První prodloužení v Miláně pro sebe získali Švýcaři. Česko podruhé prohrálo a je třetí
Poslední utkání základní skupiny postavilo do cesty české reprezentaci Švýcary. Česi se dostali do vedení díky Chlapíkovi, ale soupeř ve druhé třetině otočil po trefách Josiho a Meiera vývoj. Na srovnání Šimka odpověděl Suter. Na 3:3 ale skóre upravil Nečas a tak se v Miláně poprvé hrálo prodloužení. To rozhodl pro Švýcary Kukan, Češi tak skončili ve skupině až třetí.

Poslední utkání základní skupiny postavilo do cesty české reprezentaci Švýcary. Češi se dostali do vedení díky Chlapíkovi, ale soupeř ve druhé třetině otočil po trefách Josiho a Meiera vývoj. Na srovnání Šimka odpověděl Suter. Na 3:3 ale skóre upravil Nečas a tak se v Miláně poprvé hrálo prodloužení. To rozhodl pro Švýcary Kukan, Češi tak skončili ve skupině až třetí.
- Češi sehráli poslední utkání základní skupiny se Švýcarskem
- Během zápasu vedly oba týmy, nakonec rozhodlo prodloužení
- Plusový bod pro sebe získali Švýcaři, rozhodl Kukan
Základní skupinu zakončil český olympijský výběr proti Švýcarům. V utkání šlo o druhé místo, které by pro další vývoj turnaje zaručilo snadnější soupeře. Přímý postup do čtvrtfinále byl ale pro oba nedělní soupeře utopií. Finové totiž porazili domácí Itálii vysoko 11:0 a jejich skóre tak bylo v tabulce druhých míst v podstatě nedohnatelné. Čechům se utkání úplně nevydařilo a prohráli 3:4 v prodloužení.
Oproti očekáváním nakonec v sestavě českého týmu chyběl zadák Jan Rutta, kterého stále trápí bolavá žebra. Na švýcarské straně zase vypadl elitní forvard Kevin Fiala, pro kterého po zápase s Kanadou zřejmě skončila celá sezona. Otřes mozku navíc vyřadil Andrea Glausera a rameno Denise Malgina.
Česko dostal do vedení Filip Chlapík
Brankoviště Čechů hájil podruhé Lukáš Dostál, soupeřův kouč Patrick Fischer dal také podruhé šanci Leonardu Genonimu. Osmatřicetiletý gólman Zugu se musel pořádně činit při vyloučení svého kolegy Damiena Riata. V závěru přesilové hry se ocitl v nadějné příležitosti Roman Červenka, ale Genoni skvěle kryl. Švýcaři odpověděli ve 13. minutě, kdy se před Dostála dostal Pius Suter, český brankář ale nadvakrát kotouč zkrotil.
V čase 15:19 se poprvé měnilo skóre. Češi předvedli rychlý přechod do útoku. Nejprve David Kämpf získal u mantinelu kotouč, který si převzal Martin Nečas, nakopl motory a oslovil Filipa Chlapíka. Forvard Sparty potom přízemní střelou nachytal Genoniho – 1:0. Ještě před koncem třetiny bylo živo před Dostálem, který zneškodnil pokus Janise Mosera, z následného brejku neuspěl David Pastrňák.
Švýcaři otočili zápas ve druhé třetině
Po 59 vteřinách druhého dějství ujel Nico Hischier, ale proti Dostálovi nezvolil ideální koncovku a českého brankáře nechtěně srazil. Dostál musel ukázat svou formu z Anaheimu také proti Nino Niederreiterovi, kterého vychystal pohotovým zákrokem.
Češi odpověděli ranou Červenky. Nakonec jsme ale prostřední část smolně ztratili. Roman Josi v čase 36:53 nahodil zboku kotouč na branku a ten si smolně srazil do vlastní sítě Radko Gudas.
Švýcaři díky brance dostali do své hry nový elán a ještě před koncem třetiny otočili vývoj utkání. Vyloučení Červenky potrestal Timo Meier. Forvard New Jersey dorazil ránu Josiho od modré čáry. Do posledního dějství tak měli Češi o čem přemýšlet. Bylo potřeba zlepšit řadu věcí, třeba pohyb a zvýšit důraz před brankovištěm.
Srovnání Šimka vydrželo pouze 94 vteřin
Přesně díky tomu se Rulíkovi svěřenci dočkali vyrovnání. Hronek se dostal ke střele od modré čáry, kterou Genoni vyrazil. Další pokus Chlapíka se ale odrazil k Radimu Šimkovi a ten dostal puk do sítě – 2:2. Nerozhodný stav ale vydržel pouze 94 vteřin. V čase 48:07 zazmatkoval Tomáš Kundrátek a poslal puk přímo na hůl Sutera a ten vrátil svému týmu vedení.
Tři minuty a 26 vteřin před koncem sice dostal kotouč do sítě Hronek, ale rozhodčí branku kvůli nedovolenému bránění Pastrňáka neuznal. Jednalo se o hraniční situaci, ale česká lavička na to nijak nezareagovala. Následně opustil branku Dostál a začalo power-play. Červenka trefil tyčku, ale vyrovnat se podařilo až dvě minuty a 6 vteřin před koncem. Hronek našel Nečase a ten dal na 3:3.
Hala v Miláně tak viděla poprvé prodloužení, které po minutě a 49 vteřinách ukončil tvrdou střelou Dean Kukan. Češi tak zakončili základní skupinu A na třetím místě.
Zdroj: Autorský článek
-
Hokej
Hoši, vy nám dáváte! Češi výpadkem proti Francii vyděsili fanoušky, ti řeší i Pastrňáka
-
Hokej
Rusové na ZOH provokují. Česká sporťačka Vymětalíková prozradila, jak pochodila se stížností
-
Hokej
Lepší než 4K! NHL vtipně obešla přísná autorská práva ZOH. Takhle ukázala gól do sítě Česka
-
Ostatní sporty
Tak se umí smát! Jílek se zlatem zapsal do dějin. Je to stroj, žasnou fanoušci












