Chance Liga

Priske týmu nemá co dát. Musí padat hlavy, tohle je absolutní tragédie, zuří fanoušci Sparty

Pražská Sparta se v neděli představila doma na Letné, jenže ve výročním zápase totálně vyhořela s Pardubicemi. Ve druhém poločase prohrávala už 0:3, poté sice utkání zdramatizovala, nakonec ale padla výsledkem 2:4. A fanoušci logicky zuří, jejich kritika míří jak k hráčům, tak k trenérovi Brianu Priskemu.

Pražská Sparta se v neděli představila doma na Letné, jenže ve výročním zápase totálně vyhořela s Pardubicemi. Ve druhém poločase prohrávala už 0:3, poté sice utkání zdramatizovala, nakonec ale padla výsledkem 2:4. A fanoušci logicky zuří, jejich kritika míří jak k hráčům, tak k trenérovi Brianu Priskemu.

  • Sparta prohrála s Pardubicemi 2:4
  • Z posledních 7 ligových zápasů vyhrála jen dva
  • Fanoušci na sociálních sítích zuří vzteky

Od začátku října se Sparta utápěla ve velké krizi. Ze sedmi zápasů vyhrála jediný, hned čtyřikrát v lize poztrácela body a místo toho, aby si na čele ligy vytvořila slušný náskok, nabrala na Slavii ztrátu.

Po reprezentační pauze se ale, alespoň výsledkově, zvedla. V lize porazila Mladou Boleslav, v Konferenční lize poté Legii, i když to v prvním poločase také nebylo ideální. Zvyšující se formu měla Sparta potvrdit o víkendu doma proti Pardubicím, které patří papírově mezi ty slabší soupeře.

Jenže se stal úplný opak. Sparta vůbec nezachytila začátek utkání a ve 22. minutě ji potrestal její odchovanec v dresu Pardubic Vojtěch Patrák. A ve 34. minutě bylo ještě hůře, když druhý gól hostů přidal Daniel Smékal.

Na to reagoval Brian Priske dvěma střídáními, další dvě přidal o poločase. Jenže ani to nepomohlo. V 65. minutě totiž přidal třetí gól Pardubic Samuel Šimek a totálně tak rozzuřil fanoušky Sparty. A ti si na sociálních sítích vylévali zlost jak na hráčích, tak na trenérovi.

FK Pardubice

SESTŘIH: Noční můra místo oslav. Sparta doma padla 2:4, Pardubice jí k výročí připravily historickou prohru

Fanoušci Sparty zuří

„Už chápu, že Priskeho hnali z Feyenoordu svinským krokem. Týmu krom motivačních proslovů absolutně nemá co dát. Tým hraje absolutní tužku deset zápasů. Okamžitě zrušit smlouvy. Tohle je tragédie. Dejte tam dorost. Sorry, ale tady musej padat hlavy. A to jako okamžitě po zápase, bez milosti,“ píší fanoušci na sociální síti X.

Sparta nakonec přeci jen zabrala a utkání zdramatizovala. V 90. minutě snížil na 1:3 Jan Kuchta, o pět minut později proměnil penaltu Lukáš Haraslín. Jenže poslední slovo měly stejně Pardubice, když Victor Samuel upravil na konečných 2:4.

Mezi fanoušky Sparty se také opakuje jedno slovo: „ostuda“. Dostat na svém vlastním stadionu čtyři góly od předposledního týmu tabulky, to se ani jinak nazvat nedá.

Briana Priskeho tak nečeká vůbec nic jednoduchého. Už ve středu se letenský celek představí na půdě Artisu v poháru, o víkendu poté jede do Olomouce, kde se favoritům nehraje vůbec snadno.

Do konce podzimní části Spartu poté ještě čekají dva duely v Konferenční lize proti Craiově a Aberdeenu, doma v lize vyzve rozjetý Liberec.

Zdroj: X, Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené