Spojte se s námi


Motorsport

Šéfkuchař z Masterchefa, šampion Oktagonu i modelky z Playboye. Nejrychlejší Čech ve formuli udělal v Brně rozruch

Rychlá auta, vůně benzínu a krásné ženy, to šlo odjakživa dohromady. A to, že formuloví jezdci si večírky umí náležitě užít, je známá věc. Věděl to už legendární James Hunt, kterého v populárním filmu Rivalové ztvárnil filmový Thor Chris Hemsworth.

Publikováno

dne

Rychlá auta, vůně benzínu a krásné ženy, to šlo odjakživa dohromady. A to, že formuloví jezdci si večírky umí náležitě užít, je známá věc. Věděl to už legendární James Hunt, kterého v populárním filmu Rivalové ztvárnil filmový Thor Chris Hemsworth. A své o tom ví i nejrychlejší Čech v kategorii formule 3 Vladimír Netušil, který si z evropského seriálu Euroformula Open o víkendu odskočil do Brna, aby se alespoň jednou v roce představil také domácím fanouškům. Po závodě ho v paddocku navštívil michelinský kuchař Jan Punčochář, bojovník Karlos Vémola i vybrané krásky Playboye. 

Zraky formulových fanoušků se o víkendu upnuly k Brnu. Na místním automotodromu se představily desítky jezdců hned v několika kategoriích. Zaručeně největší poprask ale vzbudil Vladimír Netušil.

Pilot a zároveň majitel stáje Effective racing v letošní sezoně závodí v evropské Euroformula Open na úrovni formule 3, odkud v minulosti zamířili rovnou mezi světovou elitu Formule 1 třeba úřadující mistr světa Max Verstappen nebo Charles Leclerc.

Možnost zazávodit si před českým publikem využil Vladimír velmi rád, navíc když brněnský okruh patří k jeho oblíbeným. „Mám to tu moc rád, vloni jsem tu vyhrál, stejně jako pak i celý seriál Středoevropské zóny, takže mám jen ty nejlepší vzpomínky. Je skvělé se ukázat českým divákům i stávajícím nebo potenciálním partnerům,” popisuje Netušil. 

Právě pro partnery v sobotu uspořádal pompézní akci přímo ve vlastním paddocku. Vedle ustájeného monopostu se tak za vůně benzinu rozestavil kuchařský pult, k němuž se postavil skutečný mistr svého řemesla, šéfkuchař Jan Punčochář.

“Udělal jsem tematické menu, které se hodí k závodům, všechno bylo krvavé,” dodával s typickým úsměvem Punčochář. Podávaly se argentinské krevety s rajčaty a olivami, mořský vlk, či telecí svíčková s hřebcovou omáčkou. Nechyběl ani tradiční a velmi oblíbený Punčochářův dezert, takzvané karamelové vejce. 

Přestože v samotném závodě skončil netušil po chybě až čtvrtý a ve druhé kategorii novějších vozů druhý, nenechal si zbytek sobotní akce zkazit. Do paddocku dorazil i jeho kamarád Karlos Vémola, šampion organizace OKTAGON MMA. Právě on se v minulém roce Netušilovým monopostem sám projel.

„Je to neskutečně návykové, když se dostanete blízko jiného auta. V člověku se projeví soutěživost a chce něco dokázat,” rozplýval se tehdy známý bojovník. Tentokrát nechal řízení auta na svém kamarádovi a sám si užíval příjemnou zábavu. 

Večerní program pak pro hosty ve stáji Effective racing okořenily vnadné modelky časopisu Playboy. Nechyběla vítězka soutěže Hledáme Playmate Denisa Gudelj, herečka Denisa Pfauserová, světově úspěšná tatérka Ivana Beláková či populární DJ Lucca. 

Vladimír Netušil se po víkendové akci vrací k přípravám na další podnik seriálu Euroformula Open, který je na programu za dva týdny v italské Monze. V letošním ročníku, který je pro něj prvním v tomto seriálu, je jeho cílem stahovat časy těch nejlepších, a v příštích sezonách se pak dostat do hledáčku vyšších soutěží, jako jsou Formule 1 a 2. 

Zdroj: Vladimír Netušil

Reklama

Motorsport

Americký tým Haas odhalil podobu svých vozů pro sezónu 2023! Do zbarvení výrazně zasahuje nový titulární sponzor

Americký tým MoneyGram Haas F1 Team jako první ze všech týmů odhalil podobu nových monopostů pro sezónu 2023! Nový titulární sponzor Haasu výrazně zasahuje do jejich zbarvení. S jakým vozem tedy budou jezdit Kevin Magnussen a Nico Hülkenberg?

Publikováno

dne

Americký tým MoneyGram Haas F1 Team jako první ze všech týmů odhalil podobu nových monopostů pro sezónu 2023! Nový titulární sponzor Haasu výrazně zasahuje do jejich zbarvení. S jakým vozem tedy budou jezdit Kevin Magnussen a Nico Hülkenberg?

MoneyGram Haas F1 Team je prvním z řady týmů, který v průběhu zimy odhalil podobu svých nových monopostů.

Nutno podotknout, jak si ostatně sami v níže přiložených twitterových příspěvcích můžete povšimnout, nový titulární sponzor Haasu významně zasahuje do zbarvení vozů.

Dlužno dodat, Haas v roce 2022 závodil bez titulního sponzora, když po ruské invazi na Ukrajinu ukončil partnerství s ruským výrobcem hnojiv Uralkali. S koncem sponzoringu souvisel i odchod tehdejšího pilota týmu, Nikity Mazepina.

Teď se ale do názvu týmu vrací jméno sponzora, tentokrát se jedná o americkou firmu MoneyGram, která se zabývá finančními službami a ve svém byznysu není bez poskvrny.

O novém titulárním sponzorovi Haasu jsme nicméně napsali článek již dříve. Americký tým každopádně vstoupí do ročníku 2023 také s novou jezdeckou sestavu.

Respektive s jedním novým členem. Na konci sezóny minulé totiž Haas propustil Micka Schumachera a angažoval známého pilota Nica Hülkenberga, jenž však měl od F1 delší pauzu. Týmovou jedničkou by tak měl být Kevin Magnussen.

Dalším týmem, který představení zbarvení svých monopostů pro nadcházející sezónu bude Red Bull Racing. A to konkrétně v pátek 3. února.

Zdroje: F1, MoneyGram Haas F1 Team

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Forbes: Nejbohatším sportovním impériem na světě je vlastník F1! Kolikátí jsou majitelé Manchesteru United či Liverpoolu?

Vlastník Formule 1 Liberty Media byl světoznámým časopisem Forbes označen za nejhodnotnější impérium v oblasti sportu. Jeho hodnota činí 21 miliard dolarů, na druhém místě se nachází majitelé Arsenalu nebo Colorada Rapids Kroenke Sports & Entertainment.

Publikováno

dne

Vlastník Formule 1 Liberty Media byl světoznámým časopisem Forbes označen za nejhodnotnější impérium v oblasti sportu. Jeho hodnota činí 21 miliard dolarů, na druhém místě se nachází majitelé Arsenalu nebo Colorada Rapids Kroenke Sports & Entertainment.

Světoznámý časopis Forbes označil vlastníka Formule 1, společnost Liberty Media, za nejhodnotnější impérium v oblasti sportu pro rok 2023 a ocenil ji na téměř 21 miliard dolarů. V drtivé většině je to právě díky královně motorsportu, která samotná má hodnotu 17,1 miliard dolarů.

V přepočtu na naši měnu to téměř činí 400 miliard korun. Hodnota F1 však má podle aktuálního trendu stále stoupat.

Nasvědčuje tomu nejen rekordní sledovanost na stanici ESPN, ale také nová smlouva, která má údajně patnáctinásobnou hodnotu oproti předchozí částce.

Liberty Media kromě Formule 1 má také jiné zájmy, tím nejvýraznějších z řady všech ostatních je baseballový tým Atlanta Braves.

Společnost Liberty Media převzala Formuli 1 v roce 2017 a její hodnota za tu dobu výrazně vzrostla, i díky seriálu Drive to Survive na Netflixu.

Na druhém místě žebříčku deseti nejhodnotnějších impérií v oblasti sportu časopisu Forbes se nachází Kroenke Sports & Entertainment s hodnotou 12,75 miliardy dolarů (Arsenal, Denver Nuggets, Colorado Rapids).

Třetí je Jerry Jones s hodnotou 11,32 miliard dolarů (Dallas Cowboys), čtvrtou příčku drží Fenway Sports Group (Liverpool FC, Boston Red Sox, Pittsburgh Penguins). Elitní pětku pak uzavírá Madison Square Garden Sports (New York Knicks a New York Rangers) s hodnotou 9,17 miliard dolarů.

Rodina Glazerových, která je vlastníky Manchesteru United se v žebříčku Forbes nachází na osmém místě, s konkrétní hodnotou 7,53 miliard dolarů.

Zdroje: Forbes, Racing News 365

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Lež není názor, strach není zbraň, zlo dnes nemá svůj den! Jak reaguje na výsledky voleb sportovní veřejnost?

Po vyrovnaném prvním, ba naprosto jasném druhém kole se novým prezidentem České republiky stal Petr Pavel. Velká část veřejnosti jeho vítězství zcela pochopitelně bere jako velké poražení populismu, jak nicméně na výhru Pavla reaguje sportovní veřejnost?

Publikováno

dne

Po vyrovnaném prvním, ba naprosto jasném druhém kole se novým prezidentem České republiky stal Petr Pavel. Velká část veřejnosti jeho vítězství zcela pochopitelně bere jako velké poražení populismu, jak nicméně na výhru Pavla reaguje sportovní veřejnost?

Za použití sportovní terminologie – jestliže byl výsledek prvního kola prezidentských voleb mezi oběma kandidáty vyrovnaný, tak druhé klání skončilo jasným debaklem.

Vítězem letošních voleb se stal Petr Pavel, který se v drtivé většině průběhu sčítání pyšnil vskutku obrovským náskokem. A výsledek?

Po Václavu Havlovi, Václavu Klausovi, Miloši Zemanovi je tedy Petr Pavel v pořadí čtvrtým prezidentem samostatné České republiky.

Jak ostatně můžete vidět ve výše přiloženém twitterovém příspěvku, Pavla volilo hned 3 358 926 občanů naší země, zatímco Babišovi vyslovilo svou důvěru lehce přes 2 milony a 400 tisíc lidí.

„Moc rád bych poděkoval všem, kteří mě volili, ale zároveň bych chtěl poděkovat těm, kteří mě nevolili, ale přišli k volbám, protože tím dali jasně najevo, že ctí demokracii a záleží jim na tom, jak tahle země bude vypadat,“ uvedl nový prezident ČR na tiskové konferenci.

Dále pak doplnil, že v těchto volbách zvítězily hodnoty jako pravda, důstojnost, respekt a pokora. Poblahopřát přijela Pavlovi dokonce prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová. Na svém Twitteru se k osobní gratulaci takto vyjádřil komentátor F1 Jiří Košta.

Výsledky prezidentských voleb neminuly takřka nikoho a samozřejmě na ně reaguje i sportovní veřejnost.

Reakce veřejnosti

Například Tomáš Syrovátka, jakožto 1. místopředseda představenstva Slavie Praha, označil za hrdinku voleb Danuši Nerudovou. A na její adresu napsala trefný komentář také Darina Vymětalíková.

Vyjádřit názor se rozhodli i zástupci fotbalového či hokejového prostředí. Svůj pohled přidal také další komentátor Formule 1 Tomáš Richtr nebo český basketbalista Radek Farský. Velmi originální komentář, ostatně jako už tradičně, přidal Neobjektivní Novinář.

https://twitter.com/petr_sveceny/status/1619338516588294145?s=20&t=gT36-lGqb8f_aYAZ2y7ksw

Zdroje: ČT24, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené