Spojte se s námi


Fotbal

Pamatujete na Cissého? Extravagantní bouřlivák sní o návratu

Publikováno

dne

Bývalý francouzský útočník se zdejším fanouškům nejvíce zapsal do paměti v roce 2005, kdy byl přímým konkurentem Milana Baroše v sestavě Liverpoolu. Spojuje je nejen vítězství v Lize mistrů, ale i bouřlivá povaha a různé kontroverze. S novým odvážným prohlášením přišel právě Djibril Cissé.

Nejvyšší francouzskou soutěž Ligue 1 hrával dnes již osmatřicetiletý Cissé za Auxerre, Olympique Marseille a korsické SC Bastia. Kromě toho si vyzkoušel vyjma anglické ligy i Skotsko, Řecko, a dokonce Rusko.

Na všech svých štacích dohromady nastřádal necelé tři stovky gólů. Kariéra hroťáka, kterého nešlo přehlédnout pro jeho šílené účesy, byla rozhodně úspěšná. Jedna věc mu ovšem nedá spát.

Cissé se pro SoFoot nechal slyšet, že ho trápí číslice 96 na kontě zásahů ve francouzských celcích. Rád by jich měl rovných 100. Někomu čtyři trefy mohou připadat malicherné, ale on sám to vidí jinak: „Jsem střelec a my střelci jsme jiný druh. Řešíme čísla a mít 96 gólů je frustrující.“

Kromě toto se nechal slyšet, že i přes svůj vysoký fotbalový věk se cítí fyzicky dobře a rád by stovku gólů vsítěných za francouzské týmy pokořil.

V této i předchozí sezóně ale hráč neměl žádné angažmá a je otázka, kdo by mu umožnil milník pokořit.

Sám hráč v souvislosti s tím zmínil Nimes. Tedy celek, kde byl odchován a odkud odešel do Auxerre, což ho katapultovalo do světa velkého fotbalu. Jestli se to povede, těžko říct. Bezesporu by ale šlo o hezkou tečku za útočníkovou kariérou.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.