Spojte se s námi


Blog

San Jose uspěli v domácím prostředí a obrali o body favorita, branku zaznamenal Jan Rutta

Tým San Jose uspěl na svém ledě proti Seattlu, ačkoliv byl hostující tým střelecky aktivnější. Brankář Sharks Mackenzie Blackwood zneškodnil všechny střelecké pokusy. Navíc do prázdné branky pečetil vítězství český zadák Jan Rutta.

Publikováno

dne

Tým San Jose uspěl na svém ledě proti Seattlu, ačkoliv byl hostující tým střelecky aktivnější. Brankář Sharks Mackenzie Blackwood zneškodnil všechny střelecké pokusy. Navíc do prázdné branky pečetil vítězství český zadák Jan Rutta.

Branky padaly až v poslední třetině

San Jose chyběl její nejlepší hráč, český útočník Tomáš Hertl. Ten nemohl do utkání zasáhnout kvůli zranění v dolní části těla. Papírovým favoritem byl vzhledem k výsledkům a tomu, že Seattle má na rozdíl od ‚‚žraloků“ ještě naději na play off, tým ze Seattlu.

V bráně domácích se představil Mackenzie Blackwood, na straně Seattlu opět zasáhl do utkání Joey Daccord, který prožívá po pendlování v AHL průlomovou sezonu v nejslavnější lize světa a skvělými výkony převzal v Seattlu post brankářské jedničky.

Utkání bylo velmi opatrné, co se týká branek bylo gólově chudé. Tým ze San Jose nakonec zvítězil fotbalovým výsledkem (2:0), přičemž branky padaly až v poslední pasáži hry a pečetící branka byla s českým podpisem.

Seattle měl jednoznačně střelecky navrch, v první třetině přestřílel tým San Jose v poměru 13-3, ovšem Blackwood předváděl skvělé zákroky a žádnou ze střel nepustil za svá záda. Seattle nevyužil ani přesilovou hru, kterou měl k dispozici.

Do kabin se tím pádem šlo bez branek. Druhá třetina byla na střelecké pokusy poměrně chudá, každý z týmů vyslal pouhých pět střeleckých pokusů. Opět ani jeden brankář nepustil za svá záda žádný puk. Po 40 minutách zápasu se pořád čekalo na branku.

Vše se změnilo v 48. minutě zápasu, kdy šel domácí tým do vedení díky zadákovi Marcu-Edouardovi Vlasicovi. Tomu se podařilo překonat Daccorda. Seattle začal v tu chvíli být střelecky mnohem aktivnější, jelikož nechtěl ztratit cenné body s týmem ze spodních pater tabulky.

Ovšem na Blackwooda si nepřišli, ten v tomto utkání zlikvidoval všech 32 střeleckých pokusů hostí a zaznamenal tak první čisté konto v základní části od prosince roku 2021. Celkově se jedná o jeho 9. čisté konto v kariéře.

Při hře bez brankáře vsítil svou třetí branku v sezoně český zadák hájící bravy Sharks Jan Rutta. Vítěznou branku si připsal jiný obránce Sharks – Vlasic. Ten zaznamenal 13. vítěznou branku za tým San Jose a v klubových tabulkách se dostal před Dana Boyla na druhé místo v počtu vítězných branek vstřelených obráncem.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.