Spojte se s námi


eSport

Rozhovor s FIFA youtuberem – The Johny

Publikováno

dne

Dnes bychom vám rádi přiblížili FIFA youtubera, který nahrává svá videa pod nickem The Johny.

V rozhovoru zjistíte, že není pouze milovníkem herní série FIFA, ale sám se fotbalu aktivně věnuje a díky spolupráci se společností Adidas se podíval i na několik zajímavých akcí. Více už vám ale řekne sám.

Jak vůbec vznikl youtuber The Johny?

Vzniklo to tím, že jsem dostal PS4, jelikož tam je možnost streamování přímo přes konzoli. Chtěl jsem si něčím hrání FIFY oživit, bavit se u toho s diváky, pouštět gól songy, radit se s lidma a tak dále. Dřív jsem už natáčel na xboxu s Lakym, ale ten přestal točit a já se vydal po vlastní ose.

Jaký máš názor na novou hru FIFA 18? Vidíš v něčem velké zlepšení či naopak tě něco zklamalo?

Po grafické stránce je to fajn. Ale gameplay mi přijde, že když hrajete s jasně slabším soupeřem, tak to ta hra tak nějak vyrovnává a trápí vás, naopak, když máte soupeře vyrovnaného, šlape to super. Takže celkově jsem spokojen.

Člověk se prostě musí naučit přijmout prohru, i když je v zápase jasně lepší. Určitě je co zlepšovat, ale nic není dokonalé. Jako milovník fotbalu tu hru budu hrát, i kdyby mně to mělo trápit každý zápas. Nicméně zatím pro mě byla nejlepší FIFA 16.

Zúčastňuješ se nějakých turnajů či na profesionální hraní FIFY nemáš čas? Aktuálně probíhá akce Playstation Nation 2017, přihlásil ses?

Dříve jsem FIFU hrál denně a snažil se účastnit všeho možného. Hrál jsem i online turnaje a celkově se dost dařilo. Na LAN akcích, kde vystupují ti nej z CZ/SK scény jsem neměl problém hrát se Stoke City a vyhrát suverénně celou skupinu proti klubům jako je Real, Barca, Bayern.

Poslední rok, dva už toho času tolik není, ať už je to z důvodu přítelkyně, fotbalu, fitness či školy. Takže hraji FIFU pouze na streamech. Nicméně rád se i teď zúčastním FIFA turnajů, ale většinou vychází termíny, na dny kdy máme zrovna mistrák. Online turnaje jsem již úplně vypustil. Ale vyhovuje mi to takhle. Mít nabitý program a „vypnout“ občas při FIFĚ na livestreamu.

Bohužel jsem online kvalifikační turnaje nestihl. Nicméně Playstation Nation pořádají firmy Adidas a Sony, se kterými spolupracuji. Takže určitě na akci dorazím, ale pouze jako divák. Budu přát výhru jiným.

Na tvých fotografiích je vidět, že si fotbalový brankář, v jakém klubu působíš?

Momentálně působím v divizním klubu Slovan Velvary, kde se aktuálně nacházíme na první příčce. Sice zde působím jako dvojka, ale je to způsobeno hlavně tím, že jsem poslední půl rok hrál v poli. Nicméně mě v zimě pravděpodobně čeká přestup do jiného divizního celku. Ale v chlapech jsem teprve rok, pracuji na sobě a doufám, že se posunu výše.

Výlet do Londýna na akci NEMEZIZ byl jistě skvělý zážitek, chystáš se i na další akce?

Byla to parádní akce a jsem nesmírně rád, že jsem se mohl zúčastnit. Viděl jsem se tam s hráči Man Utd. Jesse Lingardem, Herrerou, potom se známými fotbalovými youtubery F2Freestylers, který na mě zapůsobili tak moc, až se stali mými vzory na youtube.

Měl jsem tu čest s nimi mluvit a pořídit s nimi foto. Navíc zde byl Hakan Calhanoglu a další známé tváře. No a pak celkově ta akce, 5ti hvězdičkový hotel, all inclusive, koncert, show, no prostě sen. Ale ještě o level výš bych hodnotil výlet do Madridu, kde jsem se viděl se Zidanem a prohlédl si Santiago Bernabeu.

Vše díky Adidasu, vděčím jím za hodně. Co se týče výletů do budoucna, tak určitě budou, ale jaké? To ani sám ještě nevím, ale už teď se těším. Měl jsem teď letět do Barcelony, kde jsem se měl vidět s Messim, ale bohužel kvůli nepokojům v Barceloně byl event odložen. Tak snad v roce 2018.

Na mnoha videích jsi často v prostředí Sparty, patří tvé fotbalové srdce právě ji?

Jako malý jsem byl jednoznačně sparťanem. Poté přišel přestup do Slavie, kde jsem působil více jak 5 let. Takže jsem nestranný. Přeji všem českým klubům.

Věříš, že se Sparta pod trenérem Stramaccionim zvedne nebo spíše očekáváš, že to dojde až tak daleko, že bude muset přijít změna na postu trenéra?

Dost těžká otázka nejen pro mě, ale hlavně pro vedení Sparty. Chápu, že není tak lehké Stramaccioniho propustit, poté co do něj a jeho posil investovali tolik peněz. Takže jsem sám zvědavý, jak se situace ve Spartě vyvine.

Podle mého mu dají šanci ještě přes zimní pauzu a jakmile na jaře hra nebude vypadat, tak jak si vedení bude představovat, myslím, že jim dojde trpělivost. Další možnost je vzít trenéra na konci podzimní sezony, aby s týmem něco provedl přes zimu, ale jak to nakonec dopadne, to netuším. Uvidíme.

Videa The Johnyho můžete sledovat na jeho youtube kanálu.

Reklama

Oblíbené