Hokej

Petr Děděk žádá odstoupení šéfa extraligy. Důvodem jsou urážky ze strany fanoušků Sparty

Semifinálová série Sparty s Pardubicemi má zatím za sebou 4 zápasy a jak se očekávalo, je dost vyhrocená. Pod kotel přidali fanoušci Sparty ve čtvrtém utkání, kdy téměř celá O2 Aréna skandovala vulgární hesla proti Petru Dědkovi. Majiteli Dynama se ale tato urážka nelíbí a žádá proto odstoupení šéfa extraligy.

Semifinálová série Sparty s Pardubicemi má zatím za sebou 4 zápasy a jak se očekávalo, je dost vyhrocená. Pod kotel přidali fanoušci Sparty ve čtvrtém utkání, kdy téměř celá O2 Aréna skandovala vulgární hesla proti Petru Dědkovi. Majiteli Dynama se ale tato urážka nelíbí a žádá proto odstoupení šéfa extraligy.

  • Sparta bojuje s Pardubicemi o finále Extraligy
  • Fanoušci Sparty rozjeli pokřik proti Petru Dědkovi
  • Majitel Pardubic žádá odstoupení šéfa Extraligy

Petr Dědek je jednou z nejvýraznějších a možná i nejkontroverznějších postav v Extralize. Od té doby, co převzal Dynamo Pardubice a napumpoval do něj velké miliony s cílem ovládnout český hokej, je neustále pod drobnohledem.

I přes nesmírně luxusní kádr, který dokázal vybudovat, se Východočechům stále nedaří na titul dosáhnout. Jedním z největších rivalů Pardubic v Dědkově éře je pražská Sparta. A to i přesto, že se v play-off potkaly oba týmy letos poprvé.

I v základní části jsou zápasy mezi oběma celky těmi nejsledovanějšími a nejvyhrocenějšími, aby také ne, když jde o týmy s největšími rozpočty v soutěži. Od play-off série si fanoušci i experti slibovali mnoho a ta zatím skutečně doručuje.

V úvodních čtyřech zápasech dokázaly oba celky zvítězit jednou doma i venku, série je tak vyrovnaná. V posledním duelu v pražské O2 Aréně se zejména ke konci zápasu, když šla Sparta do vedení, ozývalo burácející „Jebat Dědka“.

Majiteli Dynama Petru Dědkovi, který byl na utkání osobně přítomen, se ale urážlivý pokřik na jeho osobu tuze nelíbil. A tak dle Deníku Sport ve svém dopise vyzval k odstoupení prezidenta Asociace profesionálních klubů (APK) Martina Loukotu.

Dědek žádá odstoupení šéfa soutěže

„Vážený pane řediteli. Dali jsme vám prostor pro vyřešení této situace, nemáte ani slušnost odpovědět. Vzhledem k tomu, že se situace opakuje zápas co zápas, je zřejmé, že si z nás Sparta dělá srandu. Jako ředitel jste selhal. Zítra vás oficiálně vyzveme k rezignaci, veřejně vše vysvětlíme s jasným odůvodněním vaší neakceschopnosti zamezit tomuto jednání,“ napsal Dědek.

Zároveň dodal, že zvažuje právní kroky a celou situaci považuje za ostudu, bere ji osobně, jelikož se kvůli pokřiku v aréně rozbrečel jeho syn.

Sparta za tento pokřik dostala od disciplinární komise pokutu 60 tisíc korun, to ale majiteli Dynama nestačí a žádá hlavu šéfa soutěže.

Série pokračuje v sobotu od 19 hodin duelem v Pardubicích, kde si Dědek bude moct vychutnat domácí atmosféru. Šestý duel je poté na programu v pondělí od 18:45 v pražské O2 Aréně, případný sedmý zápas by se opět vrátil do Enteria Arény.

Zdroj: Deník Sport

Email Icon
Reklama
Oblíbené