Penalta? Nevím, co si o tom mám myslet, řekl o sporném momentu trenér Hradce Koubek
Hradec Králové sehrál třetí náročné utkání v řadě. Po výhře nad Slavií padl na Slovácku a tentokrát doma nestačil na tým Viktorie Plzeň. Zápas ovšem mohl mít jiný průběh, nebýt sporné situace po necelé půlhodině hry. Co k tomu řekl trenér Miroslav Koubek?


Hradec Králové sehrál třetí náročné utkání v řadě. Po výhře nad Slavií padl na Slovácku a tentokrát doma nestačil na tým Viktorie Plzeň. Zápas ovšem mohl mít jiný průběh, nebýt sporné situace po necelé půlhodině hry. Co k tomu řekl trenér Miroslav Koubek?
Hradec Králové hostil na svém propůjčeném stadionu v Mladé Boleslavi tým Viktorie Plzeň, který je krůček od skupinové fáze Ligy mistrů.
Po půlhodině hry se ale stal moment, který v podstatě rozhodl o zbytku zápasu. Matěj Ryneš byl sporně sražen k zemi Janem Sýkorou v pokutovém území, rozhodčí na to nereagoval a z následného protiútoku dostal Vojtěch Smrž červenou kartu.
„S určitou hrdostí a pýchou se mi hodnotí výkon dobře do té červené karty. Myslím si, že jsme byli mužstvem, které soupeři prakticky nic nedovolilo, byli jsme nebezpečnější a lepší.
Ta situace to všechno zvrátila, my jsme měli možnosti buď zalézt a bránit se usilovně, nebo budeme aktivní dále a půjdeme si za svým štěstím. To druhé jsme dokazovali a na to jsem pyšný,“ řekl na tiskové konferenci trenér Miroslav Koubek.
Ten se následně blíže vyjádřil k samotnému incidentu, u kterého se většina lidí shodla, že se měla kopat penalta a tím pádem by byla zrušená i červená karta.
„Pochopitelně výsledek a průběh boje ovlivnila červená karta, která byla v pořádku, ovšem to co tomu předcházelo, v pořádku nebylo. Je tady VAR a pokud se názor takto shoduje, hráči jsou naprosto přesvědčení že to faul byl, tak tomu nerozumím. Nevím, co si o tom mám myslet,“ dodal.
Fanoušci na sociálních sítích mohli vidět záběr, díky kterému mnozí názor na penaltu změnili. Je tedy otázkou, jak si situaci vyhodnotí Komise rozhodčích.
Zdroj: FC Hradec Králové
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance LigaAmerický sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů











