Sázkařský slovník: Cizí pojmy a jejich vysvětlení pro úspěšné sázení

Ve světě sázení není zrovna lehké se vyznat a setkáte se se spoustou zkratek, pojmů a cizích výrazů. Připravili jsme proto pro vás přehledný sázkařský slovník, který vám poskytne základní znalosti, bez kterých se v online sázení neobejdete.

AET | After extra time | Po prodloužení

Nejčastěji používané ve fotbale či v hokeji, kde často zápas končí v řádném hracím čase remízou a o vítězi rozhodne až prodloužení. Zatímco ve fotbale může v prodloužení padnout i více branek, tak v hokeji se hraje na tzv. zlatý gól, který utkání ukončí.

Tento název vytvořila FIFA v roce 1993, ovšem kromě mistrovství světa v plážovém fotbale se už dnes ve fotbale nepoužívá.

Akumulovaná sázka

Při AKU sázce, nebo se také můžete setkat s názvem Accumulator, bude tvořit váš tiket více sázek. Výsledný kurz bude tvořit násobek všech kurzů na tiketu. Aby byl však tiket vítězný, tak musí vyhrát všechny jednotlivé události, které jste si na tiket zvolily. Pokud jedna jediná událost nevyjde, tak je celý tiket pro vás ztracený.

AKU sázky jsou oblíbené především u sázkařů, kteří sázejí menší částky. Proto se někdy dočtete toho, že při sázce 20 Kč vyhrál sázející 100 000 Kč. Násobení jednotlivých kurzů vám může přinést velmi vysokou výhru.

Americké kurzy

Americké kurzy se oproti těm evropským udávají z pohledu 100 dolarů. Pokud někde uvidíte kurz -130, jedná se o záporný kurz a pro to, abyste získali ze sázky 100 dolarů je potřeba vsadit 130 dolarů.

Stejně to funguje i naopak. Pokud uvidíte kurz +130, tak při sázce 100 dolarů získáte 130 dolarů. Pokud to převedeme na decimální (evropský) kurz, tak kurz +130 = 2.3.

Arber | Arbitrážní sázení

Jde o vyhledávání kurzů u různých sázkových kanceláří. Sázkař uzavře sázku na vítězství tenisty A v určitém kurzu a u jiné sázkové kanceláře uzavře sázku s předem vypočítanou částkou, kterou vsadí na vítězství tenisty B. Díky tomu, že sázkař našel výhodné kurzy, tak po uzavření obou sázek bude ziskový bez ohledu na to, jak utkání skončí. Jinak – Sure bets.

AH | Asian handicap | Asijský handicap

Jak už název napovídá, tento termín vznikl v Asii a jde o fiktivní bodový náskok, který přisoudíte svému výběru. Existuje však i evropský handicap, který má na rozdíl od těch asijských i remízu. Pokud tedy remíza nastane, vrátí se vám celý vklad (VOID). Setkat se ale můžete například i s dvojitými asijskými handicapy – 1.25.

Asijské handicapy jsou velmi využívané a kdo s nimi umí sázet, může výrazně zvýšit své zisky oproti klasickému sázení 1×2.

Back

S tímto pojmem se můžete setkat na burze sázek. Jde o klasickou sázku na výhru, kterou běžně uzavíráte v sázkové kanceláři. Opačným výrazem Backu je Lay, kterým sázku nabízíte ke koupi čili k “backnutí”.

Bank transfer | Bankovní převod

Převod peněžních prostředků z bankovního účtu na účet sázkové kanceláře a naopak. Využít můžete internet banking a nebo také můžete využít pro převod peněz “prostředníka” jako je například Skrill, NETELLER či Paypal.

Bankroll | Bank

Jde o finanční obnos, který máte vyhrazený pro sázení. Je dobré se řídit money managementem (bankroll managementem), který vám bude zefektivňovat vaše sázení. S tím se pojí i výše vkladu na jednotlivé sázky, které se samozřejmě budou odvíjet od systému sázení, který si zvolíte.

Pokud ale zvolíte ten systém, že budete na každou událost vsázet stejnou částku, tak se doporučuje vklad od 2 – 5 % vašeho celkového kapitálu.

Bet | Sázka

Sázka na sportovní utkání. V poslední době se hodně rozmáhá i sázení na politické události.

Betting Exchange | Burza sázek

Burza sázek se dá přirovnat k sázkové kanceláři, pouze s tím rozdílem, že uživatelé (sázkaři) sázejí mezi sebou (Back – Lay). Daná společnost pouze zprostředkovává možnost obchodovat a vydělává na provizích z uzavřených sázek, které se většinou pohybují mezi 1-5 %.

Bookmaker (Bookie) | Sportsbook | Sázková kancelář

Angličané používají slovo Bookmaker a Američané zase slovo Sportsbook pro sázkovou kancelář. Bookmaker je také osoba, která tvoří kurzy a přijímá sázky. Sázkové kanceláře si berou provizi z uzavřené sázky a soupeří se sázkařem. Nastavují kurzy tak, aby vyhráli ať už zápas dopadne tak či onak, samozřejmě podle objemu vsazených peněz.

Bonus

Sázkové kanceláře mezi sebou bojují různými způsoby a jedním z nich jsou bonusy, které nabízejí za registraci. Některé sázkové kanceláře vám připíší slíbený bonus ihned po registraci, některé zase až po peněžním vkladu.

Většinou navíc bonus nelze hned vybrat, ale musíte si několikrát vsadit, než si budete moc případný bonus stáhnout zpět na svůj bankovní účet.

Dále se také můžete setkat s bonusem bez vkladu, kdy vám sázková kancelář připíše bonus pouze za registraci. Nebo se také setkáte s bonusem za přivedení přítele. Pokud někomu blízkému doporučíte danou sázkovou kancelář, tak po jeho registraci a peněžním vkladu připíše sázková kancelář bonus na váš účet.

Bonusový kód

Většinou zadáváte bonusový kód při registraci do sázkové kanceláře, která vám následně připíše bonus na účet. Někdy ale můžete bonusový kód na určitou částku vyhrát v některé z různých, nejčastěji tipovacích, soutěží. Kód, který získáte, poté vložíte přímo na svém účtu a sázková kancelář vám bonus připíše.

Cash Out | Prodej tiketu

Funkce, která vám umožní okamžité vyplacení vašeho tiketu. Pokud se třeba zápas nevyvíjí tak, jak jste si představovali, můžete snížit riziko tím, že okamžitě prodáte tiket a necháte si vyplatit částku, která pro vás bude znamenat, samozřejmě podle kurzu, profit či ztrátu a to bez ohledu na to, jak se bude zápas vyvíjet po prodeji tiketu.

Currency | Měna

Při registraci si můžete zvolit u většiny sázkových kanceláří měnu, ve které chcete mít účet veden. Většinou jde předem zvolená měna v nastavení účtu změnit. Při převádění peněz se přepočty automaticky přepočítají podle aktuálního kurzu.

CVC | CVV

Card Verification Code je třímístný kód na zadní straně platební karty, který slouží jako bezpečnostní opatření při platbě kreditní kartou.

Decimal odds | Decimální kurz (EU)

Decimální kurzy se používají především v Evropě, proto se většinou uvádí zkratka (EU). Je to pro většinu známý kurz – 1.6. Při sázce 1 000 Kč na kurz 1.6 bude váš čistý zisk 600 Kč.

Deposit | Vklad peněz

Po registraci do sázkové kanceláře budete muset vložit na svůj herní účet peněžní vklad, který vložíte pomocí jednoho z několika variant platebních metod. Během tohoto procesu si zjistěte podmínky pro získání bonusu, jelikož to někdy souvisí i s tím, kolik peněz vložíte poprvé na svůj účet.

Derby

Utkání dvou týmů, které sídlí ve stejném městě nebo oblasti. Jde například o derby pražských S – Sparta Praha vs. Slavia Praha nebo v Anglii o North London derby – Arsenal vs. Tottenham.

Double chance | Dvojtip

Pokud si nejste úplně jistí výhrou daného týmu nebo remízou, můžete si sázku pojistit dvojtipem, který má však výrazně nižší kurz.

Můžete si zvolit neprohru domácího týmu (označováno – 10) a nebo neprohru hostů (označováno – 02)

Dvojitá šance

S touto novinkou přišla do ČR sázková kancelář Fortuna. Jde o sázku, která bere v potaz 1. poločas i konec utkání v jedné sázce. Vyhráváte tehdy, když je váš tip úspěšný v jednom z těchto případů: Po prvním poločase a nebo po skončení utkání.

Draw no Bet | SBR – Sázka bez remízy

V případě, že utkání skončí remízou, tak se sázkaři vrací počáteční vklad. Sázíte tedy pouze na výhru prvního či druhého týmu nebo hráče. U asijských handicapů jde o sázku na AH 0.

Elektronická peněženka | Internetová peněženka

Jde o rychlý a bezpečný způsob pro převod vašich peněžních prostředků z bankovního účtu na účet sázkové kanceláře a naopak. Nejpoužívanější jsou Skrill, NETELLER či Paypal.

Ex aequo

Když dva nebo více účastníků závodu skončí na stejném místě.

Fair Odd | Rovný kurz

Hodnota kurzu od sázkové kanceláře, který se při pravděpodobnosti 50 % na vítězství daného týmu či hráče rovná kurzu 2. Sázková kancelář si ale z každé sázky bere poplatek a tak vždy vypíše nižší kurz.

Favorit

Tým a nebo hráč, který je papírově silnější, než jeho soupeř.

Fixní kurz

Jde o kurzy, které jsou stálé a před zápasem se již nemění. Dnes už se ale mění kurzy i v kamenných sázkových kanceláří, které minimálně každý den tisknou nové upravené kurzy.

Fixed match | Dohodnutý zápas

Jde o utkání, u nějž je předem dohodnutý výsledek či jeho průběh. Pokud ale něco takového naleznete na internetu, tak jde z 99,9 % o podvod. Dohodnuté zápasy určitě existují, ale zeptejte se sami sebe, bude někdo, kdo jedná nelegálně svoje konání takto veřejně prezentovat?

Fractional odds | Zlomkové kurzy

Jde o kurzy 6/13 či 4/9, které se používají ve Velké Británii, proto jsou často uváděny se zkratkou UK. Ve většině sázkových kanceláří si ale v nastavení můžete přepnout na vámi známé decimální kurzy 1.6 či 2.3.

Free bet | Sázka zdarma | Sázka bez rizika

Jde o volnou sázku, kterou poskytne sázkaři sázková kancelář, aniž by se musel tipující bát o ztrátu svého vkladu.

Future bet

V překladu dlouhodobá sázka, kterou vsadíte a výsledku se dočkáte až za několik týdnů či měsíců. Jako příklad můžeme uvést například sázku na vítězství Chelsea v Premier League.

Grand Salami

Bookmaker zvolí určitou hodnotu, jako například celkový počet vstřelených gólů (počet rohů, počet vhazování atd.) a sázkař tipuje zda padne více či méně gólů. Sází se tak pomocí Nad/Pod (Over/Under).

Hedging

Jde o podobný princip jako u arbitrážního sázení, s tím rozdílem, že vyhledávání kurzů je založeno na využívání změn okolností. Proto vám místo několika účtů u různých sázkových kanceláří bude stačit jeden.

Head to Head (H2H)

Dalo by se přeložit jako “versus”, kdy si tipnete, zda jeden soutěžící nebo tým, skončí před a nebo za ním. Například můžete vsadit na to, že tým A skončí v sezoně před týmem B a nebo, že jezdec (A) formule 1 skončí v závodě před jezdcem (B).

Pokud se stane, že oba týmy soutěž nedokončí z různých důvodů, sázkové kanceláře vyplácejí vklad zpět.

If bet a Reverse if bet | Podmíněné a nepřímo podmíněné sázky

Při podmíněné sázce lze uzavřít 2 – 12 jednoduchých tipů, které jsou propojeny podmínkou, zatímco nepřímo podmíněné sázky se skládají ze dvou sázek, které taktéž zahrnují tipy propojené podmínkou.

Inning | Směna

Standardní hra u Baseballu je rozdělena na 9 anningů (směn), zatímco u Softballu na 7.

Jednoduchá sázka | SOLO sázka

Sázka, kdy máte na tiketu jednu sázkovou příležitost. Jde o nejpoužívanější formu sázení a většina profesionálních sázkařů volí, především kvůli velkému procentuálnímu výskytu “štěstí” ve sportovních událostech, právě tuto variantu.

Juice

Jde o americký pojem, který v překladu znamená provizi bookmakera. Setkat se ale můžete i s termíny jako jsou Vig nebo Vigorish.

Kellyho strategie

Strategie sázení se vzorcem Kelly (označováno také jako Kellyho systém, Kellyho formule, …) je založena především na velké znalosti v oboru, jelikož tato strategie je velmi úzce spjata s “value bets”.

Kellyho systém je založen na tom, že vypočítává optimální výšku sázky na dané utkání. Proto se váš zisk bude odvíjet od toho, jak dobře dokážete určit pravděpodobnost výhry. Pakliže je toto vaše silná stránka, tak se můžete těšit z exponenciálního růstu vašich zisků.

Lay

S tímto pojmem se můžete setkat na burze sázek. Jde o opak sázky “Back”. Stavíte se do role bookmakera, který navrhuje kurz a po vkladu čekáte, zda sázku jiný sázkař přijme. Jinak to lze při sázení na 1×2 nazvat i jako sázka na nevýhru.

Live streaming | Živé přenosy

Některé sázkové kanceláře nabízejí přímo na svých stránkách živé přenosy sportovních zápasů. Pro jejich sledování je ale potřeba být přihlášený a většinou mít na svém účtu i určitý finanční vklad.

Live Betting | In-play Betting | Live sázení

Sázkové kanceláře nabízejí i sázení přímo během sportovních zápasů. Můžete tak reagovat na případné změny v utkání či nejprve sledovat vývoj a udělat si obrázek, kdo má navrch, než si vsadíte.

Livescore | Živé výsledky

Průběžné výsledky sportovních soutěží. Mezi nejlepší stránky na světě patří sofascore.com, livescore.com nebo česká stránka livesport.cz.

Long Term Bets | Dlouhodobé sázky

Jde o sázky, jak už z názvu vyplývá, které jsou na delší časové období. Nejčastější dlouhodobé sázky jsou na vítěze ligových soutěží či na celkového vítěze šampionátu. Setkáte se ale také se sázkou na to, který hráč či tým nastřílí v sezoně nejvíce gólů.

Manipulační poplatek

Sázková kancelář si účtuje za každou sázku manipulační poplatek většinou ve výši 5 – 10 % a to především na kamenných pobočkách. S rozvojem internetového sázení se však tyto poplatky zrušily a od roku 2019 už na ně narazíte zřídka kdy.

Maximální sázka

Každá sázková kancelář má nastavený maximální možný limit pro daný kurz, po jehož naplnění ho bookmaker sníží. Tento limit samozřejmě souvisí i s maximální možnou částkou, kterou na danou událost můžete vsadit.

Limity jsou různé, především podle typu soutěže (při sázkách na Premier League budou limity vyšší, než na nizozemskou Eredivisie) a každá sázková kancelář funguje jinak. Z pravidla ale platí, že čím větší sázková kancelář, tím větší limity. V Čechách tedy pro sázkaře s vyšším finančním obnosem vyhrává jednoznačně Tipsport.

Maximální výhra

Maximální možná částka, která vám bude v případě výhry vyplacena sázkovou kanceláří. U Tipsportu můžete dosáhnout na maximální možnou výhru ve výši 10 000 000 Kč. Detailní informace naleznete vždy v podmínkách sázkové kanceláře.

Minimální sázka

Opak maximální sázky. Jde o nejnižší částku, kterou můžete na danou událost vsadit. Tato hranice se pohybuje od 1 Kč až po 10 Kč. Opět záleží na sázkové kanceláři.

Mobilní aplikace | Sázení z mobilu

Sázkové kanceláře jdou samozřejmě s dobou a již nějakou dobu jsou pro sázkaře dostupné aplikace k sázení, díky kterým si můžete vsadit přes váš chytrý telefon odkudkoliv.

Money Line

S tímto výrazem se setkáte zejména v USA u zámořských sportů a jde o sázku na celkové vítězství v utkání. Někdy dospěje utkání i do prodloužení a sázka Money Line s tímto počítá, pokud tedy vsadíte na daný tým s “ML”, tak nezáleží na tom, zda dojde utkání až do prodloužení, ale čistě na tom, kdo utkání vyhraje.

V Evropě se s prodloužením příliš nepočítá, proto je potřeba být obezřetný a informovat se o přesných pravidlech.

Money management | Bankroll management

Money Management nebo také bankroll management je o nastavení limitů a o tom, jakou maximální sumu mohu vsadit na jednu sázku. Pokud se chcete stát dlouhodobě ziskovým sázkařem, tak je Money management klíčovým nástrojem v cestě k profitu. Jde o naprostý základ, který byste měli pochopit dříve, než začnete sázet.

Výše vkladu na jednotlivé sázky se samozřejmě bude odvíjet od systému sázení, který si zvolíte. Pokud ale zvolíte ten systém, že budete na každou událost vsázet stejnou částku, tak se doporučuje vklad od 2 – 5 % vašeho celkového kapitálu.

Money management samozřejmě neznamená to, že budete dlouhodobě v zisku. Vše se odvíjí od vaší úspěšnosti a je úzce propojený s Value betting. Dodržování “MM” vám ale pomůže zvýšit výdělek a především snížit případnou ztrátu.

Multi sázka

Jde o druh sázení, při kterém máte možnost si vsadit na více možných výsledků jednoho utkání. Výhodou multi sázek je samozřejmě zvýšení šance na výhru, ovšem na druhou stranu musíte počítat s výrazně nižším kurzem. Velmi využívané jsou multi sázky v tipování na outsidery s vysokými kurzy.

Odd | Kurz

Hodnota, kterou určí bookmaker, a která se poté podle případných novinek a také podle sázejících zvyšuje či snižuje. V kurzu je již zahrnuta i bookmakerova provize. Na sázkové burze tvoří kurzy samotní sázkaři.

Odd/Even | Lichá/Sudá

Sázkař tipuje zda padne lichý nebo sudý počet gólů (bodů, košů, …). Pokud by nepadl žádný gól, vyhrává sázka na sudý počet gólů.

Okamžitý bankovní převod

Velice rychlým způsobem, jak převést finance na účet, jsou ePlatby, respektive Instant banking. Lze jej provést kliknutím na platební tlačítko přímo na webové stránce sázkové kanceláře. Po kliknutí si vyberete banku, pod níž máte bankovní účet, a následně budete přesměrováni na internet banking. Poté se stačí už jen přihlásit a zobrazí se vám předvyplněný platební příkaz. Stačí jej pouze potvrdit a peníze budou ihned převedeny.

Převod lze provést také přes společnosti jako AGMO či TrustPay. Ty zahrnují téměř všechny banky na území České republiky a Slovenska. Sázkové kanceláře, které nedisponují těmito metodami, používají nejčastěji platební tlačítka pro okamžité elektronické bankovní převody. To jest od České spořitelny (PLATBA 24), Komerční banky (MojePlatba), Raiffeissenbank (eKonto) nebo Československé obchodní banky (ČSOB Platební tlačítko).

Outsider

Tým a nebo hráč, který je papírově slabší, než jeho soupeř.

Over / Under | Více / Méně

V překladu Více / Méně. Jde o sázku na určitý počet gólů či bodů. Pokud je vypsaná sázka na Over 2.5, tak to znamená, že pokud v utkání padne 3 a více gólů, pak vaše sázka vyhrává, pokud 2 a méně, tak vaše sázka prohrává.

Overtime included odds

Jedná se o kurzy, které jsou již včetně prodloužení.

Pick | Tip

V překladu tip na sportovní utkání.

Platební karty

Díky platební kartě můžete vložit na svůj účet u sázkové kanceláře peněžní vklad okamžitě. Oproti bankovním převodům má tak karta v okamžitých vkladech velkou výhodu. Jde navíc přímo propojit se svým hráčským účtem a tak nemusíte peníze přeposílat přes třetí stranu viz. Skrill či Paypal.

Předplacené karty

Pokud nechcete používat vaší kreditní kartu, můžete využít předplacené karty jako jsou třeba Paysafecard nebo Skrill.

Jednoduše si pošlete na předplacenou kartu peníze a poté s nimi již budete moci nakládat jednoduše a rychle podle vašich potřeb. Co víc, mnozí uvítají i to, že nemusíte nikam vyplňovat citlivé osobní údaje.

Pot

Vysoká sázka.

Profesionální sázkové poradenství | Profesionální sázkaři

Jde o profesionální sázkaře, které nabízejí většinou za poplatek tipy na sázení. Pokud se rozhodnete sázet s některým sázkovým servisem, je velmi důležité, abyste si ho pečlivě ověřili. Na internetu totiž najdete mnoho podvodníků, kteří nemají ověřenou historii třetí stranou a právě těm se vyhněte.

Pokud se chystáte platit některému servisu za tipy, tak si určitě přečtěte článek placené tipy od profesionálních sázkařů a servisů, abyste se plně obeznámili s touto problematikou.

Provize

Z každé uzavřené sázky si bookmaker vezme provizi. Počítat s tímto poplatkem musíte i u burzy sázek, kde si společnost poskytující burzu bere většinou určité procento z vyhrané sázky.

ROI | Return On Investment

Jde o výsledek roční návratnosti investice. ROI je vyjádřen v procentech.

Vzorec pro výpočet ROI = (zisk/vklad) * 100

Rollover | Protočení

Jde o protočení bonusu, na který máte podle podmínek nárok od sázkové kanceláře. Než vám ho ale vyplatí na váš účet, musíte bonus několikrát protočit. Sázková kancelář má často podmínky pro získání bonusu, kterými jsou minimální kurz, vklad či počet protočení.

Run line

S tímto výrazem se setkáte u baseballu. Jde o handicap, který je přičten outsiderovi (+1,5) a nebo favoritovi (-1,5). Tyto handicapy fungují stejně jako u fotbalu a dalších sportů. Touto sázkou přidáte jednomu týmu virtuální výhodu či nevýhodu. Run line sázky mají díky tomu i vyšší kurzy.

Rychlá sázka

Sázení je o rychlosti a právě tento nástroj vám může být někdy velmi platný. Je potřeba si ho ale na svém účtu nastavit. Místo toho, abyste museli kliknout na kurz, poté vložit částku a nakonec vše potvrdit, tak můžete celý tento proces urychlit pouze jediným klikem.

Sázkař

Jde o osobu, která sází, v případě sázkové kanceláře, proti bookmakerovi nebo, v případě sázkové burzy, proti jinému sázkaři.

Skupinové sázky | Maxikombi

Se skupinovými sázkami můžete vytvářet různé kombinace skupin. Do jedné skupiny můžete zahrnout více než jedno utkání. Společnost Fortuna přišla s pojmem Maxikombi.

Společenské sázky

Většinou nemají nic společného se sportem. Jde například o sázku, kdo vyhraje volby nebo kdo bude příštím prezidentem.

Spread

Jde o jakési americké handicapy. Bookmaker vypisuje sázky na bodový rozdíl mezi dvěma týmy a sázkař sází na to, zda bude rozdíl vyšší nebo nižší.

Stake

Hodnota, kterou sázkař vsadí na danou událost. Často se setkáte i s bodovým systémem, kdy nejnižší hodnota je 1 z 10 a nejvyšší 10 z 10.

Supercore

V Čechách nenajdete sázkovou kancelář, která by tyto sázky nabízela. Každopádně jde o to, že musíte uhádnout přesné výsledky všech zápasů, které jste si dali do jedné sázky a v případě, že se tak stane, vyhráváte z pravidla velmi vysoké výhry z vkladů od zúčastněných sázkařů, a to buď sám a nebo se výhra rozdělí mezi všechny, kteří dokázali totéž co vy.

Supertoto

V Čechách nenajdete sázkovou kancelář, která by tyto sázky nabízela. Musíte uhádnout jak skončí několik předem daných sportovních událostí. Komu se to povede, vyhrává vysokou výhru z vkladů od zúčastněných sázkařů, a to buď sám a nebo se výhra rozdělí mezi všechny, kteří dokázali totéž co vy.

Surebet | Arbitrážní sázení

Jde o vyhledávání kurzů u různých sázkových kanceláří. Sázkař uzavře sázku na vítězství tenisty A v určitém kurzu a u jiné sázkové kanceláře uzavře sázku s předem vypočítanou částkou, kterou vsadí na vítězství tenisty B. Díky tomu, že sázkař našel výhodné kurzy, tak po uzavření obou sázek bude ziskový bez ohledu na to, jak utkání skončí.

Systémová sázka

Jde o jakýsi upgrade kombinované sázky. Hlavní výhodou systémové sázky je v tom, že nemusí vyhrát všechny vaše tipy, ale i v případě, že některý váš tip prohraje, tak může být sázka výherní, samozřejmě ale s menším ziskem. V případě, že zvolíte sázku 2/3, tak bude vaše sázka výherní, pokud úspěšně dopadnou alespoň dva tipy ze tří.

Teaser | Pleaser

Sázka Teaser (Pleaser) se musí skládat alespoň ze dvou utkání. Jde o handicapy na Over/Under, jenž je používán u basketbalu či v americkém fotbalu.

Top 3

Pokud se tým nebo hráč umístí nejhůře na třetím místě, tak vaše sázka vyhrává.

Value betting | Value bets

Naprostou alfa omegou v úspěšném sázení je znalost Value betting, což v překladu znamená hodnotná sázka. Sázení na kurzy s hodnotou je o tom, že vyhledáváte výhodné kurzy, které by podle vaší analýzy měly být nižší, než nabízí sázková kancelář. Právě přesná analýza dané události a správný money management je klíčem k úspěchu.

Hodnota sázky je v tom, že sázková kancelář nesprávně odhadne situaci a nabídne sázkařům vysoký kurz na danou událost. Sázkové kanceláře ale hrají i s jinými faktory, jako je například objem peněz na jedné či druhé straně, a proto nemusí kurzy odpovídat tomu, co je reálné. Pokud si správně určíte tu reálnou hodnotu, poté rychle uvidíte to, zda je pro vás kurz výhodný či nikoliv.

Věrnostní program

Sázkové kanceláře si své hráče hýčkají a nabízí sázkařům různé věrnostní programy. Sázkař sbírá během sázení body, za které si později může vybrat různé odměny a bonusy. Mnohdy jde o velmi zajímavé nabídky, které vám mohou zvýšit váš bank.

Void | Push

Pokud vyhodnotí sázková kancelář sportovní událost jako Void, někdy se také používá Push, tak je vklad sázkaři vrácen. Nejčastěji se s tímto výrazem setkáte u sázek na výsledek utkání bez remízy (DNB).

Withdraw | Výběr peněz

Budete-li finance ze sázkové kanceláře vybírat, počítejte s tím, že po vás bude vyžadováno ověření totožnosti. Nejčastěji se totožnost ověřuje přes občanský či řidičský průkaz, avšak použity mohou být i bankovní výpisy či účty za elektřinu.

Nicméně nesmí být starší než 3 měsíce. Dané dokumenty naskenujete a pošlete sázkové kanceláři na email. Je nutné, aby bankovní účty, platební karty a internetové peněženky byly psány na vaše jméno.

Yield

Procentuálně vám vyjádří vaší úspěšnost výnosů ze sázení. S Yieldem se můžete oproti ROI dostat i do záporu (např. -80 %).

Vzorec pro výpočet Yield v % = (vyhráno – vsazeno) / vsazeno * 100

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Obměněná Slavia je oproti předchozím ročníkům fotbalovější, ale chybí ji osobnosti. Zápas se Škodou, Delim či Součkem by dopadl jinak

Všechny sešívané příznivce i hráče hororová noc v Dánsku bude trápit ještě dlouho. Vypadnutí podobným způsobem je velice kruté, teď je ale čas na bilancování, proč to nevyšlo.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?