Spojte se s námi


Bundesliga

O Kairinena má zájem klub z Bundesligy. Jak Sparta reaguje na nabídku?

Příchod Siverta Mannsverka z Ajaxu by měl znamenat odchod Kaana Kairinena ze Sparty. Své už si finský reprezentant odehrál, a o jeho zájmu odejít se mluví již delší dobu. Nyní o něj je zájem dokonce z Bundesligy. Sparta ale nabídku odmítla.

Příchod Siverta Mannsverka z Ajaxu by měl znamenat odchod Kaana Kairinena ze Sparty. Své už si finský reprezentant odehrál, a o jeho zájmu odejít se mluví již delší dobu. Nyní o něj je zájem dokonce z Bundesligy. Sparta ale nabídku odmítla.

  • Sparta má v záloze přetlak
  • O Kairinena je zájem v Německu
  • Sparta první nabídku odmítla

Jako slabina Sparty se vedle defenzivy označovala i záložní řada, která v minulé sezóně nefungovala. Na startu nové sezóny to tak ale vůbec nevypadá. Patrik Vydra se zvedl, svůj standard opět našel Kaan Kairinen, rozehrál se Magnus Kofod Andersen. Nezapomínejme navíc na Lukáše Sadílka a Santiaga Enemeho, drahou posilu z Liberce.

K těmto jménům by nyní měl přibýt Sivert Mannsverk, norský záložník hájící barvy nizozemského Ajaxu. Odchovanec Sogndalu si zahrál kromě Ajaxu i za Molde a Cardiff, kde na jaře minulé sezóny hostoval. Ve Walesu se příliš nechytil, a sestupu z Championship nezabránil.

Mluví se o hostování s tučnou opcí. Pokud ale mladý záložník skutečně přijde, Sparta bude mít na dvě pozice ve středu zálohy 6 hráčů, pokud nebudeme počítat ještě Markuse Solbakkena, jemuž se hledá nový klub. Vedle Mannsverkova krajana tak bude muset odejít ještě někdo.

Kaan Kairinen

Koho ve Spartě nahradí Mannsverk? Ve hře je odchod Kairinena či Vydry

Kairinen na odchodu

A vypadá to na Kaana Kairinena. Finský záložník už mluvil o tom, že minulá sezóna by měla být jeho poslední ve Spartě. Zájem tehdy byl, a sílil hlavně po úvodu do sezóny Ligy mistrů, kdy dal nádherný gól Stuttgartu. Ale následně ztratil formu, a už to tak jednoduché nebylo.

Možná i díky zlepšeným výkonům na startu této sezóny se ale zájemce přeci jen našel, a to z Bundesligy, na kterou Kairinen sám mířil. Odchovanec Interu Turku by se mohl stát novou posilou Werderu Brémy. Ten prožil velmi povedenou minulou sezónu, kdy skončil na solidním osmém místě.

Jaká by byla Kairinenova pozice v Brémách?

Ve Werderu ale přišly poměrně velké změny. Postupně odešli Veljkovič, Jung, Kownacki, Burke, André Silva, Köhn, Kaboré, Ducksch a naposledy gólman Zetterer. Některé odchody asi Werder nepocítí, některé mohou mít opravdu silný dopad.

Kairinen by tak měl být poměrně velkou posilou. V záloze by ale finský středopolař měl mít velkou konkurenci. Belgičan Senne Lynen hrající na jeho pozici se během posledních dvou sezón stal stabilním článkem základní sestavy, před ním hrající Jens Stage je s 10 góly v minulé sezóně prakticky neposaditelný.

Do Brém by tedy sice přišel jako výrazná posila, ale nikoliv jako hráč, který zapadne ihned do základní sestavy bez boje. Pokud je ale soutěž, kam by Kaan Kairinen měl zapadnout, je to právě německá Bundesliga. A klubů, které ho monitorují, je více.

Sparta odmítla nabídku

Brémy to ale lehké mít nebudou. Dle iSport.cz totiž byla první nabídka z Německa Spartou odmítnuta. V jaké byla výši, to se zatím neví. Delší dobu se ale mluvilo o tom, že za 26letého Fina by Sparta chtěla 6 milionů eur. Očekává se tak další nabídka, Brémy by měly přitlačit.

Pokud by skutečně byla přijata nabídka v této výši, Kairinen by se stal nejdražším hráčem klubu od roku 2020, vedle Samuela Mbanguly z Juventusu, který už dříve během tohoto léta přišel za 10 milionů eur. Odchod Kaana Kairinena ale nyní pro Spartu skutečně dává velký smysl.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama

Oblíbené