Plavšič a Vrba zpět na Spartě. Jak Srb zvládne zápas pod tlakem nenávisti na Letné?
V sobotu večer nás čeká velký střet Sparty s Baníkem. Zápas už je většinou sám o sobě vyhrocený, k tomu však ještě dodá návrat Srdjana Plavšiče a Pavla Vrby na Letnou.


V sobotu večer nás čeká velký střet Sparty s Baníkem. Zápas už je většinou sám o sobě vyhrocený, k tomu však ještě dodá návrat Srdjana Plavšiče a Pavla Vrby na Letnou.
Srbský fotbalista neodešel z Letné v dobrém. Končila mu smlouva a vyšly najevo informace, že míří do Slavie. Plavšič to však dementoval a v kabině Sparty tvrdil, že to není pravda.
Nakonec ale přeci jen do Edenu zamířil, což se na druhém břehu nesetkalo s pochopením. Bývalí spoluhráči tak jeho fotku přeškrtli a dodali nápis „krysa“. V několika derby byl následně okopáván a byl hlavním terčem sparťanských zákroků.
Teď však červenobílý dres už nenosí a píše novou kapitolu v Baníku Ostrava. Velice záhy se však na Letnou vrátí, po pouhém zápase v Baníku. Proti Pardubicím odehrál 68 minut a sympatickým výkonem pomohl k teprve druhé výhře ostravských v lize.
Na Letné jej ale čeká jistě velká vlna nenávisti. Pískot, nadávky i ostré zákroky od domácích, s tím vším si bude muset Srb poradit.
Návrat Pavla Vrby takovou nenávist obsahovat nebude. Spousta fanoušků jej nakonec přijala, ačkoliv ke konci už s ním spokojena nebyla. Vrba ale po letech ukončil poraženeckou sérii v derby a tým alespoň útočně pozvedl.
V Baníku se mu však zatím vůbec nedaří. I přes lehký los na startu sezóny posbíral z osmi zápasů jen 9 bodů, druhá výhra přitom přišla až o víkendu.
Sparta na tom ale také není nejlépe. Poslední čtyři zápasy jenom remizovala a pod velkou palbou kritiky jsou především mdlé výkony.
Kdo z trápících se týmů vyjde z tradičně napjatého duelu lépe? A pomůže to někomu k lepším výkonům?
Zdroj: Fortuna liga
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












