Reklama

Proč má česká atletika málo talentů? Protože je psychicky a fyzicky zničíte, vyjádřila se ostře talentovaná běžkyně

Barbora Malíková patří mezi největší talenty naší atletiky. Devatenáctiletá běžkyně sbírá jeden úspěch za druhým a představí se také na olympijských hrách v Tokiu. Nyní se ale ostře vyjádřila k tomu, jak funguje atletika v našich končinách.

Devatenáctiletá rodačka ze Slezska patří mezi velké talenty, i ve svém věku se však nebojí nahlas vyjádřit svůj názor a nyní tak dost nekompromisně učinila.

Zkritizovala totiž prostředí atletiky v České republice. Poměrně obsáhlý text zveřejnila na svém instagramovém účtu ve středu odpoledne.

„Co je moc, to je příliš. Podkopávat nohy si nenechám, teď ten letitý hrnec překypěl, i když bublal už dýl,“ stojí na začátku příspěvku Barbory Malíkové.

Talentovaná běžkyně napsala, že o atletice smýšlela jako o spravedlivém a krásném sportu, kde je politiky poskromnu. Nyní prý ale vnímá opak. Atletika ji sice naplňuje, ale dění okolo označila jako cirkus, který je ještě větší a nenávistnější, i když má úspěch.

„Ti, co by měli mít radost, tak po vás chtějí hned víc a víc. Přes zranění, přes mrtvoly. Stojíte si za svým? Slýcháváte automatické pomluvy (ne od sportovců, a ano, ihned poté, co jim přispějete plackou v individuální disciplíně na ME U23),“ pokračuje text.

„Možná se vám dostane méně peněz na přípravu, protože si otevřete hubu. Jak by řekli jistí hlavní/trenéři české výpravy, jste ti problémoví,“ doplnila Malíková.

Sama nadějná atletka se chce dle svých slov atletikou bavit, být tím, kdo vidí krásy královny sportu. Ještě ostatně není profesionální atlet. Její jedinou povinností je jít nejvíce startů, přičemž se v příspěvku zmiňuje o problémech se svými achilovkami.

„Mé achilovky byly rády, že přežily individuální finále, čtvrtý den běhání v kuse. Jít v pátém dni jak rozběh, ta finále nepřipadá v úvahu, pokud nechci riskovat své zdraví a sportovní kariéru kvůli štafetě. Odrovnala bych se, ale vy jste řekli, že to nevadí? Že toto je můj vrchol a mám se snažit?“ divila se ve svém příspěvku Malíková.

Na to vše má ale taky jasnou odpověď: „Nejsem hadr, se kterým můžete zametat a dělat si co chcete. Možná tady je chyba, proč česká atletika nemá tolik talentů, kteří vydrží až do dospělosti. Prostě je zničíte psychicky anebo fyzicky, pokud si neotevřou hubu jako já.“

Na závěr Malíková vyzvala k upřímnosti, férovému jednání a žádným lžím a pomluvám. Dočká se?

Zdroj: Instagram | Barbora Malíková

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Plně se stotožnuji s Bárou, zažíl jsem to taky. V 15 strhat dítě na co nejvíce disciplínách a když nevydrží bud tělo nebo duše, rychle s ním pryč. Garnitura papalášů je už vyčichlá , tak zkouší všechno, co se jim hodí. Navíc to berou centralisticky, i když na periférii země jsou lepší, ale nějak se jim nemůžou těsně před nominací dovolat, tak vezmou toho nejbližšího, který jim pasuje do systému- hlavně že je spojen s Prahou.

 2. Pokud jsou její slova pravdivá,chtělobyto do toho hnoje šlápnout a vyčistit včetně potrestání.

  • no zkuste nahlídnout pod pokličku jakéhokoliv výkonnostního sportu a máte práce jak na kostele do konce života

 3. Ač se pohybuji spíš u jiných sportů, docela bych tomu věřil. Jsme jednou z mála zemí, kde se účast potažmo medaile na U16, U18, U23 bere jako vrchol kariéry, a nikoli jen jako příležitost si zazávodit, porovnat se se zahraniční konkurencí a získat nějaké zkušenosti a motivaci.

 4. Všude jde jen bafunařum o prachy a na lidi kašlou.Vím o ní bydlí pár km od nás.Co ta holka z toho má_- ZNÁM KLUKA KTERÝ JE 2X MISTREM SVĚTA V JUNIORECH A CO Z TOHO_ KULOVÝ…TO JE NÁŠ SPORT

 5. Malíková má pravdu. Je to ve všech sportech. Federace, reklama, televize, sponzoři stále chtějí více závodů a pak se diví že sportovci sáhnou po dopinku. Sportovec dostane trest a co ti kdo ho k dopinku dohnali?

 6. absolutni pravda
  dcera je sportovne nadana, dali jsme ji taky na atletiku a do roka a pul jsme ji radsi vzali pryc.
  to co predvadi vedeni atletickych klubu je sileny. tohle mi pripomina rusky a cinsky pestirny talentu, narvat tam stovky deti a tejrat a deptat dokud nezbyde par nejlepsich

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené