Spojte se s námi


eSport

Rozhovor s FIFA youtuberem – The Johny

Publikováno

dne

Dnes bychom vám rádi přiblížili FIFA youtubera, který nahrává svá videa pod nickem The Johny.

V rozhovoru zjistíte, že není pouze milovníkem herní série FIFA, ale sám se fotbalu aktivně věnuje a díky spolupráci se společností Adidas se podíval i na několik zajímavých akcí. Více už vám ale řekne sám.

Jak vůbec vznikl youtuber The Johny?

Vzniklo to tím, že jsem dostal PS4, jelikož tam je možnost streamování přímo přes konzoli. Chtěl jsem si něčím hrání FIFY oživit, bavit se u toho s diváky, pouštět gól songy, radit se s lidma a tak dále. Dřív jsem už natáčel na xboxu s Lakym, ale ten přestal točit a já se vydal po vlastní ose.

FIFA youtuber the johny

Jaký máš názor na novou hru FIFA 18? Vidíš v něčem velké zlepšení či naopak tě něco zklamalo?

Po grafické stránce je to fajn. Ale gameplay mi přijde, že když hrajete s jasně slabším soupeřem, tak to ta hra tak nějak vyrovnává a trápí vás, naopak, když máte soupeře vyrovnaného, šlape to super. Takže celkově jsem spokojen.

Člověk se prostě musí naučit přijmout prohru, i když je v zápase jasně lepší. Určitě je co zlepšovat, ale nic není dokonalé. Jako milovník fotbalu tu hru budu hrát, i kdyby mně to mělo trápit každý zápas. Nicméně zatím pro mě byla nejlepší FIFA 16.

A post shared by Johny Hradil (@johnyhradil) on

Zúčastňuješ se nějakých turnajů či na profesionální hraní FIFY nemáš čas? Aktuálně probíhá akce Playstation Nation 2017, přihlásil ses?

Dříve jsem FIFU hrál denně a snažil se účastnit všeho možného. Hrál jsem i online turnaje a celkově se dost dařilo. Na LAN akcích, kde vystupují ti nej z CZ/SK scény jsem neměl problém hrát se Stoke City a vyhrát suverénně celou skupinu proti klubům jako je Real, Barca, Bayern.

Poslední rok, dva už toho času tolik není, ať už je to z důvodu přítelkyně, fotbalu, fitness či školy. Takže hraji FIFU pouze na streamech. Nicméně rád se i teď zúčastním FIFA turnajů, ale většinou vychází termíny, na dny kdy máme zrovna mistrák. Online turnaje jsem již úplně vypustil. Ale vyhovuje mi to takhle. Mít nabitý program a „vypnout“ občas při FIFĚ na livestreamu.

Bohužel jsem online kvalifikační turnaje nestihl. Nicméně Playstation Nation pořádají firmy Adidas a Sony, se kterými spolupracuji. Takže určitě na akci dorazím, ale pouze jako divák. Budu přát výhru jiným 🙂

Na tvých fotografiích je vidět, že si fotbalový brankář, v jakém klubu působíš?

Momentálně působím v divizním klubu Slovan Velvary, kde se aktuálně nacházíme na první příčce. Sice zde působím jako dvojka, ale je to způsobeno hlavně tím, že jsem poslední půl rok hrál v poli. Nicméně mě v zimě pravděpodobně čeká přestup do jiného divizního celku. Ale v chlapech jsem teprve rok, pracuji na sobě a doufám, že se posunu výše.

A post shared by Johny Hradil (@johnyhradil) on

Výlet do Londýna na akci NEMEZIZ byl jistě skvělý zážitek, chystáš se i na další akce?

Byla to parádní akce a jsem nesmírně rád, že jsem se mohl zúčastnit. Viděl jsem se tam s hráči Man Utd. Jesse Lingardem, Herrerou, potom se známými fotbalovými youtubery F2Freestylers, který na mě zapůsobili tak moc, až se stali mými vzory na youtube.

Měl jsem tu čest s nimi mluvit a pořídit s nimi foto. Navíc zde byl Hakan Calhanoglu a další známé tváře. No a pak celkově ta akce, 5ti hvězdičkový hotel, all inclusive, koncert, show, no prostě sen. Ale ještě o level výš bych hodnotil výlet do Madridu, kde jsem se viděl se Zidanem a prohlédl si Santiago Bernabeu.

Vše díky Adidasu, vděčím jím za hodně. Co se týče výletů do budoucna, tak určitě budou, ale jaké? To ani sám ještě nevím, ale už teď se těším. Měl jsem teď letět do Barcelony, kde jsem se měl vidět s Messim, ale bohužel kvůli nepokojům v Barceloně byl event odložen. Tak snad v roce 2018 🙂

A post shared by Johny Hradil (@johnyhradil) on

Na mnoha videích jsi často v prostředí Sparty, patří tvé fotbalové srdce právě ji?

Jako malý jsem byl jednoznačně sparťanem. Poté přišel přestup do Slavie, kde jsem působil více jak 5 let. Takže jsem nestranný. Přeji všem českým klubům.

Věříš, že se Sparta pod trenérem Stramaccionim zvedne nebo spíše očekáváš, že to dojde až tak daleko, že bude muset přijít změna na postu trenéra?

Dost těžká otázka nejen pro mě, ale hlavně pro vedení Sparty. Chápu, že není tak lehké Stramaccioniho propustit, poté co do něj a jeho posil investovali tolik peněz. Takže jsem sám zvědavý, jak se situace ve Spartě vyvine.

Podle mého mu dají šanci ještě přes zimní pauzu a jakmile na jaře hra nebude vypadat, tak jak si vedení bude představovat, myslím, že jim dojde trpělivost. Další možnost je vzít trenéra na konci podzimní sezony, aby s týmem něco provedl přes zimu, ale jak to nakonec dopadne, to netuším. Uvidíme.

Videa The Johnyho můžete sledovat na jeho youtube kanálu.

Reklama

eSport

The Last of Us má nový trailer! HBO Max na českém a slovenském trhu uvede nový seriál už v lednu

HBO zveřejnilo nový trailer k chystanému seriálu The Last of Us, který nabízí zase o něco jiný pohled do příběhu a zpracování dvou nejdůležitějších postav – Joela a Ellie. Na nový oficiální trailer se každopádně v tomto článku můžete sami podívat.

Publikováno

dne

HBO zveřejnilo nový trailer k chystanému seriálu The Last of Us, který nabízí zase o něco jiný pohled do příběhu a zpracování dvou nejdůležitějších postav – Joela a Ellie. Na nový oficiální trailer se každopádně v tomto článku můžete sami podívat.

Jak už je delší dobu známo, HBO uvede v lednu 2023 na své platformě HBO Max nový seriál The Last of Us, původně pocházející z dílny herního studia Naughty Dog a PlayStationu.

Konkrétně na českém a slovenském HBO Max The Last of Us zavítá 16. ledna, přičemž už je nyní jasné, že první série nabídne 9 epizod. A co je rovněž také potvrzeno je to, že hra nabídne nejen české titulky, ale rovnou také český dabing.

A vzhledem k tomu, že se datum vydání tohoto seriálu kvapem blíží, vydalo HBO další oficiální a plnohodnotný trailer. V níže přiloženém videu se na něj můžete sami podívat.

Seriál samozřejmě vychází především dnes již z veleúspěšné hry, přičemž ve výše uvedeném traileru HBO je konečně cítit drama a to, jak se oba herci (Pedro Pascal a Bella Ramsey) popasovali se svými rolemi Joela a Ellie.

Seriál nebude pouhou adaptací

A jak už fanoušci a hráči této slavné herní značky mohou vědět, Joel nejprve bere Ellie jako pouhou zásilku. Až poté, když prochází velkým nebezpečím se jejich vztah postupně mění.

Video nám rovněž potvrzuje, že seriál nebude „pouhou“ adaptací. Za obsahovou stránku seriálu stojí především Craig Mazin, jakožto tvůrce slavné minisérie Černobyl, a Neil Druckmann, jakožto scenárista samotné hry.

Ve hře se totiž objeví nové postavy, včetně Troye Bakera a Ashley Johnson, jež v samotném The Last of Us Joela s Ellie přímo dabují.

Od toho se velmi pravděpodobně bude odvíjet také děj seriálu, fanoušci se tak téměř jistě dočkají nových objevů. Důkazem je právě role Ashley, která, jak ve videu můžeme vidět, dokonce porodí dítě.

Závěrem je třeba poznamenat, že v seriálu, co se dějové linie týče, nebude chybět ani prequel Left Behind. A tedy příběh mladší Ellie daleko před událostmi z prvního dílu The Last of Us.

Zdroje: HBO, The Last of Us

Pokračovat ve čtení

eSport

Joinpaw: Herní konzole pro psy. Kromě zábavy slibná inovace založená na vědecké studii. Co vše toto psí zařízení slibuje?

Zdá se to asi jako téma přitažené za vlasy, ve start-upu Joinpaw však pracují na nové psí herní konzole, která kromě toho, že má být nejlepšímu příteli člověka plně přizpůsobena, má rozvíjet také jejich inteligenci či potlačit psí demenci.

Publikováno

dne

Zdá se to asi jako téma přitažené za vlasy, ve start-upu Joinpaw však pracují na nové psí herní konzole, která kromě toho, že má být nejlepšímu příteli člověka plně přizpůsobena, má rozvíjet také jejich inteligenci či potlačit psí demenci.

Díky britskému start-upu Joinpaw se psi v budoucnu možná dočkají své vlastní herní konzole. Ano, na první pohled se to zdá jako naprosto nesmyslná kombinace, přičemž mnozí by jistě mohli namítnout „proč kazit psům oči?“.

Ovšem nenechte se mýlit, tato konzole má kromě zábavy daleký přesah. Podle serveru Tech Raptor totiž poslední výzkumy ukázaly, hry mohou mít hmatatelný přínos pro lidskou gramotnost, reflexy či duševní zdraví.

Další výzkumy pak hovoří o tom, že stejně jako u člověka má herní konzole Joinpaw zlepšit vlastnosti také u psů.

Konkrétně se má jednat především o ty starší, kteří začínají mít problémy s mozkem, a u kterých nastává psí demence. Přesně tohle je totiž záměr tohoto britského start-upu, pokusit se zajistit psům žít delší a šťastnější život.

A jak by to vlastně mělo fungovat? Konzole Joinpaw se skládá z dotykového displeje, dávkovače pamlsků, mikrofonu, kamery a sady reproduktorů. Pes pak musí na obrazovce splnit řadu úkolů, aby mu herní zařízení za usilovnou snahu vydalo pamlsek.

V níže přiloženém videu se ostatně na herní konzoli Joinpaw, respektive jak by vlastně měla fungovat, můžete sami podívat.

Výše přiložená ukázka tak dobře popisuje celý koncept britského start-upu, přičemž pro psy by v budoucnu mělo být skutečně připraveno několik her. Kromě samotné konzole je součástí balení také fitness tracker, který zobrazuje záznamy o fyzické aktivitě vašeho psa.

Pozitivní vliv na zdraví psů

Jak už tedy výše píšeme, Joinpaw má být budoucí psí herní konzolí, která však má své vědecké základy. Studie ukázaly, že psům by hraní jednoduchých her na dotykové obrazovce mohlo prospět, přičemž vědecká poradkyně Joinpaw Clara Manciniová tvrdí, že výsledky jsou velmi slibné.

Co se ceny nebo data vydání týče, nic samozřejmě zatím není potvrzeno. Jak už Tech Raptor zmiňuje, před vydavateli je ještě spousta práce, včetně dalších psích her.

Zdroje: Tech Raptor, Joinpaw

Pokračovat ve čtení

eSport

Carzzy je oficiálně hráčem MAD Lions, k němu se přidá Hylissang

Matyáš „Carzzy“ Orság nezažil nejlepší rok svého života, se supertýmem Vitality nepostoupili ani do Play-offs. To znamenalo, že se něco v týmu bude měnit, první na řadě byla botlane. Český marksman si musel hledat nový tým, nakonec si pro svojí další cestu vybral organizaci, kterou už reprezentoval.

Publikováno

dne

Od

Matyáš „Carzzy“ Orság nezažil nejlepší rok svého života, se supertýmem Vitality nepostoupili ani do Play-offs. To znamenalo, že se něco v týmu bude měnit, první na řadě byla botlane. Český marksman si musel hledat nový tým, nakonec si pro svojí další cestu vybral organizaci, kterou už reprezentoval.

Dvojnásobný vítěz LEC Matyáš „Carrzy“ Orság se vrací do MAD Lions, znělo z úst LEC Woolooa několik týdnů před začátkem přestupového období. Fanoušci se tomuto kroku španělské organizace spíše vysmáli.

Český hráč zažil hodně nepovedený rok a tak se rozhodl pro návrat do místa, kde je jako doma. V MAD Lions přišly jeho největší úspěchy, dvě účasti na Worlds, TOP4 na MSI a dva LEC tituly.

Nyní v jádru týmu zůstal pouze Elyoya. Humanoid odešel společně s ním, letos tým opustila i dvojice Armut a Kaiser. Kaiser by měl zamířít právě k týmu, který Carzzyho odkopl. Kroky tureckého toplaner budou směřovat do severní Ameriky.

S kým bude hrát Carzzy v týmu?

Na toplane se objeví Chasy, korejský toplaner, který hrál za Damwon Kia a X7 Esports. Korejský toplaner je po českém hráči druhým nejmladším v týmu. Chasyho nejhranějším šampionem je Gnar, ale na toplane už si zahrál i Vayne nebo Tristanu.

Jungle, mid dvojice se měnit nebude, MAD Lions si udrželi Elyoyu i Nisqyho, ti se tak stanou základem celého týmu. Od obou hráčů se dá očekávat, že tým podrží i v těžkých situací. Dalo by se říci, že oba jsou jistoty svého týmu.

K již známé čtveřici hráčů se přidá jeden z nejlepších supportů historie League of Legends. Bulharský support Hylissang skončil ve Fnatic, se kterými se rozloučil v dobrém. Proč si MAD zvolili právě Hyliho, otázka kterou si fanoušci pokládali po oznámení přestupu.

Přestavba týmu, jež proběhla v tomto přestupovém období byla rozhodně posunem. Jestli to byl posun k lepšímu nebo k horšímu se dozvíme až během zimního splitu LEC.

Zdroj: MAD Lions

Pokračovat ve čtení

Oblíbené