SESTŘIH: Neskutečné derby! Slavia dokázala srovnat i přesto, že prohrávala 0:3

Tak takové derby historie nepamatuje! Slavia Praha prohrávala se Spartou po poločase 3:0, přesto dokázala ve druhé půli srovnat!

zdroj: slavia.cz

Kouč Jindřich Trpišovský poslal do derby identickou sestavu jako před týdnem proti Sigmě Olomouc. Jeho protějšek Pavel Hapal udělal dvě změny, Ben Chaima na křídle nahradil Plavšič a místo Hovorky hrál Štetina. Sparťané ale hlavně hráli v jiném rozestavení, místo klasického 4-2-3-1 4-4-2 se Stanciuem na křídle.

A právě Stanciu byl mužem první půle. Nejprve otevřel střelecký účet zápasu. Z úhlu navedl po lajně míč do pokutového území a z téměř nulového úhlu propálil Koláře. O chvíli později se radoval znovu, ale jeho gól odvolal videorozhodčí.

Přesto sparťané ve 31. minutě zvýšili. Stanciu rozehrál roh, který na přední tyči lízl za brankovou čáru slávista Souček. A ještě do poločasu to bylo 3:0. Ve 44. minutě se podobně jako v případě trefil Rumun Stanciu. Znovu si navedl balon do šestnáctky a ze strany propálil chybujícího Koláře.

Jenže světe div se, Slavia srovnala. Nejprve v 70. minutě z úhlu trefil přesně šibenici Stoch. Na rozdíl jedné branky snížil v 83. minutě po rohu Deli a v nastavení se odehrál velice sporný moment. Tecl byl faulován při pokusu o střelu, ale hra pokračovala a po chvíli rozhodčí Královec nařídil penaltu. K puntíku si stoupl Škoda a střelou o břevno srovnal.