Spojte se s námi

eSports

Návrat? Česká liga by se měla objevit ve hře FIFA 20

Zveřejněno

dne

Čeští fanoušci fotbalového simulátoru FIFA na tuto zprávu čekají dlouhá léta. Nyní jsou jí stále blíž. Do nového ročníku nejpopulárnější fotbalové hry světa by se měly vrátit všechny týmy FORTUNA:LIGY, které by tak doplnily již zde působící Slavii, Spartu a Viktorii Plzeň.

Koláž Ruik Football

Česká nejvyšší soutěž se naposledy ve hře FIFA objevila v roce 2011. Tehdy nic nenasvědčovalo ukončení dlouholeté spolupráce mezi Fotbalovou asociací České republiky a společností EA. Jenže v následujícím roce si česká strana chtěla finančně výrazně přilepšit, na což americká firma nepřistoupila a česká liga se tak z celosvětově známé hry vytratila.

V posledních letech se však znovu začaly vířit vody v českých vodách. Ve hře FIFA 18 se objevila pražská Sparta a v následujícím vydání se mezi týmy v sekci “Zbytek světa” objevily i Slavia Praha a Viktoria Plzeň.

Trio českých týmů by se mělo v novém vydání potkat i tentokrát. K nim by však mělo přibýt hned třináct dalších, které by kompletně vytvořily ve hře FIFA novou ligu, českou nejvyšší soutěž FORTUNA:LIGU.

To, zda se opravdu česká liga v nové verzi objeví, je nejisté. Žádná oficiální zpráva o návratu české ligy do hry FIFA zatím vydána nebyla, avšak ze zákulisí se k nám stále častěji tyto informace dostávají. Některé obeznámené zdroje dokonce tato sdělení potvrzují.

V hlasování FIFplay, kde se každoročně hlasuje o ligách, které si fanoušci přejí ve hře vidět, se však naše soutěž oproti loňskému roku výrazně propadla. Tato skutečnost ovšem nic neznamená, neboť hlasování nemá nic společného s EA a výsledky se pouze ukáží jejich PR týmu, který se pořadím nemusí vůbec nemusí řídit. Přesto je toto hlasování velmi populární a výsledky údajně nějaký vliv na vývojáře mají. Proto hlasujte zde a třeba i váš hlas pomůže k velkému combebacku.

Kompletní seznam soutěží a klubů, které se objeví ve FIFA 20, bude časem zveřejněn na oficiálním Twitteru EA Sports FIFA, o čemž vás budeme samozřejmě včas informovat. Očekávaná hra jde do prodeje 27. září a bude k dispozici na platformách PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

eSports

Nový styl kopání penalt, driblink do stran a další. Novinky ve FIFĚ 20

Zveřejněno

dne

Od

Končící FIFA 19 měla jako každý ročník spoustu nedostatků, které se Electronic Arts snaží odstranit. Například penalty dělaly problém většině, častokrát se totiž stávalo, že při zamíření k tyči penalta letěla doprostřed branky.

Vývojáři se pokouší každým rokem víc a víc přibližovat FIFU k realitě a i letos nám EA už oznámila, co by se mělo v novém ročníku změnit. Jednou ze změn je takzvaný Autentický průběh zápasu, což znamená, že je v průběhu zápasu kladen větší důraz na hru ze strany uživatele.

Fotbalisté, kteří jsou řízení umělou inteligencí by tak i mít lepší povědomí o čase a prostoru. Jako ideální příklad poslouží situace, kdy vedete o gól v 85. minutě, Vaši hráči by se tedy neměli pouštět směrem dopředu, ale naopak zápas dohrát defenzivněji.

EA se hodně zaměřila i na dynamické situace jeden na jednoho. Ve hře by mělo k takovýmto situacím docházet častěji, než tomu bylo v uplynulých ročnících, důraz bude kladen na rozhodnutí hráče na poslední chvíli. Dále je tu vylepšení přirozeného pohybu hráče, což se vývojáři snaží zdokonalovat každý rok.

I bránění se každým rokem zdokonaluje, letošní ročník bude vylepšen o takzvané Bránění ze strany hráčů řízených hrou. Mělo by to dopomoci hráčům, které zrovna neovládáte, lépe reagovat na chování soupeře.

Druhá větší sekce byla pojmenována Rozhodující momenty. Ty by měly dát hráčům větší kontrolu nad klíčovými momenty zápasu. Například při souboji jeden na jednoho by měli mít útočící hráč větší šanci uspět, než tomu bylo ve FIFĚ 19, ve které bylo občas jednodušší trefit se z vápna, než z obyčejného nájezdu.

Větší hbitost by nám měla dopřát novinka v podobě driblinku do stran. Díky němu by měly všechny kličky vypadat reálněji. Zároveň však budeme moct bránit jinými způsoby, než doposud. Do hry budou přidány nové animace skluzů, ale i obyčejných zákroků vestoje. Zároveň se však budeme muset soustředit na přesnost, jelikož čím čistější zákrok, tím nižší šance na ztrátu míče.

Teď se dostáváme asi k nejzajímavější novince, která se také mění rok co rok. Zahrávání standardních situací a penalt je neodmyslitelná součást každého vydání. U pokutových kopů by se mělo jednat o zamíření pomocí kolečka a následně naskakování síly, no uvidíme.

Podle EA se předělaly i základy střelby, což by mělo napomoci zakončení střel, které by měly létat přesněji. Naopak šance na zakončování z voleje a nereálných pozic budou podle informací sníženy, což je podle většiny fanoušků hry dobrý tah. Třetí a poslední sekcí je Fyzika míče, která přináší nové trajektorie střel.

Do hry bude přidána velká škála střel, od plavajících po nepříjemně padající. Realističnost s pak měl hře přidat Upravený systém pohybu. Ten představí autentičtější odrazy míče, ale také jeho kroucení.

Která z novinek se Vám líbí nejvíce a co by podle Vás měla EA ještě vylepšit? Bude gameplay v nové FIFĚ lepší, než v té uplynulé? Doufejme že ano, jelikož právě s ním bylo hodně lidí nespokojeno, teď už je to jenom na vývojářích, jak se k tomu postaví. 

Pokračovat ve čtení

eSports

Fotbálek na střeše tokijské budovy. Uniklé zajímavosti z nového módu VOLTA

Zveřejněno

dne

Od

Jak mít co nejlepší spoluhráče? V jakých částech světa a na jakém stylu hřiště si můžete zahrát? Na tyto otázky se Vám pokusím odpovědět v tomto článku.

V minulém článku jsme se podívali na nový mód z pohledu vašeho avatara, dnes si povíme něco o stylu hraní. Většina hráčů, co už někdy FIFU street hráli tuší, že je to především hraní si pomocí kliček. Cílem vývojářů je co nejlépe vystihnout reálný pouliční fotbálek.

Proto se ve hře dočkáme několika různých arén, které se liší v závislosti na zemi, nebo městě, ve kterém se nacházíte. Jedna z nich se nachází třeba na střeše baráku, jiná v garáži, ale poté je tu i klasika v podobě klece.

Ve hře bude i možnost zahrát si v Amsterdamu, kde okusíte místní podjezd. Vybrat si můžeme i počet hráčů na hřišti, jednou z možností je 3 na 3, kde bude nejvíce prostoru pro triky. Zajímavostí je fakt, že s některými z kliček budete moci zesměšnit soupeře jen v tomto módu a do jiných částí hry se vůbec nedostanou, což má za účelem opět přilákat co nejvíce hráčů.

Dalšími možnostmi jsou 4 na 4, 5 na 5, přičemž obě dvě varianty jsou bez brankáře, stejně jako 3 na 3. Posledním typem je klasický futsal. V těchto zápasech už nepůjde tolik o kličkování, ale spíše o týmový úspěch. Nikoli však o týmovou souhru, jelikož EA oznámila, že bohužel nepůjde jednoduše se spojit s kamarády a hrát v jednom týmu proti náhodnému soupeři, což je jeden z nedostatků vracející se hry.

Jak jsem již zmiňoval, týmový úspěch může být velice důležitý, především v online sekci. Mezi uniklé zajímavosti patří i „právo vítěze”. To znamená, že pokud vyhrajete zápas, můžete si jednoho z vašich soupeřů vybrat a zkopírovat do svého týmu.

Pokud pro vás duel nedopadne dobře a prohrajete, nic se neděje, oponent si sice vybere jednoho z vašich hráčů, ale všichni zůstanou i ve vašem klubu. I tato online sekce láká spoustu lidí k zakoupení nové FIFY, která vychází už za dva měsíce.

Většina lidí je však spíše natěšena a zvědava na vizuální zpracování plácků, klecí a celkově všech hřišť. Mezi hráči jsou velice populární i takzvané cut-scény, tak uvidíme jestli se jich dočkáme.

Jedno je však jisté, máme se na co těšit, řada novinek, možností vylepšování vašeho hrdiny, nové plácky a spousta kliček, to vše bude zdobit nový ročník nazvaný VOLTA.

Pokračovat ve čtení

eSports

Juventus získal exkluzivní licenci v sérii PES a ve FIFA 20 bude nahrazen Piemontem Calciem

Zveřejněno

dne

Vcelku nenápadně se kanadská herní společnost Electronic Arts rozhodla oznámit svým příznivcům, že v nejnovějším vydání své nejúspěšnější herní série neuvidí posledního italského mistra, turínský Juventus. Ten se totiž stal výhradním partnerem firmy KONAMI, která vyrábí hlavního konkurenta FIFA, Pro Evolution Soccer.

Embed from Getty Images

Jste fanoušky turínské Staré dámy a těšili jste se, až si za svůj oblíbený celek zahrajete letos na podzim ve FIFA 20, už i s Matthijsem de Ligtem?

Částečně máte smůlu, jelikož značka Juventus oficiálně mizí z nejpopulárnější fotbalové hry na světě a to kvůli dohodě s japonskou firmou KONAMI, výrobcem konkurenčního Pro Evolution Soccer. Ten pro blížící se eFootball PES 2020 totiž získal exkluzivní práva na aktuálního obhájce mistrovského titulu v Serii A.

Není to zase tak, že byste místo Cristiana Ronalda ovládali Cristophera Orlanda, místo Paula Dybaly Pauliho Dibola anebo Mosese Beana namísto Moise Keana. Hráči totiž zůstávají stejní a to napříč všemi módy – v kariéře, výkopu, Ultimate Teamu a také novém pouličním fotbálku VOLTA.

Co ve hře neuvidíte, je nové či staré logo Juve, jeho dresy a zmizí i jeho stánek Allianz Stadium. A aktuální 3D modely hráčů bude mít také pouze ProEvo, stejně jako v případě Barcelony či Bayernu Mnichov.

Jak už bylo řečeno, díky tomu, že hráči zůstanou skuteční, si je budete i nadále moct zvolit do stavby svého vysněného týmu v nejpopulárnějším módu se zkratkou FUT – a to včetně speciálních kartiček jako bývá tým týdne, tým sezony a podobně. A jestli zůstáváte u předchozích vydání hry FIFA, tak můžete zůstat v naprostém klidu, jelikož tato změna se jich nedotkne.

Kuriózní ovšem bylo, jak se EA rozhodlo o ztrátě této lukrativní licence informovat. Vzali to totiž za opačný konec a svým způsobem představili nový, hratelný tým nazvaný Piemonte Calcio, který Juventus nahrazuje. Bude mít generické logo, dresy a stadion, aby nedošlo ke kolizi s exkluzivní smlouvou, kterou má PES. Pravděpodobně to znamená i přesun legendy Pavla Nedvěda, jenž nechybí v promo videu.

V nejnovějším díle FIFA nebude ani mnichovská Allianz Arena

Ten mimochodem před nedávnem získal výhradní licencování i pro Allianz Arenu, domov Bayernu Mnichov, jehož možná ve Fifě zachránila hromadná licence na Bundesligu. Stadion však bude chybět a přidává se tak k barcelonskému Camp Nou, který už několik let nahrazuje El Libertador právě kvůli dohodě s ProEvem. Otázkou ještě zůstává, jak na tom bude Signal Iduna Park, potažmo Borussia Dortmund.

Zdá se tak, že se strany obrátily a po letech vybírání EA se nyní KONAMI daří přebírat oficiální licence. Některé jim stále schází, ale mezi partnery jsou například Manchester United.

Fanoušci této série navíc argumentují tím, že krátce po vydání je na fórech k dispozici několik patchů, které z hry dělají právoplatného konkurenta FIFA. Té aktuálně hraje do karet pouze exkluzivita na Evropskou ligu a Ligu mistrů.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené