Spojte se s námi


Fotbal

První skupina na mistrovství Evropy je u konce. Švýcarsko bude klást odpor i dalším favoritům, zdraví je přednější než fotbal

Třetí kolo začalo v neděli 23.6. zápasy Švýcarska s Německem a Skotska s Maďarskem, čímž jsme uzavřeli dění ve skupině A, ze které postupuje Německo se Švýcarskem a Maďarsko stále oplývá solidní šancí na postup.

Publikováno

dne

Třetí kolo začalo v neděli zápasy Švýcarska s Německem a Skotska s Maďarskem, čímž jsme uzavřeli dění ve skupině A, ze které postupuje Německo se Švýcarskem a Maďarsko stále oplývá solidní šancí na postup.

Švýcarsko – Německo

Šlágr skupiny mezi domácími Němci a Švýcary předpovídal solidní podívanou. Již od samého začátku se s balónem mazlili spíše Němci a Švýcaři se soustředili na pevnou defenzívu. V první půli nejprve nebyl uznán gól Andricha, když byl po faulu Jamala Musialy a následné intervenci VARu odvolán.

Následně však nemilosrdně trestali Švýcaři, když z bezprostřední blízkosti zatloukl balón pod břevno Ndoye. Do druhé půle vstoupil Němci o parník aktivněji a začali si vytvářet šance, jednu z nich měl Joshua Kimmich, jenž se sám zjevil před Sommerem, ale Yann Sommer byl v tomto duelu úspěšnější.

Postupem času se začala smyčka utahovat. K překvapení všech v 84. minutě přišla laciná ztráta míče ze strany Němců a následoval rychlý brejk Švýcarů, který úspěšně proměnil Ruben Vargas, dlouho se ale neradoval, vylétl totiž praporek pomezního k nebi, ofsajd!

Nedáš dostaneš! Po nepohlídání si ofsajdové situace ze strany Švýcarů následoval německý trest, když se k centru ve vápně dostal Nicolas Fullkrug a poslal Němce do čtvrtfinále z prvního místa a Švýcary odsunul na místo druhé.

Skotsko – Maďarsko

Zde se hrál fotbal spíše od vápna k vápnu, ale za to se zde jelo opravdu na krev. Nikdo nikomu nic nedaroval. V 41. minutě se k centru ve vápně dostal Willy Orban a naštěstí pro Skoty orazítkoval pouze horní štangli.

To, že si hráči nic nedarují se potvrdilo v 68. minutě, kdy skotský gólman Gunn vyběhl na centrovaný balón, cestou sebral Hanleyho, který si odnesl z tohoto střetu krvavou ránu na hlavě a maďarský útočník Varga skončil v bezvědomí.

Následně se opět hrálo mezi vápny a ani jeden tým nechtěl vyrobit chybu. Ve 100. minutě to Skotové otevřeli a chtěli dát za každou cenu branku, která by je přiblížila vyřazovací části, ale opak byl pravdou, následoval rychlý protiútok Maďarů, který zakončil ranou k tyči Kevin Csoboth a následovala exploze maďarské radosti.

Co nám ukázal tento fotbalový večer?

Ukázal nám to že je jisté, že pokud Češi chtějí pomýšlet na postup, tak musejí porazit ve středu Turky. Ke zvážení stojí také to, zda by v německém týmu neměla figurovat klasická „devítka“ místo Kaie Havertze, jelikož dnes Němci hráli naprosto bez útočníka a bylo to znát.

Dalším jevem, co stojí za zmínku, je pevná švýcarská zeď, která se posouvala velmi organizovaně a mohla by klást odpor i těm největším favoritům. V neposlední řadě nám dnešní večer opět ukázal že fotbal není vše a zdraví je přednější.

Zdroj: UEFA EURO 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.