Spojte se s námi

Ligue 1

Plašil má blízko k prodloužení smlouvy v Bordeaux

Zveřejněno

dne

Jaroslav Plašil má blízko k prodloužení smlouvy v Bordeaux. Tam má sice smlouvu do konce června, ale podle nejnovějších zpráv klub jedná s šestatřicetiletým českým záložníkem o prodloužení kontraktu.
Jaroslav Plašil By Romain Dagbert - Own work, CC BY-SA 4.0,

Nejprve Plašil v ligových zápasech nedostával moc příležitostí, ale vše se změnilo až s příchodem uruguayského trenéra Gustava Poyeta, který jej zařadil zpět do základní sestavy. Aktuálně Bordeaux patří 7. místo v tabulce Ligue 1.

Jaroslav Plašil začínal svou profesionální kariéru v Hradci Králové, odkud záhy přešel do Monaca. Poté si zahrál dva roky ve Španělsku, kde oblékal dres Osasuny a poté zamířil právě do Bordeaux. Tam až na roční výjimku, kdy šel hostovat do italské Catanii, hraje dodnes.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ligue 1

Arsene Wenger by se chtěl vrátit už v lednu: Jsem připraven se opět pustit do práce!

Zveřejněno

dne

Když letos opouštěl Arsene Wenger po téměř 22 letech Arsenal, z jeho slov bylo nadmíru jasné, že ho brzy uvidíme zpět. V rozhovoru pro Sport Bild potvrdil, že s největší pravděpodobností převezme nějaký tým už v lednu.

Embed from Getty Images

O Arsena Wengera projevilo už v létě zájem mnoho klubů z celého světa, 68letý francouzský trenér však žádnou z nabídek nepřijal. Nyní se tak rýsuje spolupráce, která by mohla být známá ještě před koncem letošního roku. Na otázku, zda se vrátí opět k trénování už v zimě odpověděl: “Ano, vypadá to tak.”

Věřím, že opět začnu od první ledna. Zatím to nevím, ale jsem odpočatý a připravený opět pracovat,” pokračoval Wenger. Toho si přejí do svého vedení i národní týmy, v rozhovoru sám zmínil třeba takové Japonsko.

Wenger byl také často spojován s PSG, které ho údajně kontaktovalo, aby týmu, který aktuálně vede Thomas Tuchel pomohl k úspěchu v Lize mistrů. “Vážím si Tuchela, velmi rychle se ve francouzské lize adaptoval. Je velmi chytrý a má skvělý vztah s hráči,” rozpovídal se Wenger.

“Jeho start v PSG byl skvělý a první dojmy z Tuchela jsou tak velmi pozitivní. Což si myslím, že je velmi důležité, když přijdete ze zahraničí. Musíte mít také trochu štěstí, abyste dobře začali, ale kvalitu bezesporu má. Přijdou však mnohem těžší zápasy a očekávání pařížského klubu jsou velmi vysoké. Doufám, že také dokáže být úspěšný v Lize mistrů,” ukončil toto téma Wenger.

Míst, kam by mohl v lednu Wenger zamířit je mnoho, avšak dá se očekávat, že vzhledem k jeho velkým zkušenostem to bude nějaký skvělý evropský klub a nebo reprezentace.

Pokračovat ve čtení

Ligue 1

Thierry Henry to v Monaku nebude mít lehké. Co francouzskou legendu čeká a čemu bude muset čelit?

Zveřejněno

dne

Jak všichni už nejspíše víme, tak po vyhození Leonarda Jardima angažovalo na jeho pozici Monako francouzskou legendu, Thierry Henryho. Pro Henryho to bude první angažmá v roli hlavního kouče poté, co dělal dva roky asistenta u belgické reprezentace. Pro začátek své trenérské kariéry však nečeká Henryho nic jednoduchého, jak by se mohlo na první pohled zdát. V Monaku je spousta problému, které bude muset vyřešit a kterým bude muset čelit.

Zdroj: asmonaco.com

Tam, kde začínala hráčská kariéra Thierry Henryho, tam začíná i ta trenérská. Nad oznámením příchodu francouzské legendy do Monaka sice všude panovalo nadšení, ale je otázkou, jak nadšený bude sám Henry při tomto působení, jelikož před sebou nemá lehké úkoly. Tým Monaka totiž má mnoho problémů…

Monako se nyní nachází na 18. příčce v tabulce, získalo jen šest bodů po jedné výhře, která navíc byla v prvním kole, a třech remízách. Celkově letos knížecí klub odehrál 12 utkání s bilancí 8 proher, 3 remíz a 1 výhry. Což je tedy dost bída.

Není proto moc divu, že byl Jardim odvolán, ačkoliv jeho kvality mu nelze upřít. Vždyť v sezoně 2016/17 získal pro Monako první titul po sedmnácti letech. Jenže situaci mu zkomplikoval rozprodej klíčových hráčů po dané sezoně. A před nynější sezonou odešel zbytek kostry vítězného týmu a tak se není moc čemu divit.

Tým je v podstatě rozbitý, je potřeba ho znovu poskládat. Ze sestavy, která vyhrála titul v sezoně 2016/17, zůstalo v týmu jen pět hráčů – Subašič, Falcao, Glik, Jemerson a Sidibe. Celkově šlo v posledních letech Monako cestou, kde nakupovalo a vychovával mladé hráče, které následně prodali a měli díky tomu slušné zisky. Jenže tyto prodeje nedokázali vybalancovat s příchody. Ani hráči, kteří přišli hned po vítězné sezoně, se doteď z většiny nedokázali vůbec uchytit v prvním týmu.

Sám Leonardo Jardim už před sezonou tvrdil, že toto bude jeho nejtěžší sezona na lavičce Monaka. A jak vidno, nemýlil se. Navíc prozatím nehraje dobře ani Tielemans, Jovetič se ještě dává do formy po zranění a takový Keita Balde, za kterého Monako před rokem vyplatilo 30 milionů euro, se před sezonou vracel zpět do Serie A.

Navíc se ještě před sezonou zranila nová posila, Aleksandr Golovin, který přišel po skvělém Mistrovství světa. Nyní už je sice zdravý, ale musí se ještě dostat do té správné formy, aby byl schopen naplno ukazovat své schopnosti. Ani Nacer Chadli, který přišel teď v létě, se zatím nedokázal pořádně uchytit svými výkony a většinou naskakoval až ze střídačky v průběhu zápasu. Poté Glik či Jemerson, tedy hráči, kteří měli tvořit kostru týmu, vůbec nejsou ve formě, Subašič a Sidibé měli či mají zdravotní potíže a jediným, kdo je jakžtakž ve formě, je útočník Falcao, který letos vstřelil 4 góly a připsal si 2 asistence.

Takže má Monako problémy s nezkušeností hráčů a nebo se hráči ještě nedokázali usadit. Případně jsou zranění či absolutně z formy. Tedy zcela fantastická kombinace.

Přestože má Monako takové potíže, chce i nadále být ambiciózní a konkurenceschopný klub v rámci Ligue 1. Po začátku této sezony se dá sice čekat, že se letos nebudou rvát o nejvyšší příčky, ačkoliv je možné vše. Nicméně teď to bude na Henrym, aby si vybudoval u týmu důvěru a dokázal tým postavit na nohy. Určitě po něm bude vyžadováno, aby se dostal s týmem minimálně do TOP 10 v této sezoně a při nejlepším se kvalifikovat do evropských pohárů.

Co však bude pro Henryho výhodou? Bude mít peníze na utrácení. Což je důvod, proč odmítl nabídku z Bordeaux, kde mu odmítli dát dostatek peněz na přestupy. Tady bude mít ruce volné. Navíc peníze k dispozici bude mít už v lednu, tedy v zimním přestupovém období a je dost možné, že hráči dost uslyší na možnost působení pod takovouto legendou.

Dá se celkově říci, že nynější pozice Monaka v tabulce není odrazem jejich kvality, respektive nekvality. Hráče má Monako dobré, jenže z nich v této sezoně nedokázal Jardim vytěžit maximum a nedokázal jim přizpůsobit styl hry. I proto bude nový impuls do týmu velkým pozitivem a bude tedy pouze na Henrym, jak si tým postaví. Hlavně si v lednu bude moct uzpůsobit tým dle svých potřeb a největší tlak na jeho osobu tak bude až v jarní části sezony.

Uvidíme, jak se podaří francouzské legendě tento talentovaný a jistě i kvalitní tým vzchopit na nohy. Výhodou je, že Tielemanse a Chadliho zná už z reprezentace a proto by neměl být problém z nich vytěžit jejich herní maximum. Oba tito hráči jsou kvalitní a hlavně Tielemans má obrovský potenciál. Pokud to z nich dokáže Henry dostat, tak je to základ úspěchu pro Monako. Nezbývá než doufat, že se Henrymu bude dařit a jeho první působení v roli hlavního kouče neskončí fiaskem.

Pokračovat ve čtení

Ligue 1

OFICIÁLNĚ: Thierry Henry byl představen jako náhrada Jardima a stává se trenérem Monaka!

Zveřejněno

dne

Spekulovalo se o tom několik dní. Nyní je to skutečností. Thierry Henry byl v posledních dnech spojován s angažmá ve vícero klubech. Nejvíce ale bylo jeho jméno spojováno s Monakem, kde měl nahradit Leonarda Jardima a to se nyní stává skutečností. V Monaku podepsal smlouvu do roku 2021!

Zdroj: asmonaco.com

Je to poprvé, co Henry povede nějaký tým jakožto hlavní kouč. Zkušenosti sbíral v posledních dvou letech u belgické reprezentace, kde dělal asistenta Robertu Martinezovi a spolu dotáhli Belgii k bronzovým medailím na Mistrovství světa. Pro Henryho však působení v Monaku nebude žádnou novinkou. V klubu už kdysi působil jako hráč, konkrétně v letech 1993-1999 a dokonce zde vyhrál francouzskou Ligue 1 v sezoně 1996/97.

Své role se legenda francouzského fotbalu ujme v pondělí. Podepsal zde smlouvu do roku 2021 a nečeká ho snadný úkol. Monako v sezoně vyhrálo jedno jediné utkání a to bylo v prvním kole Ligue 1. Jinak dokázalo ve 12 soutěžních utkáních hned 8x prohrát a 3x uhrát remízu. V lize se klub nachází na sestupové 18. příčce se šesti body.

Vyjádření Thierry Henryho po podepsání smlouvy:

„V první řadě bych rád poděkoval Monaku, že mi dalo příležitost vést tento klub, který je pro mě speciální. Jsem velice rád, že se vracím do Monaka a jsem velice odhodlaný čelit novým výzvám. Nemohu se dočkat, až se potkám s hráči a svým personálem.“

Doufejme, že se Henrymu podaří navázat na hráčskou kariéru a ta trenérská se mu povede minimálně stejně. Určitě si to zaslouží a věřme, že dokáže Monako vytáhnout opět tam, kam patří. Přejeme hodně štěstí v nové roli a v novém působišti!

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené