Spojte se s námi


Fotbal

Okénko minulosti: Tipsport liga: Petr Pálka jako trenér málem vyhrál první ročník, dalších patnáct pořádal

Už 25. ročník rozehrává tradiční zimní turnaj Tipsport liga. Nese název po pořadateli sázkové kanceláře, pod jejíž záštitou se koná od roku 2008. Předchůdce podniku, který se rozšířil do úctyhodných rozměrů a vrcholí mezinárodním turnajem na Maltě, ale dříve působil v mnohem skromnějších podmínkách.

Publikováno

dne

Už 25. ročník rozehrává tradiční zimní turnaj Tipsport liga. Nese název po pořadateli sázkové kanceláře, pod jejíž záštitou se koná od roku 2008. Předchůdce podniku, který se rozšířil do úctyhodných rozměrů a vrcholí mezinárodním turnajem na Maltě, ale dříve působil v mnohem skromnějších podmínkách.

Za první ročník je pokládán zimní turnaj na hřišti Čechie Karlín v roce 1998. „Málem jsme ho vyhráli,“ vzpomíná trenér Petr Pálka, jenž později organizoval v pozici ředitele patnáct ročníků.

Tehdy jako trenér Lázně Bohdaneč, které finančně držel místní podnikatel Jiří Novák, a východočeský klub poprvé v historii pronikl mezi elitu. Moc se mu však nedařilo.

„Převzal jsem mužstvo na poslední příčce během podzimu s úkolem pokusit se zachránit nejvyšší soutěž,“ vzpomíná Petr Pálka, jenž si jako kouč vydobyl největší renomé na lavičce Hradce Králové.

Vzpruhou do letních bojů mělo být nadějné vystoupení na zimním turnaji na hřišti dnes už zaniklé Čechie Karlín, později vstoupil turnaj jako první ročník do historie Tipsport ligy.

„Skončili jsme drzí, vítězství brali Bohemians, kteří hráli druhou ligu,“ připomíná Pálka pozici klubů. „My se nakonec nezachránili, Bohemka nás vystřídala,“ upozorňuje na vrtkavosti fotbalových osudů.

Turnaje na Čechii Karlín se zúčastnilo osm týmů (letos je nahlášených dvacet a dvě skupiny hostí Slovensko), hrálo se systémem každý s každým, Bohemians přeskočili Lázně o jediný bod. „Jen si vzpomínám, že tehdejší umělá tráva byla hodně nekvalitní,“ vybavuje si Pálka.

Trenér Pálka na zimní turnaj nezanevřel, považuje ho za vynikající součást přípravy pro profesionální týmy před jarní sezonu. V roli ředitele vedl pak dalších patnáct ročníků, než úkol pořadatele převzala sázková společnost Tipsport.

„Jsem rád, že se pořád hraje a přesunem vrcholu na Maltu získal mnohem vyšší kvalitu,“ přeje trenér Pálka svým následovníkům v jejich úsilí jen ty největší úspěchy.

Reklama

Fotbal

Dembélého konec v Barceloně se blíží! Zájemců o jeho služby nemusí být mnoho

Situaci kolem Ousmana Dembélého v posledních dnech ještě přiostřil příchod odchovance Blaugranas Adamy Traorého z Wolverhamptonu Wanderers. Tento krok nahrává odchodu Démbelého již v tomto přestupovém období.

Publikováno

dne

Situaci kolem Ousmana Dembélého v posledních dnech ještě přiostřil příchod odchovance Blaugranas Adamy Traorého z Wolverhamptonu Wanderers. Tento krok nahrává odchodu Démbelého již v tomto přestupovém období. Vzhledem k jeho vysokým požadavkům a chatrnému zdraví ale nemusí být fronta zájemců o jeho služby tak vysoká, jak by se na první pohled dalo očekávat.

Po velice úspěšném jednoročním působení v německém Dortmundu, v jehož barvách Dembélé zaznamenal napříč všemi soutěžemi 10 gólů a navrch 22 gólových asistencí, si vysloužil přestup do slavné Barcelony.

Dembélého ale od samého počátku angažmá v katalánském celku začaly sužovat vleklé a neustále se opakující zranění. Návrat po zranění, poté nástup do utkání či malé série utkání jdoucích po sobě a poté zase návrat na marodku.

Tento neustále se opakující cyklus a léta se vlekoucí zranění, nikdy nenechaly naplno vyniknout Dembélého kvality, které bezesporu v sobě má a formu, ve které se nacházel před svým přestupem v Dortmundu.

Démbéle, kterému v létě končí pětiletý kontrakt, vzbudil velkou vlnu nevole svými finančními požadavky 600 tisíc eur týdně (!), tedy více jak 30 milionů eur ročně. Jeho obrovské finanční požadavky vzbudily vysokou negativitu jak u fanoušků katalánského celku, tak také nejvyššího vedení.

Je zjevné, že hráč nechce v Barceloně zůstat a nechce s Barcou spojit svou budoucnost. Řekli jsme jemu a jeho agentovi, že musí odejít hned,“ vzkázal na požadavky čtyřiadvacetiletého křídelníka sportovní ředitel Alemany v rozhovoru pro klubovou televizi.

Ať již to jsou obrovské finanční požadavky, nebo chatrné a nejisté zdraví, tyto důležité aspekty mohou mnoho klubů od získání Dembélého odradit.

Jedním z mála klubů, který by mohl Dembélého vysoké finanční nároky splnit, jsou Straky z Newcastlu se saudskoarabským investičním fondem (PIF) v zádech, nebo také celky z exotických části světa s ohromnými finančními prostředky, jako je blízký východ nebo Čínská liga.

V ostatních případech se zdá velmi nepravděpodobné angažování Mistra světa evropskými celky vzhledem k jeho vysokým nárokům.

Zdroj: iDnes, Livesport

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Do hry o získání Donnyho Van de Beeka se přihlásil další zájemce

Spekulace o tom, kde by měl hráč Donny Van de Beek z Manchesteru United působit v další části soutěže, neutichají. Zájem o něj už minulý týden projevil Crystal Palace a Valencie. Nyní do hry vstupuje další celek z Premier League, a to Everton.

Publikováno

dne

Zdroj: West Ham United

Spekulace o tom, kde by měl hráč Donny Van de Beek z Manchesteru United působit v další části soutěže, neutichají. Zájem o něj už minulý týden projevil Crystal Palace a Valencie. Nyní do hry vstupuje další celek z Premier League, a to Everton.

Zatímco Crystal Palace postupuje v jednání už od středy, nově vstoupil do závodu o jeho získání i Everton s managerem Frankem Lampardem. Potvrzuje to twitterový účet Fabrizia Romana, který celou situace ohledně Donnyho sleduje.

Everton i Crystal Palace jednají o formě hostování. Manchester United prý nepřistoupí na žádnou klauzuli o kupní opci. Chce jednat jen o přímém hostování.

Manažer Manchesteru United Ralph Ragnick totiž nechce o Van de Beeka přijít úplně. V žádném případě nehrozí jeho prodej. Německý kouč s ním počítá do další sezóny.

Donny Van de Beek zatím nenaplnil očekávání. Většinu sezóny nastupuje pouze z lavičky. Na svém kontě má zatím pouhé dvě branky ve 27 ligových zápasech. Jeho hostování by tudíž dávalo smysl. Hráč by získal větší herní vytížení a ještě více si zvykl na Premier League.

V poslední sezóně před přestupem do Manchesteru United zaznamenal ještě v dresu Ajaxu neuvěřitelná čísla. Ve 23 zápasech vstřelil 8 gólů a k tomu přidal 5 asistencí.

Kdo nakonec nizozemského záložníka získá napoví následující dny. Ze hry je už pravděpodobně Valencie, která se prý soustředí na jiné cíle než je Van de Beek.

Zdroj: Livesport, Fabrizio Romano

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Wayne Rooney odmítl svůj mateřský klub! Everton povede Frank Lampard

Everton bije na poplach, letošní sezóna se pro Toffies stává noční můrou. Klub se nachází po 20 odehraných zápasech až na 16. místě a reálně se může stát, že sestoupí. To by pro tradiční celek z Liverpoolu byla nečekaná a tvrdá rána.

Publikováno

dne

Od

Everton bije na poplach, letošní sezóna se pro Toffies stává noční můrou. Klub se nachází po 20 odehraných zápasech až na 16. místě a reálně se může stát, že sestoupí. To by pro tradiční celek z Liverpoolu byla nečekaná a tvrdá rána. Tragédii má odvrátit nový manažer Frank Lampard.

Everton však ještě před Lampardem lanařil i Wayne Rooneyho. Zástupci klubu měli kontaktovat jeho agenta, ale Rooney nabídku odmítl.

The Toffies přitom Rooneyho kdysi vyslaly do velkého fotbalu a také to bylo jeho poslední hráčské angažmá v Premier League. Přesto se legendární Angličan rozhodl odmítnout, pravděpodobně tuší, že by tohle nemusela být ta nejlepší první štace v Premier League (v roli manažera).

Kdo ví, jestli třeba nepřišla rada od Sira Alexe Fergusona? Každopádně oficiální Rooneyho stanovisko je: „Věřím, že jednou budu manažer v Premier League a jsem na to připraven. Ale nyní mám práci v Derby a ta je pro mě důležitá.“

Před Rooneym klobouček dolů. Finanční podmínky by v Evertonu byly dozajista lepší a hlavně Derby County hraje o záchranu v Championship. Mladý manažer však není daleko od zázraku!

Fotbalový svaz odebral jeho klubu neuvěřitelných 21 bodů za finanční problémy, ale Rooneyho tým ztrácí na záchranu „pouze“ 8 bodů. Bez odečtení by se Derby nacházelo plus, mínus ve středu tabulky.

Frank Lampard je zpátky v PL

Frank Lampard je tučnými písmeny zapsán v historii londýnské Chelsea, kde strávil téměř celou kariéru a také se ukázal na její lavičce jako manažer. Jeho trenérské statistiky zatím nejsou, tak přesvědčivé jako když se proháněl na trávníku v kopačkách.

Lampardovy kroky nyní vedou zpět do modrých barev, ale v jiném městě. V Evertonu by měl podepsat kontrakt v následujících hodinách.

Po krátké zimní přestávce, co nyní v Premier League probíhá, se bude muset činit. Everton totiž zavítá do St. James‘ Parku, kde ho přivítá Newcastle. V podstatě se jedná o záchranářský duel, pokud dokáží straky vyhrát, tak budou pouhý bod za Toffies.

Zdroje: Fabrizio Romano, Livesport, Squawka Football

Pokračovat ve čtení

Oblíbené