské prvenství.

Dodejme ještě jméno týmu, jenž se stal mistrem nepříliš sledované nejvyšší ženské futsalové ligy. Je jím družstvo z jižní Moravy, které nese název Nástěnky Brno.

Volejbal

Finále volejbalové extraligy žen letos obstaraly hráčky Prostějova a KP Brno. Volejbalistky z Hané porazily soupeřky z jihomoravské metropole 3:1 na zápasy a po čtyřech letech se mohly radovat z českého titulu, v klubových dějinách už jedenáctého.

Po historickém triumfu sahali mezi muži pražští Lvi. Finálová série nejvyšší soutěže dospěla až do rozhodujícího pátého zápasu, v němž 3:2 na sety vyhrálo Karlovarsko. Západočeši tak na úkor celku z hlavního města oslavili třetí zisk mistrovské trofeje v řadě.

Basketbal

Nadvláda dvou klubů na basketbalových palubovkách v Česku trvá dál. Ženskou basketbalovou ligu opět ovládly svěřenkyně slovenské trenérky Natálie Hejkové. Klub ZVVZ USK Praha si rekordní šestnáctý titul zajistil finálovou výhrou nad brněnskými Žabinami.

Také v nejvyšší mužské soutěži kraluje dlouhá léta jediný klub. V repríze loňského ligového vyvrcholení si Nymburk zdoláním Opavy zařídil osmnácté prvenství za sebou.

Házená

Rovněž v první lize házenkářek je mistr už několik let stejný. Devátý titul v soutěži, jejíž základní část je mezinárodní, získal DHK Baník Most. Ve finálové sérii na něj nestačily hráčky DHC Plzeň.

Také mistrovský celek mužské ligy házené má ve svém jménu označení Baník. Karviná v rozhodujícím pátém utkání předčila mužstvo ze západočeského krajského města, jehož celý oficiální název zní Talent tým Plzeňského kraje. Ten nezvládl obhajobu loňského triumfu.

Zdroj: Český florbal, fotbal.cz, Český volejbal, CZ.BASKETBALL, Český svaz házené

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.