Sára Bejlek dokonala jízdu snů! Češka slaví v Abú Zabí premiérový titul
Sára Bejlek vstupovala do finále v Abú Zabí znovu v roli outsidera, ale právě tahle pozice jí během celého turnaje nečekaně seděla. Dvacetiletá Češka se z kvalifikace probojovala až do svého prvního finále na hlavním okruhu WTA a ocitla se na dosah největšího úspěchu kariéry. Jak probíhalo finálové střetnutí proti favorizované Rusce Alexandrove?

Sára Bejlek vstupovala do finále v Abú Zabí znovu v roli outsidera, ale právě tahle pozice jí během celého turnaje nečekaně seděla. Dvacetiletá Češka se z kvalifikace probojovala až do svého prvního finále na hlavním okruhu WTA a ocitla se na dosah největšího úspěchu kariéry. Jak probíhalo finálové střetnutí proti favorizované Rusce Alexandrove?
- Sára Bejlek došla do finále pětistovky Abú Zabí
- Dvacetiletá Češka porazila hned několik favoritek
- V posledním utkání turnaje přehrála i Rusku Alexandrovou
Životní turnaj Sáry Bejlek
Sára Bejlek vstupovala do finále v Abú Zabí znovu v roli outsidera, ale právě tahle pozice jí během celého turnaje nečekaně seděla.
Dvacetiletá Češka se z kvalifikace prokousala až do svého prvního finále na hlavním okruhu WTA a ocitla se na dosah největšího úspěchu kariéry. Její cesta přitom znovu ukázala, že papírové předpoklady u ní často rychle ztrácejí platnost.
Premiérový titul se tak Bejlek přiblížil na vzdálenost jediného utkání. Každé kolo zvládla proti soupeřkám, které ji na žebříčku výrazně převyšovaly, a její rychlost, levá ruka i neústupnost ve výměnách se staly jedním z hlavních témat turnaje.
Proti zkušené Ekaterině Alexandrove ji čekala nejtěžší zkouška – a zároveň možnost životního průlomu. Bejlek mohla získat svůj první titul na WTA Tour a zároveň vystřelit do elitní padesátky světa. Ať už by finále dopadlo jakkoli, bylo zřejmé, že dvacetiletá Češka napsala v Emirátech velmi zajímavý příběh.
Bejlek slaví první titul na okruhu WTA
Česká hráčka zahájila utkání velmi stylově. Kombinace krátkého míčku a lobu jí přinesla zisk prvního míčku utkání. A levoruké tenistce patřily i další chvíle duelu o titul. Po brejku na 3:1 ale její tempo zpomalilo, dostávala se více pod tlak a Alexandrova brzy srovnala krok na 3:3.
S blížícím se závěrem přibývalo zajímavých výměn i situací. Za stavu 6:5 se Bejlek po několika výměnách, kdy vystavěla na své polovině kurtu neprůstřelnou zeď, dostala k setbolům. Ani jeden z nich ale nevyužila.
Zkrácenou hru měla lépe rozehránu aktuální desátá hráčka světa, její výkon se ale zasekl. Agilní Češka naopak nevzdávala ani zdánlivě ztracené míčky, vypracovala si třetí setbol a tento už si vzít nenechala. Set Bejlek.
Start druhého setu byl v režii rodačky z Hrušovan nad Jevišovkou, která odskočila do trháku 2:0. A v následujících gemech už její soupeřka zcela vypadla z role. Bejlek jí nedala žádnou šanci na návrat do zápasu a druhý set opanovala za 29 minut v poměru 6:1.
THE BIGGEST WIN OF HER CAREER 🏆
— wta (@WTA) February 7, 2026
A massive victory from @SBejlek, who went from qualifying to defeating No.2 seed Alexandrova 7-6(5), 6-1 in the final!#MubadalaAbuDhabiOpen pic.twitter.com/FVnmxnjPf1
Skvělý úvod roku
Český tenis měl už letos dvě příležitosti k velké radosti. A obě jsou spojeny se 17. lednem. Tomáš Macháč završil vítězně turnaj v Adelaide a získal druhý titul kariéry jen pár hodin poté, co Jakub Menšík ovládl finále v Aucklandu.
Český tenis tak během krátké chvíle slavil dva triumfy na dvou různých místech. Macháč ve finále přetlačil Francouze Humberta ve třech setech a navázal na parádní formu svého daviscupového parťáka.
Bejlek přidala třetí finálovou účast pro český tenis na turnaji vyšší kategorie než Macháč s Menšíkem. Turnaj v Abú Zabí spadá do kategorie pětistovek a sympatická Češka tady letos nenašla přemožitelku.
Zdroje: Autorský článek
-
Fotbal
Tohle nikdo nečekal. Trenér, který s Plzní získal titul, hlásí hodně překvapivé angažmá
-
Chance Liga
Staněk může zamířit do Bundesligy, prozradil agent. Slavia má náhradu připravenou
-
Chance Liga
Sparta pouští hráče se zkušeností z Ligy mistrů k sousedům. Má zachránit Duklu
-
Chance Liga
Sigmu Olomouc opouští brankář. Dříve se mluvilo o Spartě, nyní ho čeká první zahraniční angažmá












