Reklama

První krize Bernala a výborný Yates, vítězem 17. etapy Martin

Egan Bernal a slabost? Do 17. etapy se to zdálo jako něco nemožného. Lídr závodu si však vybral horší den a na ty nejlepší ztratil. Toho využil Yates a na lídra získal necelou minutu. Celkové pořadí se tak zamotává a Kolumbijec ještě nemá vyhráno. Vítězem etapy se stal Daniel Martin. V závěrečném stoupání předvedl doslova hrdinský výkon a svůj malý náskok dokázal udržet. V úniku to zkoušel znovu Jan Hirt, ale opět bezúspěšně.

Zdroj: Pixabay

V úvodu třetího týdne Giro d’Italia čekal na jezdce další obtížný horský test. 3 horské prémie a závěrečné prudké stoupání na Sega di Ala skutečně stálo za to. Měla to být další velká bitva favoritů.

V tomto ročníku Giro d’Italia slavil únik již několikrát triumf. Tentokrát však jeho naděje nebyly nikterak velké. Peloton náskok vedoucí skupiny kontroloval a tak náskok čela nebyl větší než 5 minut. To pro Hirta a spol. nebyla dobrá zpráva.

Situace se ještě zhoršila, když jejich náskok před závěrečným kopcem byl jen minutu a půl. Favorité se chystali k útoku. Vypadalo to, že je jen otázkou času než peloton únik dostihne. Jeden jezdec se jim však přece jen vzepřel. Bitva Bernala a spol. mohla započnout.

Už na začátku kopce se začala hlavní skupina dost očesávat. Zásluhu na tom měl tým Ineos, který jel brutální tempo a zanedlouho odpáral několik favoritů. Vlasov, Ciccone, Bardet či Carthy na ty nejlepší nestačili a museli si vystoupit ze skupiny.

Zatím vepředu ujížděl už pouze osamocený Martin. Ir ujel všem svým kolegům z úniku a vrhl se do velké bitvy proti favoritům. Na počátku stoupání měl už jen minutový náskok.

Jakmile se jezdci dostávali do nejprudšího úseku (až 17% stoupání), tak z pelotonu zůstalo pouze malé grupeto. Bernal, Almeida, Yates, Caruso a Martínez. Caruso však také nestačil. Lídr závodu vypadal sebejistě a jakékoliv známky slabosti nedal na sobě znát. Nejprve zaútočil Almeida. Ten byl však brzy dostižen.

A pak se stalo něco nečekaného. Bernal najednou nestačil a z této skupiny totálně odpadl. Naskytla se šance pro Yatese a Almeidu. Ti okamžitě zvýšili tempo a jejich náskok na trápícího se lídra narůstal. Kolumbijec byl úplně utavený a měl velkou krizi. Jeho ztráta na Yatese vyrostla na 30 sekund a bylo jasné, že Bernal bude počítat ztráty.

Mezitím už se blížil cíl. Vedoucí Martin si nadále udržoval mírný náskok a nakonec v této náročné horské etapě triumfoval. V závěru ještě zaútočil Almeida, ale už bylo pozdě. Dojel za Martinem o 12 vteřin později, Yates ztratil 30 vteřin a v celkové pořadí si dost polepšil.

Bernal ztratil na Yatese necelou minutu a v tomto klání rozhodně prohrál. Vítězství ještě rozhodně nemá v kapse. Jeho náskok je pořád luxusní, ale Yates mu může jeho cestu za titulem ještě pořádně zkomplikovat.

Zítra čeká závodníky poslední sprinterská etapa. Klid před bouří. A pak započne velké finále. 2 horské etapy a závěrečná časovka. Máme se na co těšit.

Výsledky 17. etapy:

1.Martin 4:54:38, 2.Almeida +13, 3.Yates +30, 4.Ulissi +1:20, 5.Caruso+1:20, 6.Martinez +1:23, 7.Bernal +1:23, 31. Hirt +11:18

Celkové pořadí:

1.Bernal 72:31:05, 2.Caruso +2:21, 3.Yates +3:23, 4.Vlasov +6:03, 5 Carthy +6:09, 6.Bardet +6:31, 34.Hirt +1:26:08

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Wow, to byl finiš! Boj o vítězství až do samotného konce aneb Kdo vyhrál ve Francii?

Absolutně grandiózní! Velká cena Francie 2021 zná svého vítěze, o kterém se rozhodlo až jedno jediné kolo před koncem závodu. Jak tento závod dopadl a kdo zvítězil?

Krásné souboje, uchvatný závod! Velkou cenu Německa Moto GP vyhrál Márquez

Máme za sebou další podnik královské kubatury Moto GP na okruhu Sachsenring, a že to byla vskutku báječná podívaná! Svou jednoznačnou dominanci v Německu potvrdil Márquez, skvělý výsledek zajeli jezdci Red Bullu KTM Factory Racing.

Hauger v čele šampionátu, sběrač pozic Leclerc a Staněk bez bodů. F3 závodila ve Francii

Formule 3 se vrátila do akce a představila se v rámci závodního víkendu F1 na okruhu Paula Ricarda poblíž městečka Le Castellet ve Francii. 30 závodníků, včetně moravského pilota Romana Staňka, bylo postaveno před tři dvacetikolové závody, ve kterých se bojovalo o každý metr.
Reklama