Spojte se s námi


Motorsport

Rakouský vlk zůstává se svou smečkou! Toto Wolff setrvává na pozici šéfa Mercedesu, věří v návrat stáje na špičku

Zatímco Haas se postaral o první velkou novinku roku 2024, Mercedes nenavázal na krok svého americko-britského soupeře. Dlouholetý šéf osminásobných mistrů světa v Poháru konstruktérů Toto Wolff se svázal k smlouvě, která jej v dohledné době udrží na dosavadní pozici.

Publikováno

dne

Zatímco Haas se postaral o první velkou novinku roku 2024, Mercedes nenavázal na krok svého americko-britského soupeře. Dlouholetý šéf osminásobných mistrů světa v Poháru konstruktérů Toto Wolff se svázal k smlouvě, která jej v dohledné době udrží na dosavadní pozici. 52letý rodák z Vídně následně prozradil motivaci, která jej i přes relativní neúspěchy v posledních sezónách nadále drží v naději na lepší zítřky.

Nový kalendářní rok 2024 se ani pořádně nerozjel a už se postaral o jednu z největších personálních bomb. Haas F1 nedávno propustil svého vůbec prvního šéfa Guenthera Steinera. Na jeho pozici, kterou vlastnil od úvodního představení stáje v roce 2016, se vyšvihl další veterán týmu Ayao Komacu.

Minimálně však co se týče šéfů týmů na druhé straně startovního pole, prozatím to vypadá, že se žádné čistky v těchto vodách nechystají. Podle serveru racingnews365.com podepsal Toto Wolff smlouvu s Mercedesem, díky níž zůstane na své výsostné pozici až do roku 2026.

Bývalý investor a závodní jezdec přiznal italskému deníku Gazzetta Dello Sport stimuly, které jej pohání směrem k cestě zpět na vrchol sportu. „Vítězství je jediným výnosem, který akcionáři chtějí ze svých investic. Já pracuji na tom, aby se tak stalo. Nezůstal bych, pokud bych si nebyl jist, jestli mohu prodat ze sebe maximum.“

Wolff si také uvědomuje překážky v podobě dalších silných stájí Red Bullu, Ferrari a McLarenu, které stojí před ním a jeho týmem. Zároveň také vyhlíží rok 2026 a nástup zbrusu nové pohonné jednotky, aerodynamiky a udržitelného paliva. I přes tyto neznámé vidí Wolff potenciál hlavně ve svém týmu. „Nejvíce povzbudivé je být součástí transformující se skupiny, která opět chce zvítězit.“   

Rakouský byznysmen vládne formulové divizi automobilky ze Stuttgartu již od roku 2013. Tento počin jej řadí na druhé místo nejdéle sloužícího šéfa týmu F1 za Christianem Hornerem z Red Bullu. Ten sedí na svém křesle již od roku 2005, kdy se nyní absolutně dominantní stáj poprvé představila v královně motorsportu.

Zdroje: racingnews365.com, Gazetto Della Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.