Spojte se s námi


eSport

Neapolský útok ve FIFA 18 TOTW 7

Publikováno

dne

V Team of the Week 7 najdeme povoláním bývalého záložníka a nyní pod Josém Mourinhem krajního obránce Ashleyho Younga, který se prezentoval skvělým výkonem v utkání s Tottenhamem. Manchester United i díky jeho bezchybné defenzivní práci a podpoře útoku porazil Spurs 1-0 a udržel si tak druhé místo.

Druhým zástupcem z Premier League je obránce Sead Kolašinac, který se prakticky ihned od příchodu do Arsenalu stal jedním z nejlépe hodnocených hráčů Gunners. A svoji skvělou pověst potvrdil i v sobotním ligovém zápase, kde srovnal skóre utkání se Swansea na 1-1 a započal tak obrat, který vedl ke třem bodům.

http://gty.im/867437972

Když už jsme u hráčů z Premier League, tak určitě nemůžeme zapomenout na záložníka Fernandinha, který také přispěl gólem k výhře Manchesteru City nad West Bromem. Jeho přehled ve středu zálohy byl klíčový pro vítězství hráčů trenéra Pepa Guardioly, kteří si tak připsali už letošní devátou ligovou výhru z 10 zápasů.

V útočném triu poté najdeme útočníka Mertense, který se prosadil v zápase proti Sassuolu. A také bývalé útočníky Neapole Cavaniho a Higuaína, jenž oba přispěli svým týmům k vítězství dvěma góly.

fifa-18-totw-7-zakladni xi

Reklama

eSport

Podpora VR ve hře F1 22 přinese naprosto neskutečný zážitek! Na co se tedy můžete těšit?

Herní studio Codemasters konečně potvrdilo tolik očekávanou novinku. Hra F1 22 bude mít podporu virtuální reality, což hráčům a fanouškům královny motorsportu přinese naprosto ohromující zážitek.

Publikováno

dne

Herní studio Codemasters konečně potvrdilo tolik očekávanou novinku. Hra F1 22 bude mít podporu virtuální reality, což hráčům a fanouškům královny motorsportu přinese naprosto ohromující zážitek.

„Je to něco, na co se nás hráči ptají už řadu let. A protože tomu byla situace konečně nakloněna, můžeme funkci do série F1 přinést a hráči si budou moci vyzkoušet řídit vůz F1 a pochopit jeho chování,“ řekl game director Lee Mather v rozhovoru pro Gaming Bolt.

„Hráči doslova ucítí, jaké to je. Budou moci také obdivovat detaily v kokpitu a budou naplno vnímat rozsah okolí okruhů a převýšení. Není nad to, když se při průjezdu Eau Rouge ve Spa díváte přímo na trať před sebou. Ve spojení s naším precizním binaurálním zvukem zažije hráč novou úroveň pohlcení“ vysvětluje.

Nutno podotknout, šampionát F1 nabízí opravdu několik možností, kde hráčům virtuální realita nabídne pohled, který z televizních kamer standardně není patrný.

Mather tak podporu VR ukazuje asi na nejlepším možném příkladu – na slavné Eau Rouge v belgickém Spa-Francorchamps.

Hráči si ale také budou moci užít vysoké převýšení v Portimãu, krásu nájezdu do zatáčky Aqua Minerali na okruhu v Imole a rovněž zážitek z vysokých rychlostí na italské Monze či v Saúdské Arábii bude zase úplně jiný.

Hráči také výrazně procítí ono „houpání“, anglickým názvem porpoising, což je neočekávaný doprovodný jev při návratu ground effectu do formule 1.

Právě o ground effectu a nových technických parametrech souvisejících se vstupem F1 do nové éry jsme napsali článek před začátkem nové sezóny. Velké aerodynamické změny totiž s podporou virtuální reality opravdu hodně pocítíte.

Tento zážitek ale nejspíše nebude pro každého. Vývojáři totiž poskytli vybraným novinářům možnost vyzkoušet si novou hru s podporou virtuální reality, přičemž například redaktorovi webu VGC se z toho udělalo vyloženě nevolno.

Také ovšem poznamenal, že onu nevolnost mohl cítit také z důvodu jakési nedokončené verze. F1 22 má nicméně vyjít 1. července letošního roku a skutečně je na co se těšit.

Zdroje: F1, VGC, Gaming Bolt

Pokračovat ve čtení

eSport

Tři největší překvapení na Mid-Season Invitational

Skupinová část turnaje MSI je už minulostí, před námi je pouze Rumble stage a Play-offs. Kdo vlastně nejvíce překvapil ve skupinové fázi? Od koho se moc neočekávalo a stejně předvedl parádní výkony? Podíváme se na tři hráče, kteří nás nejvíce překvapili. Dostal se mezi ně i někdo z Evropy?

Publikováno

dne

Od

Skupinová část turnaje MSI je už minulostí, před námi je pouze Rumble stage a Play-offs. Kdo vlastně nejvíce překvapil ve skupinové fázi? Od koho se moc neočekávalo a stejně předvedl parádní výkony? Podíváme se na tři hráče, kteří nás nejvíce překvapili. Dostal se mezi ně i někdo z Evropy?

Oslňující výkony, velká zklamání a totální demolice v podání favoritů, tak nějak vypadaly skupiny letošního Mid-Season Invitational. Zářili hlavně G2, T1 a RNG, od kterých to ale všichni očekávali, bylo tu ale i několik hráčů, kteří nás překvapili svými skvělými výkony a nejsou z těchto tří týmů.

RED Aegis

Od začátku svojí kariéry nastupuje Aegis za RED Canids Kalunga, za tu dobu se stal nejlepším brazilským junglerem a vyhrál 2x CBLOL. Od Brazilců se toho moc neočekávalo a oni nám hned v prvním zápase vyrazili dech. Porazili PSG Talon hlavně díky Aegisovi na jeho Wukongovi, se kterým skončil na skóre 6/0/4.

Aegis nás udivoval i ve zbytku turnaje, v zápase proti Instanbul Wildcats se mu povedlo nasbírat s Lee Sinem dokonce 15 killů, což byl až do včerejška rekord turnaje. Jeho kill participace mluví asi za vše, Aegis byl u více než 80% zabití svého týmu a byl rozhodně nejdůležitějším hráčem Brazilců.

PSG Bay

Bay, jméno o kterém se mluvilo asi nejvíce, jaké výkony bude předvádět, dokáže nahradit Mapla? Bohužel první hra turnaje se Bayovi úplně nevydařila a spousta fanoušků už ho v tento moment zavrhla. Bay sám říkal, že měl problémy s tím, že se mu před fanoušky klepaly ruce a proto se mu hrálo špatně.

Další dny už to byla Extratřída od Baye, jeden přejezd za druhým, jediný midlaner, za kterým zaostával, byl Xiaohu. V druhé hře proti RED to byl právě on, kdo dovedl PSG k vítězství. Bay dokonce v této hře dal víc killů, než všichni ostatní hráči dohromady a tím odčinil tu první prohru s RED. Uvidíme, jak si povede proti Fakerovi s caPsem.

SGB Shogun

Rozhodně největší překvapení celého turnaje. Shogun ve vietnamské VCS nebyl ani TOP3 nejlepší marksman, ale pak přijel na světový šampionát. První zápas světového šampionátu a Shogun s Takim dvakrát zabili nejlepší botlane světa 2v2. Gumayusiho asi zaskočil aktivní styl hry botlinky SGB.

Shogun ale dominoval všem zápasům, které SGB hráli, bylo jasně vidět, že se chce ukázat. Byl to právě on, kdo zajistil SGB postup před DFM. Jeho Kaisa rozebrala DFM a poslala vietnamský tým do Rumble stage. Pokud se vám líbí, jak hraje Shogun, doporučuji se podívat na Artemise, Sty1e a Eddieho, kteří dominovali VCS.

Zdroj: LoL Esports

Pokračovat ve čtení

eSport

Českému esportu chybí hlavně struktura, profesionalita a peníze, tohle vše už v zahraničí je, říká CEO Sinners Moritz Straube

Esport začíná pomalu, ale jistě promlouvat do světového dění, když si ukrajuje stále větší a větší kus pozornosti především u mladší generace. Celé toto odvětví je však stále na samém začátku profesionalismu. Na to, jak bude vypadat budoucnost esportu, jsme se zeptali Moritze Straubeho, CEO týmu SINNERS.

Publikováno

dne

Esport začíná pomalu, ale jistě promlouvat do světového dění, když si ukrajuje stále větší a větší kus pozornosti především u mladší generace. Celé toto odvětví je však stále na samém začátku profesionalismu. Na to, jak bude vypadat budoucnost esportu, jsme se zeptali Moritze Straubeho, CEO týmu SINNERS.

Jak byste zhodnotil stav českého esportu v porovnání se zahraničím co do nějakého zázemí, oblíbenosti a finančních odměn?

Stav českého esportu je takový, že jsme určitě o dost dál, než jsme byli před dvěma lety. Pořád jsme ale dost pozadu a v určitých místech tam chybí struktura a profesionalita. Nejvíce tam pak chybí peníze, především co se některých menších týmů týče, a tohle všechno už v zahraničí je. Ty týmy mohou své hráče platit na plný úvazek a ti se díky tomu mohou soustředit pouze na tu svojí práci.

Do zemí jako jsou Dánsko, Německo nebo Francie nám sice ještě pár let chybí, ale jsme na dobré cestě. Čím dál tím více sponzorů se do toho zapojuje, tak je v tom odvětví více peněz, což uživí více a více lidí, to je to nejdůležitější, abychom se mohli dostat na nějakou světovou úroveň.

Minimálně u nás se esport téměř nejvíce rozjel a dal o sobě vědět v té největší krizi pandemie koronaviru, kdy prakticky nic jiného ani nebylo možné sledovat. Jak se díváte na tento fakt a bylo tomu tak i v zahraničí? Pomohlo to ČR se přiblížit zahraničí?

Sledovanosti určitě ta pandemie pomohla, což je samozřejmě důležitý faktor pro sponzory. U nás bylo štěstí, že těsně před tou krizí přišlo docela dost týmů, které měly peníze a díky tomuto novému vánku se to u nás vyvinulo rychleji než v zahraničí.

Nám to tedy určitě pomohlo a Česku a Slovensku to pomohlo se přiblížit tomu zahraničí, takže to hodnotím jako pozitivní.

Jak to vidíte s budoucností českého esportu?

Já věřím, že se v dalších letech bude připojovat čím dál více sponzorů a to i mimo ten technologický svět, například banky, pojišťovny, cestovní kanceláře atd. A to je velmi důležité. Určitě očekávám, že se do toho dříve či později zapojí i vláda do určité míry, že budou nějaké peníze od státu, který bude podporovat esport, stejně jako to dělá s klasickým sportem.

Každopádně tohle jsou dva velké faktory, ke kterým se dopracujeme a myslím si, že co se sportovního hlediska týče, tak jsme na dobré cestě, jelikož tu máme mnoho talentů, kteří mají na to, aby se probojovali na tu nejvyšší světovou úroveň a je to i vidět, protože máme ve světě plno skvělých hráčů.

Esport je nicméně stále širokou veřejností vnímán spíše jako „zábava za počítačem“, nikoliv regulérním sportem. Co se týče tohoto trendu, cítíte právě v otázce onoho vnímání už nějaké zlepšení? 

Tohle je určitě zajímavé téma. Myslím si, že široká veřejnost úplně nechápe, že to není špatně, že je to „zábava“. Ona to může být v první řadě zábava pro toho člověka a pak třeba zjistí, že je v tom tak dobrý, že se v tom může i živit.

Nakonec je to jako fotbal. Třeba pro mě, když jsem byl mladší, tak to byla zábava, pak jsem začal hrát za tým a hrál jsem ho hodně a dlouho. Takhle to vlastně celé začíná. Tohle právě podle mě zatím lidi úplně nechápou a myslím si, že se tohle brzy změní.

Je to i na nás, na týmech a esportu jako takovém, abychom to lidem ukázali, že to není jenom zábava. Ty hráče to samozřejmě baví, ale někdy je to opravdu tvrdý sport, kdy naši sportovci trénují někdy i 10 hodin. Esport je hlavně mentální sport, který bych přirovnal k šachům a myslím si, že takhle bude vnímaný esport i do budoucna.

Jakým způsobem nabíráte nové členy do vašich týmů? Je potřeba zlepšit úroveň či zvýšit počet například amatérských turnajů, stejně jako fotbal těží z Grassroots?

Interně je to pro nás jeden z největších cílů, které máme. Esport potřebuje něco jako Grassroots, abychom měli odkud ty hráče čerpat. Do toho se zapojují třeba ty academy týmy, které jsou pro to důležité. Je to hodně propojené právě s těmi penězi od státu.

Takový fotbal a hokej ohromně čerpá z těchto peněz, takovou možnost my nemáme a ty týmy si to musí platit sami. Je proto nesmírně důležité, abychom ten Grassroots měli, ale potřebujeme pomoc i z jiných stran než jen od týmů a investorů.

Před nějakým časem se rovněž spekulovalo o zařazení esportu na olympijské hry. Byl byste pro, či nikoliv?

Mě to upřímně ani nezajímá, jestli bude esport na olympiádě, nebo ne, pro kterou to dává větší smysl, protože potřebuje zaujmout mladší generaci, v čemž je esport velmi silný. Bylo by to tedy asi ve prospěch olympijských her, ale už asi ne tolik pro samotný esport.

Taková vlastní esport olympiáda by pro nás možná byla daleko zajímavější.

Poněkud asi kontroverzní otázka, ale s ohledem do “daleké” budoucnosti, jelikož se digi svět neustále vylepšuje, některé hry začínají být vskutku nerozeznatelné od reality – dokáže podle vás esport v budoucnu třeba i nahradit nějaké sportovní disciplíny?

Myslím si, že je důležité, abychom pochopili, že esport se nesnaží nahradit ty tradiční sporty, že o to vůbec nejde. Ale myslím si, že potenciál tam je, jelikož tomu je fakticky velmi blízko, jako například formulím. Ty simulátory mají obrovskou výhodu vůči té tradiční formuli, že se nikdo nemůže zabít, to riziko nebezpečí tam prakticky neexistuje.

Jinak jsem ale velký propagátor, aby esport a klasický sport žily vedle sebe. Ano, je to tak, že klasický sport ztrácí fanoušky, ale myslím si, že to bude žít dál vedle sebe.

Začátkem roku 2022 se Sinners rozloučili s Tomášem „oskarem“ Šťastným, 14. nejlepším hráčem světa z roku 2018, se kterým jste dosáhli mnoha úspěchů. Na vašem webu píšete, že takový hráč se zkušenostmi ze zahraničí přinesl Sinners mnohé, například právě bohaté a cenné zkušenosti, které tým pozvedly. Jak vlastně spolupráce s takovým špičkovým hráčem probíhá a jak konkrétně se tedy jeho zkušenosti projevily?

Oskar byl pro nás hrozně důležitý hráč. Řekli jsme si, že potřebujeme změnu na pozici AWP hráče a on byl u nás v tu dobu nejlepší na tu pozici. Byli jsme proto hrozně rádi, že se k nám přidal a že nám chtěl pomoc dostat se na světovou špičku.

Předával spoluhráčům své zkušenosti, uklidňoval je na LAN akcích a probíral s nimi, jak řešit určité situace. Jinak ale ta spolupráce neprobíhala jinak než s ostatními. Ty jeho zkušenosti se projevily spíš interně v týmu, v té práci se spoluhráči, kdy se ty strategie a hra točily především kolem něj.

Jako náhrada za Tomáše pak byl díky dlouhodobému scoutingu zvolen David „forsyy“ Bílý, jenž rozhodně nebyl levnou záležitostí. Prozradíte nám, na kolik vás tedy David vyšel? Právě na vašem webu píšete, že se dokonce jednalo o sedmicifernou částku.

Pro nás bylo důležité, abychom našli tu nejlepší možnou náhradu za Oskara. A David za mě má rozhodně na to, aby byl minimálně stejně dobrý jako on. Je mladší a nemá ještě ty jeho zkušenosti, ale má k tomu našlápnuto.

Pro nás tato vyšší cena dávala smysl, jelikož jsme ho potřebovali, má velký talent a skvěle se s ním spolupracuje. Na první pohled to zní jako vysoká částka, ale je to částka, která dává smysl a na tom konci pro nás byla stále profitabilní.

V nedávném čase do vaší organizace přestoupil Martin „Kappa“ Krompolc, který si jakožto nejlepší československý jezdec dokonce vysloužil spolupráci s McLarenem. Jak dlouho bude hájit barvy Sinners a co vše vám vlastně může přinést?

Martina mám rád jako člověka i jako profesionála. V TrackManii se pohybuje dlouho a je jeden z nejlepších jezdců na světě, i proto jsme ho chtěli u nás. Jak dlouho s námi bude ale nevím, záleží, zda to oběma stranám bude dávat smysl. Ale ta hra se mi líbí a to i ta komunita, proto bych se v ní rád pohyboval co nejdéle.

Díky tomu jsme samozřejmě vidět i v nové sekci, díky čemuž nabíráme nové fanoušky, což je pro nás hodně důležité. Samozřejmě nám přinese i určitý vylepšený vztah s Ubisoftem, který je vývojářem té hry.

Jste jedním z prvních profesionálních fulltimeových týmů s působením jak na tuzemské, tak i mezinárodní scéně. Jaký je Váš pohled do budoucna a jak se Sinners podle Vás prozatím daří plnit vaši misi co do rozvoje talentovaných hráčů a stoupáním na vrchol?

Za ty poslední dva roky se nám vede opravdu dobře a daří se nám rychle plnit cíle. Díky tomu, že jsme do toho zapálení a nejde nám čistě jenom o peníze, tak je to vidět v té naší snaze to tady všechno posouvat.

Uvidíme ale, co bude na konci roku, a jestli se do toho mainstreamu neposuneme třeba ještě letos. Je to ale ještě pořád mladý obor, tak se to těžce předvídá.

Pokračovat ve čtení

Oblíbené