Report: Borussia Dortmund se natrápila s posledním Kolínem nad Rýnem

V páteční předehrávce Bundesligy se utkal domácí Kolín nad Rýnem a slavný Dortmund. Očekávaly se gólové hody, které nakonec i přišly. Nakonec se radovali hosté díky výhře 2:3, kdy ústřední postavou byl nově příchozí Michy Batshuayi. Kolín ovšem předvedl dobrý výkon a potvrdil skvělou formu z posledních utkání. Dortmund se posunul na druhé místo, Kolín je nadále poslední, nicméně mají velkou šanci se zachránit, protože zkrátka hrají skvěle.

Sestavy obou mužstev:

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector (C) – Clemens (46. Zoller), Höger (87. C. Pizarro), S. Özcan, Jojić – Terodde, Guirassy (63. J. Córdoba).
Náhradníci: Kessler – Maroh, Zoller, J. Córdoba, C. Pizarro, Koziello, Lehmann.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (C), Toprak, Toljan – Dahoud (63. Guerreiro), Weigl, Kagawa – Pulisic (72. Sancho), Batshuayi, Schürrle (87. Akanji).
Náhradníci: Weidenfeller – Sancho, Guerreiro, Şahin, Isak, Akanji, G. Castro.

Rozhodčí: Brand – Schröder, Emmer

Úvod utkání byl hodně vyrovnaný, podobně jako skoro celé utkání. V 34.minutě dostal žlutou kartu Dahoud za zbytečné držení. V 35.minutě se poprvé blýskl Michy Batshuayi, které po dobré přihrávce Toljana poprvé rozvlnil síť za zády zkušeného Horna. V 41.minutě dostal žlutou kartu Jojič, které v minulosti působil v Borussii.

Na začátku druhého poločasu střídal domácí trenér Clemes za Zolera, který neskutečně změnil hru. Kolín byl najednou aktivnější a Dortmund dělal typické chyby jak to známe z tohoto ročníku. V 60.minutě Zoller vyrovnal po skvělé střele, Bruku byl bez šance. Nicméně v 62.minutě Batshuayi podruhé překonal Horna a Dotmund šel opět do vedení. Po této události proběhly dvě střídání, Cordoba nahradil Guirassyho, Gurreiro Dahouda.

V 70.minutě srovnal stav utkání Meré, který vstřelil první branku v sezóně a vypadalo to, že oba celky si odnesou jeden bod. V 72.minutě střídal Sancho Pulišiče a poté v 84.minutě vstřelil rozdílovou branku na 2:3 německý reprezentant André Schurrle. Poté ještě přišly dvě střídání, Pizarro nahradil Hogera, Akanji Schurrleho. V 91.minutě dostal domácí vůdce Hector žlutou kartu a to bylo vše, co se stalo v tomto velice zajímavém utkání.

Dortmund opět předvedl ne úplně ideální výkon a pokud chce v Evropské lize vyhrát, bude muset rapidně zlepšit svou hru. Trápí je především špatná koncovka a prachbídné bránění. Jediné pozitivum je fantastický výkon Michyho Batshuayie, který se ihned chytl a vypadá to, že Včelky mají nového hrdinu.

Statistiky:
Branky: 60. Zoller, 69. Meré (Hector) – 35. Batshuayi (Toljan), 62. Batshuayi (Pulisic), 84. Schürrle (Batshuayi)

Karty:   42. Jojić (KLN), 90+4. Hector (KLN) – 34. Dahoud (DOR)

Držení míče: 47 % : 53 %. Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:16. Diváci: 50000