Spojte se s námi


Fotbal

Nový majitel Newcastlu? O klub se zajímá saúdskoarabský princ

Publikováno

dne

Newcastle United může brzy mít nového majitele. O klub se zajímá saúdskoarbaský princ Mohammed bin Salman, jenž by měl nabídnout částku okolo 340 milionů liber.

Magpies vlastní od roku 2007 Mike Ashley, který rozhodně nepatří mezi oblíbence fanoušků United. Dle všeho by tomu ale nemuselo být nadále, o klub se zajímá saúdskoarabský princ Mohammed bin Salman.

Nabízená částka by měla být okolo 340 milionů liber. Dohoda je ale stále daleko, a tak není vůbec jisté, že ke koupi dojde. Princ Salman měl totiž již dříve velký zájem o Manchester United, z čehož nakonec sešlo.

Reklama

Fotbal

Liverpool „vyfoukl“ Tottenhamu jednoho z nejžádanějších křídelníků současnosti. Posune Reds na vyšší level?

Liverpool přece jenom během zimního přestupového období nezahálí. Jejich první posilou by se měl stát 25letý kolumbijský křídelník Luis Díaz z Porta.

Publikováno

dne

Liverpool přece jenom během zimního přestupového období nezahálí. Jejich první posilou by se měl stát 25letý kolumbijský křídelník Luis Díaz z Porta.

Částka kterou Liverpool zaplatil za Kolumbijce by se měla pohybovat okolo 40 milionů eur. V bonusech by Porto mohlo inkasovat dalších 15 milionů Eur.

Podle zpráv měl ještě nedávno Díaz nakročeno do konkurenčního Tottenhamu. Do hry však vstoupil konkurenční Liverpool. Nabídka Reds měla Porto dostatečně obměkčit k tomu, aby poslalo do Anglie svou největší oporu.

Porto se utkalo s družinou Jürgena Kloppa v základní skupině Ligy mistrů. I přes dvě poměrně komfortní výhry Liverpoolu měl Díaz údajně zaujmout některé jejich skauty.

Jak pomůže Díaz hře Liverpoolu

Luis Díaz na první pohled zaujme svou nadstandardní technickou vybaveností. Svou na křídelníka vysokou produktivitou rovněž skvěle zapadá do Kloppova stylu.

Jakožto levý křídelník přes nohu bude s největší pravděpodobností nastupovat v útoku na místě Sadia Maného. V Portě tak byl Díaz zvyklý nastupovat prakticky od doby kdy v roce 2019 přestoupil do Portugalska z kolumbijského týmu Junior FC.

Svoje technické schopnosti by ale mohl využít taktéž uprostřed útoku v roli falešné devítky. Tedy pozici, kde v současnosti nastupuje skvělý Diogo Jota. Ten je zvyklý svým pohybem tvořit prostor pro náběhy za obranu od Salaha a Maného.

Nutno dodat, že Díaz tuto pozici nikdy předtím nehrál. Má ale vhodné schopnosti pro tuto pozici a pod Jürgenem Kloppem by přeškolení do této pozice nemusel být žádným problémem.

Liverpoolu získal koupí Luise Díaze další zajímavou možnost do útoku, která by mohla vyvíjet zajímavý tlak na trojici Mané – Jota – Salah. Navíc v případě absencí jednoho z trojice bude mít nyní Klopp na lavičce opravdovou kvalitu.

Zdroj: Goal

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Dembélého konec v Barceloně se blíží! Zájemců o jeho služby nemusí být mnoho

Situaci kolem Ousmana Dembélého v posledních dnech ještě přiostřil příchod odchovance Blaugranas Adamy Traorého z Wolverhamptonu Wanderers. Tento krok nahrává odchodu Démbelého již v tomto přestupovém období.

Publikováno

dne

Situaci kolem Ousmana Dembélého v posledních dnech ještě přiostřil příchod odchovance Blaugranas Adamy Traorého z Wolverhamptonu Wanderers. Tento krok nahrává odchodu Démbelého již v tomto přestupovém období. Vzhledem k jeho vysokým požadavkům a chatrnému zdraví ale nemusí být fronta zájemců o jeho služby tak vysoká, jak by se na první pohled dalo očekávat.

Po velice úspěšném jednoročním působení v německém Dortmundu, v jehož barvách Dembélé zaznamenal napříč všemi soutěžemi 10 gólů a navrch 22 gólových asistencí, si vysloužil přestup do slavné Barcelony.

Dembélého ale od samého počátku angažmá v katalánském celku začaly sužovat vleklé a neustále se opakující zranění. Návrat po zranění, poté nástup do utkání či malé série utkání jdoucích po sobě a poté zase návrat na marodku.

Tento neustále se opakující cyklus a léta se vlekoucí zranění, nikdy nenechaly naplno vyniknout Dembélého kvality, které bezesporu v sobě má a formu, ve které se nacházel před svým přestupem v Dortmundu.

Démbéle, kterému v létě končí pětiletý kontrakt, vzbudil velkou vlnu nevole svými finančními požadavky 600 tisíc eur týdně (!), tedy více jak 30 milionů eur ročně. Jeho obrovské finanční požadavky vzbudily vysokou negativitu jak u fanoušků katalánského celku, tak také nejvyššího vedení.

Je zjevné, že hráč nechce v Barceloně zůstat a nechce s Barcou spojit svou budoucnost. Řekli jsme jemu a jeho agentovi, že musí odejít hned,“ vzkázal na požadavky čtyřiadvacetiletého křídelníka sportovní ředitel Alemany v rozhovoru pro klubovou televizi.

Ať již to jsou obrovské finanční požadavky, nebo chatrné a nejisté zdraví, tyto důležité aspekty mohou mnoho klubů od získání Dembélého odradit.

Jedním z mála klubů, který by mohl Dembélého vysoké finanční nároky splnit, jsou Straky z Newcastlu se saudskoarabským investičním fondem (PIF) v zádech, nebo také celky z exotických části světa s ohromnými finančními prostředky, jako je blízký východ nebo Čínská liga.

V ostatních případech se zdá velmi nepravděpodobné angažování Mistra světa evropskými celky vzhledem k jeho vysokým nárokům.

Zdroj: iDnes, Livesport

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Do hry o získání Donnyho Van de Beeka se přihlásil další zájemce

Spekulace o tom, kde by měl hráč Donny Van de Beek z Manchesteru United působit v další části soutěže, neutichají. Zájem o něj už minulý týden projevil Crystal Palace a Valencie. Nyní do hry vstupuje další celek z Premier League, a to Everton.

Publikováno

dne

Zdroj: West Ham United

Spekulace o tom, kde by měl hráč Donny Van de Beek z Manchesteru United působit v další části soutěže, neutichají. Zájem o něj už minulý týden projevil Crystal Palace a Valencie. Nyní do hry vstupuje další celek z Premier League, a to Everton.

Zatímco Crystal Palace postupuje v jednání už od středy, nově vstoupil do závodu o jeho získání i Everton s managerem Frankem Lampardem. Potvrzuje to twitterový účet Fabrizia Romana, který celou situace ohledně Donnyho sleduje.

Everton i Crystal Palace jednají o formě hostování. Manchester United prý nepřistoupí na žádnou klauzuli o kupní opci. Chce jednat jen o přímém hostování.

Manažer Manchesteru United Ralph Ragnick totiž nechce o Van de Beeka přijít úplně. V žádném případě nehrozí jeho prodej. Německý kouč s ním počítá do další sezóny.

Donny Van de Beek zatím nenaplnil očekávání. Většinu sezóny nastupuje pouze z lavičky. Na svém kontě má zatím pouhé dvě branky ve 27 ligových zápasech. Jeho hostování by tudíž dávalo smysl. Hráč by získal větší herní vytížení a ještě více si zvykl na Premier League.

V poslední sezóně před přestupem do Manchesteru United zaznamenal ještě v dresu Ajaxu neuvěřitelná čísla. Ve 23 zápasech vstřelil 8 gólů a k tomu přidal 5 asistencí.

Kdo nakonec nizozemského záložníka získá napoví následující dny. Ze hry je už pravděpodobně Valencie, která se prý soustředí na jiné cíle než je Van de Beek.

Zdroj: Livesport, Fabrizio Romano

Pokračovat ve čtení

Oblíbené