Nejdražšího brankáře světa možná čeká lavička. Mendy dorazil do Londýna!

Kepa Arrizabalaga vyšel Chelsea na 80 milionů eur, jenomže jeho časté chyby donutily klub jednat a na cestě do Londýna je již Édouard Mendy, kterého nyní čeká zdravotní prohlídka. Očekává se, že by měl aktuálně stále ještě brankář Rennes vyjít Blues na 24 milionů eur.

Zdroj: Instagram | Edou_mendy

Byla to velká senzace, když Chelsea oznámila příchod Kepy z Bilbaa. Ne tak ve smyslu toho, že by šlo o někoho natolik výjimečného, ale především kvůli rekordní částce, kterou londýnský klub ochotně zaplatil.

Dnes však můžeme tento tah Blues zcela jistě označit za chybný! Určitě není správné říct jednoduše, že je Kepa špatný brankář, jenomže 80 milionů eur je na tento post naprosto neskutečná suma. Tuto hodnotu španělský brankář jednoduše nepotvrzuje a to ani zdaleka!

Kepa doposud odchytal za Chelsea 97 zápasů, ve kterých si připsal 33 čistých kont. Nelze mu však vyčítat úplně vše, jelikož londýnský celek se aktuálně nachází v určité transformaci, kdy se snaží Frank Lampard vybudovat opět silný kádr, který bude bojovat na čele Premier League.

Do tohoto nového plánu nyní zřejmě přibude i Mendy, jenž si vyslouží přestup díky svým skvělým výkonům v Rennes, kde najdete tradičně velmi kvalitní brankáře. Ostatně do Chelsea z tohoto francouzského celku přišel i Petr Čech, který jistě sehrál v tomto přestupu svoji roli.

Osmadvacetiletý senegalský brankář přitom do Rennes přišel v minulém roce z Reims, kde působil tři roky. Ten ho získal v létě 2016 zdarma z B-týmu Marseille.

Mendy tak zraje jako víno a pokud takto bude pokračovat, uvidíme jistě brzy 197 centimetrů vysokého brankáře mezi třemi tyčemi pravidelně.

Mnozí totiž očekávají, že na Stamford Bridge buď převezme roli jedničky (nejpravděpodobnější varianta) a nebo vytvoří tlak na Kepu, který by následně mohl naplnit svůj potenciál a konečně přestat dělat školácké chyby, které stojí Chelsea body!

Zdroj: FC Chelsea

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.