Reklama

Rodrigo de Paul podepsal smlouvu s Atlétikem Madrid

Sedmadvacetiletý argentinský záložník a kapitán Udinese Calcio Rodrigo de Paul je podle slov Fabrizia Romana již hráčem španělských mistrů z Madridu. Představen by měl být po ukončení turnaje Copa America.

Svou pouť po evropských trávnících započal ještě mladičký de Paul ve Valencii, kam přestoupil z argentinského Racingu. Zde ovšem velké štěstí nenašel a tak se v roce 2016 stěhoval do Itálie, přesněji do Udinese Calcio.

Zde se vypracoval v nejlepšího hráče týmu a také kapitána. Každoročně se však musí vypořádávat s balancováním na hraně sestupu. Prozatím se jim to daří a od zmiňovaného roku 2016 se vždy dokázali nakonec umístit okolo 13. místa.

Za 5 let v klubu nastoupil de Paul k 184 utkáním, ve kterých vstřelil 34 branek a přidal 36 asistencí. Nejsou to sice nikterak úchvatná čísla, ale na hráče průměrného až podprůměrného celku Serie A je to dostačující.

Nejsilnější stránkou tohoto argentinského reprezentanta je jeho univerzálnost. Při svém působení v Itálii vyzkoušel téměř každou ofenzivní pozici. Hrál na obou křídlech, na hrotu, ale i na postu desítky, osmičky a šestky. Všude dokázal podávat velice kvalitní výkony.

Dalším výrazným aspektem jeho hry je jeho schopnost vytvářet šance pro své spoluhráče. Dlouhodobě patří v této disciplíně k nejlepším hráčům v celé Evropě. S lepšími spoluhráči by jeho čísla mohla být daleko lepší.

Nyní je podle italského žurnalisty Fabrizia Romana na odchodu a jeho dalším zaměstnavatelem by mělo být Atlético Madrid. Přestupová částka by se měla vyšplhat k 35 miliónům euro a představen by měl být okamžitě po návratu z Copa America.

V týmu jako je právě madridské Atlético by měl de Paul dostat uznání, které mu náleží. Naplno by tu měly vyniknout jeho schopnosti a hlavně by měl být více na očích fotbalovým nadšencům.

Zdroje: Transfermarkt, Fabrizio Romano

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené