Reklama

První krize Bernala a výborný Yates, vítězem 17. etapy Martin

Egan Bernal a slabost? Do 17. etapy se to zdálo jako něco nemožného. Lídr závodu si však vybral horší den a na ty nejlepší ztratil. Toho využil Yates a na lídra získal necelou minutu. Celkové pořadí se tak zamotává a Kolumbijec ještě nemá vyhráno. Vítězem etapy se stal Daniel Martin. V závěrečném stoupání předvedl doslova hrdinský výkon a svůj malý náskok dokázal udržet. V úniku to zkoušel znovu Jan Hirt, ale opět bezúspěšně.

Zdroj: Pixabay

V úvodu třetího týdne Giro d’Italia čekal na jezdce další obtížný horský test. 3 horské prémie a závěrečné prudké stoupání na Sega di Ala skutečně stálo za to. Měla to být další velká bitva favoritů.

V tomto ročníku Giro d’Italia slavil únik již několikrát triumf. Tentokrát však jeho naděje nebyly nikterak velké. Peloton náskok vedoucí skupiny kontroloval a tak náskok čela nebyl větší než 5 minut. To pro Hirta a spol. nebyla dobrá zpráva.

Situace se ještě zhoršila, když jejich náskok před závěrečným kopcem byl jen minutu a půl. Favorité se chystali k útoku. Vypadalo to, že je jen otázkou času než peloton únik dostihne. Jeden jezdec se jim však přece jen vzepřel. Bitva Bernala a spol. mohla započnout.

Už na začátku kopce se začala hlavní skupina dost očesávat. Zásluhu na tom měl tým Ineos, který jel brutální tempo a zanedlouho odpáral několik favoritů. Vlasov, Ciccone, Bardet či Carthy na ty nejlepší nestačili a museli si vystoupit ze skupiny.

Zatím vepředu ujížděl už pouze osamocený Martin. Ir ujel všem svým kolegům z úniku a vrhl se do velké bitvy proti favoritům. Na počátku stoupání měl už jen minutový náskok.

Jakmile se jezdci dostávali do nejprudšího úseku (až 17% stoupání), tak z pelotonu zůstalo pouze malé grupeto. Bernal, Almeida, Yates, Caruso a Martínez. Caruso však také nestačil. Lídr závodu vypadal sebejistě a jakékoliv známky slabosti nedal na sobě znát. Nejprve zaútočil Almeida. Ten byl však brzy dostižen.

A pak se stalo něco nečekaného. Bernal najednou nestačil a z této skupiny totálně odpadl. Naskytla se šance pro Yatese a Almeidu. Ti okamžitě zvýšili tempo a jejich náskok na trápícího se lídra narůstal. Kolumbijec byl úplně utavený a měl velkou krizi. Jeho ztráta na Yatese vyrostla na 30 sekund a bylo jasné, že Bernal bude počítat ztráty.

Mezitím už se blížil cíl. Vedoucí Martin si nadále udržoval mírný náskok a nakonec v této náročné horské etapě triumfoval. V závěru ještě zaútočil Almeida, ale už bylo pozdě. Dojel za Martinem o 12 vteřin později, Yates ztratil 30 vteřin a v celkové pořadí si dost polepšil.

Bernal ztratil na Yatese necelou minutu a v tomto klání rozhodně prohrál. Vítězství ještě rozhodně nemá v kapse. Jeho náskok je pořád luxusní, ale Yates mu může jeho cestu za titulem ještě pořádně zkomplikovat.

Zítra čeká závodníky poslední sprinterská etapa. Klid před bouří. A pak započne velké finále. 2 horské etapy a závěrečná časovka. Máme se na co těšit.

Výsledky 17. etapy:

1.Martin 4:54:38, 2.Almeida +13, 3.Yates +30, 4.Ulissi +1:20, 5.Caruso+1:20, 6.Martinez +1:23, 7.Bernal +1:23, 31. Hirt +11:18

Celkové pořadí:

1.Bernal 72:31:05, 2.Caruso +2:21, 3.Yates +3:23, 4.Vlasov +6:03, 5 Carthy +6:09, 6.Bardet +6:31, 34.Hirt +1:26:08

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené