Spojte se s námi


Blog

Pedri s Barcelonou podepsal nový kontrakt s monstrózní výkupní klauzulí

Barcelona oznámila, že jeden z jejich největších klenotů Pedri v pátek podepíše s klubem novou pětiletou smlouvu do roku 2026. Pro Barcelonu už byl nejvyšší čas, jelikož o mladého španělského záložníka se začínaly zajímat ostatní kluby.

Publikováno

dne

Barcelona oznámila, že jeden z jejich největších klenotů Pedri v pátek podepíše s klubem novou pětiletou smlouvu do roku 2026. Pro Barcelonu už byl nejvyšší čas, jelikož o mladého španělského záložníka se začínaly zajímat ostatní kluby.

Prakticky ihned poté, co Pedri jako šestnáciletý přišel do hlavního města Katalánska, zařadil se mezi ty nejtalentovanější hráče nejen ve Španělsku. V minulé sezóně se pak stal vůbec nejvytěžovanějším hráčem v celé Evropě.

Jako by to nestačilo, byl klíčovým hráčem Španělska na EURO 2020, kde se s národním týmem dostal až do semifinále. Za své výkony si odnesl trofej pro nejlepšího mladého hráče turnaje.

Skvělý fotbalový kalendářní rok pak Pedri zakončil zběsilou jízdou na letošních olympijských hrách v Tokiu, na nichž si vymohl účast. Ačkoliv klub ho nejprve nechtěl pustit, protože se obával, že by se mohl zranit. A stálo to za to, Španělé si totiž z Japonska odvezli stříbrné medaile.

O to větší radost udělalo fanouškům, když se dozvěděli, že stále teprve osmnáctiletý klenot prodloužil s klubem smlouvu o dalších pět let. Jakoby to nestačilo, součástí nového kontraktu má být i navýšená výkupní klauzule ve výši jedné miliardy euro.

Barcelona si tak může být jistá, že jim jejich klenot nikdo nevyfoukne před očima. V současnosti na světě nejspíše ani nenajdeme fotbalový klub, který by si za jednoho hráče mohl dovolit zaplatit takovou částku.

Dalším v pořadí mladých hráčů, s nimiž chce klub podepsat novou smlouvu, má být Ansu Fati. Jeho prodloužení s klubem by údajně mělo být taktéž oznámeno do konce tohoto týdne.

Zdroj: Barcablaugranes

Reklama

Blog

Podívejte se na další hokejovou parádu Connora McDavida!

Kapitán Edmontonu Oilers se opět předvedl! V nočním zápase mezi Oilers a Winnipegem vstřelil nádherný gól!

Publikováno

dne

Zdroj: Minnesota Wild

Kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid se opět předvedl! V nočním zápase mezi Oilers a Winnipegem vstřelil nádherný gól!

Noční zápas mezi Edmontonem a Winnipegem svedl na jedno kluziště na špičce se pohybující celky západní konference.

A byť fanoušci přítomní v hale Oilers příliš branek neviděli, ta z hole kapitána domácího celku rozhodně stála za to!

Oilers prohrávali s hostujícím týmem 0:1, blížil se konec třetí třetiny. Kapitán týmu na sebe, jako už tolikrát, vzal zodpovědnost. Na obranné modré čáře převzal kotouč a zamířil si to k bráně strážené Connorem Hellebuyckem.

V pásmu Winnipegu na něj číhali hned tři soupeři, v očích McDavida jako by však ztělesňovali kužely. Vyhnul se všem a střelou nad vyrážečku své sólo zakončil.

Zápas tak poslal do prodloužení, respektive do nájezdů, kde Oilers získali druhý bod za vítězství 2:1.

Zdroj: Twitter (Nasty Knuckles)

Pokračovat ve čtení

Blog

Sparta má nové výroční dresy! Proč mají bílou barvu?

Pražská Sparta slaví narozeniny a každý rok k této příležitosti oblékne na nejbližším domácím utkání zápas ve výročních dresech. Tentokrát zvolila bílou barvu s písmenem S na prsou. Proč si vybrala zrovna tuto barvu?

Publikováno

dne

Pražská Sparta slaví narozeniny a každý rok k této příležitosti oblékne na nejbližším domácím utkání zápas ve výročních dresech. Tentokrát zvolila bílou barvu s písmenem S na prsou. Proč si vybrala zrovna tuto barvu?

Sparta tradičně představila výroční dresy, které oblékne na nejbližším domácím utkání s libereckým Slovanem.

Tentokrát zvolila bílou barvu, což je poměrně překvapivý krok. Klub ale vysvětlil, proč se k této barevné kombinaci rozhodl.

„Pro letošek jsme se inspirovali v NHL, kde v roce 2020 představili fanouškům takzvané „Reverse“ retro dresy. V podstatě vzali úspěšné dresy z minulosti a prohodili u nich barvy. Tím vznikla nová barevná kombinace, která se ale odkazuje k minulosti, na níž přímo navazuje,“ vysvětlila Sparta na svém webu.

Tyto dresy připomínají ty z dob, kdy ještě Sparta nepoužívala rudou barvu, akorát mají opačnou barvu. Černé dresy mohli vidět fanoušci v roce 2015.

Sparta navíc zmiňuje, že klub v minulosti oblékal bílé dresy, například ve Středoevropském poháru v roce 1936, kdy porazila AS Řím 3:0.

Dresy jsou dostupné i fanouškům, kteří si jej mohou koupit za cenu 1893, která připomíná rok založení jednoho z nejstarších fotbalových klubů u nás.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Blog

Je Krmenčíkova stoupající forma problémem pro Kuchtu?

Publikováno

dne

Zdroj: SK Slavia Praha

V nedělním ligovém zápase mezi Pardubicemi a Slavií dostal v sestavě hostů na hrotu přednost Michael Krmenčík. Přes špatný výkon v první půli nakonec po změně stran dvakrát skóroval a až poté pustil na hřiště svého parťáku Kuchtu. Ten se při Krmenčíkově zlepšující se formě bude muset vyrovnat s konkurencí.

Jan Kuchta byl v uplynulé sezóně jasnou jedničkou v útoku Slavie. Před sezónou se to tak úplně nečekalo, ale Stanislav Tecl měl naprosto mizernou střeleckou formu a Petar Musa také zrovna nesázel gól za gólem, navíc do herního stylu Slavie úplně nepasoval.

Kuchta, který v uplynulém ročníku spolu s Adamem Hložkem nastřílel v lize nejvíc gólů vstupoval do probíhající sezóny v nejistotě, protože mu přišel velký konkurent v podobě Michaela Krmenčíka.

Ten se rozjížděl a stále ještě rozjíždí velmi pomalu, nicméně je vidět, že trenér Trpišovský mu začíná více věřit a dopřává mu i větší minutáž. Že na to Kuchta není úplně zvyklý se ukázalo i v neděli v Ďolíčku.

Ještě za stavu 0:0 se Kuchta už připravoval na příchod na hřiště když Krmenčík poslal Slavii do vedení. Kuchta se znovu posadil na lavičku s ne zrovna veselým výrazem. Vztek ukázal i poté, co mu v nadějné pozici odskočil míč za brankovou čáru.

Nabízí se otázka, zda mohou oba dva hrát spolu. Trenér Trpišovský už tuto variantu několikrát vyzkoušel v průběhu střetnutí a třeba proti Unionu to vyšlo. Vzhledem k tomu, že Slavia hraje na jednoho klasického útočníka, nedokážu si představit, že by spolu hráli od začátku.

Na pozici pod hrotem mohou hrát Stanciu, Lingr nebo Schranz, Kuchta by se s tímto postem musel navíc nejprve sžít. Pokud Slavia postoupí v evropských pohárech a bude dále pokračovat šňůra zranění, zahrají si Kuchta i Krmenčík do sytosti.

Zdroj: Deník Sport, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené