Více
  Novinky eSports Rozjíždí se projekt české eReprezentace! Jaký na ni mají názor samotní eSport...

  Rozjíždí se projekt české eReprezentace! Jaký na ni mají názor samotní eSport hráči?

  -

  eRepre je nově vzniklý projekt pod záštitou Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Jeho cílem je nalézt ty nejlepší hráče ve hře Pro Evolution Soccer a několika násobně populárnější FIFě.

  Kvalifikace ve hře Pro Evolution Soccer

  Výběr hráčů začal hrou PES (Pro Evolution..), kvůli blížící se kvalifikaci na eEuro 2020. O dvojici reprezentantů se rozhodlo na finálovém turnaji, který se odehrál 8. prosince minulého roku. Turnaj ovládli hráči Syky a KillDalos, kteří se tak dostali k možnosti zahrát si v kvalifikační skupině na eEuro.

  Aktuálně je za námi polovina kvalifikace a českému národnímu týmu se nevede zrovna nejlépe. Ze všech možných 15 bodů získala dvojce Syky a KillDalos pouze čtyři a to po výhře nad Kyprem a remíze s nevyzpytatelným týmem z Arménie.

  zdroj: erepre.cz

  Kvalifikace ve hře FIFA 20

  Největším tahounem pro eRepre však byla kvalifikace pro hru FIFA 20, která má ve své komunitě spoustu osobností jak na eSport scéně, tak na sociálních sítích. Cílem kvalifikace je vybrat nejlepšího hráče na obou konzolích, tedy jednoho na Xbox One a druhého na PS4.

  Ta největší konkurence je právě na druhé jmenované platformě. Mezi největší favority patři T9Laky zastupující plzeňskou Viktorii, Huhnak, RIIJK a hráč s asi největší fanouškovskou základnou zastupující pražskou Spartu ACS Emerickson.

  Kvalifikace probíhala formou čtyř online kvalifikací, ze kterých postupně postupovalo 16 hráčů. Do této kvalifikace se mohl připojit každý hráč vlastníci FIFU 20 a konzoli PS4, což byl asi nejkritizovanější bod celého projektu.

  Na projektu se mi nelíbí otevřená kvalifikace. Nejdříve by se měli vybrat hráče s nejlepšími zkušenostmi a z nich by se měl vybrat ten nejlepší,” komentoval projekt eRepre jeden z největších favoritů turnaje Patrik Horňák alias Huhnak.

  Reprezentant bude vybrán na offline finále, které mělo proběhnout 28-29.3. Kvůli situaci s koronavirem se však offline finále odkládá. Všichni ho tak budou mít možnost sledovat na oficiálním Twitchi eRepre. Vybraný hráč pak bude mít možnost zúčastnit se například velkolepého eNations Cupu, který pořádá organizace FIFA.

  Dostali jsme možnost se také zeptat na názor dalšího eSport hráče vystupujícího pod přezdívkou Caster. Ten se dostal na offline finále skrze poslední kvalifikaci, přes kterou postoupil společně se svým spoluhráčem z eSportového mužstva Sparty Jamesem Bonym.

  Projekt eRepre se mi hodně líbí, ale mrzí mě styl, jakým je hráč vybírán. V ostatních zemích jsou například hráči na finálový turnaj nominováni, což se mi zamlouvá více než otevřená kvalifikace. Ale kdo ví, třeba se nám ukáže nějaké nové jméno,” sdělil nám svůj názor na projekt eReprezentace Caster.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

  Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní...

  Bartomeu chce napříč současné situaci podniknout revoluci ve vedení Barcelony

  Prezident barcelonského velkoklubu Josep Maria Bartomeu žádá i navzdory koronavirové pandemii rezignaci několika důležitých členů vedení celku a mezi ohroženými je i...

  Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

  Barcelonský viceprezident Emili Rousaud, jehož demisi si přeje Josep Maria Bartomeu, ostře zkritizoval současného bosse Barcelony a rovněž potvrdit, že většina vedení...