Spojte se s námi


eSport

Nastává konec výkonnostních výkyvů? KT Rolster zvládli klíčový duel proti Hanwha Life Esports a živí naději na přímý postup

Publikováno

dne

Důležitý krok učinili hráči KT Rolster, kteří navázali na své výkony a zvládli souboj o lepší pozici do play-off LCK. KT vyhráli nad Hanwhou Life 2-1.

Oba celky měly před zápasem jasně rozdané karty, vítěz by se posunul na samostatné čtvrté místo a živil by naději na přímý postup do druhého kola. O rozložení sil v boji o play-off LCK se více můžete dozvědět zde.

Vážnost tohoto duelu pro oba celky byla cítit od první minuty, kdy se první zápas série vedl v opatrném tempu. Postupná opatrnost opadla v polovině prvního zápasu a lépe postavená kompozice KT ukázala naplno svoji sílu.

Support role letos v LCK také zažila premiéru v podobě picknutého Blitzcranka. Ukázalo se, že po změnách a nerfech u enchant supportů se pomalu do popředí dostávají opět tank supporti.

Druhý zápas série už byl více otevřený a týmy se nebály hrát naplno. Zpočátku to vypadalo, že trpělivěji hrající KT zvládnou i druhý zápas a dokráčí si pro pohodlné vítězství.

Možná ona psychická výhoda se stala určitým prokletím a hráči Hanwha Life dokázali určité nepřesnosti soupeře potrestat a otočit zápas na svoji stranu. Fanouškům KT ovšem poněkud zatrnulo, když byl jejich tým výkonnostně jako na horské dráze.

Rozhodující zápas série se nesl opět v duchu opatrnosti. KT i přes některé nepřesnosti ve své hře nenechali nic náhodě a trpělivou hrou si budovali patřičný náskok.

Závěrečný pokus o zvrat Hanwhě nevyšel a to díky chybám, kteří její tahouni způsobili. Výsledek 2-1 pro KT sice živí jejich ambice na druhé místo, nicméně se budou spoléhat na výsledky svých konkurentů (Gen.G a Dplus KIA).

Do dodatečného skóre, ukazující poměr výher a proher v sériích, si totiž připisují jen (+1). KT mají sice oproti konkurenci velmi lehký program na závěr základní části, ale i případný maximální zisk – všechny tři vyhrané série za 2-0, tedy (+6), by jim v konečném zúčtování nemusel stačit na klíčové druhé místo.

Zdroj: Youtube, LCK Global

Reklama

eSport

Playoff LCK: KT Rolster potvrdili roli favorita, Hanwha Life Esports zaskočili Dplus KIA

Korejská LCK má za sebou první kolo playoff, ve kterém se odehrály dvě série. Jedna z nich proběhla dle očekávání. Druhá se postarala o překvapení.

Publikováno

dne

Korejská LCK má za sebou první kolo playoff, ve kterém se odehrály dvě série. Jedna z nich proběhla dle očekávání. Druhá se postarala o překvapení.

KT Rolster vs. Liiv Sandbox

První kolo playoff LCK ukázalo dominaci a momentální formu KT Rolster. Liiv Sandbox šli do této série jako outsider a tým, který sice má kvalitní tým ale s menším výkonnostními výkyvy. Přesto zkušenost vyřazovacích bojů nejednou ukázala, že se občas rodí překvapení.

KT Rolster vstoupili do série výborně a ukázali, že jejich momentální forma graduje. Navíc v prvním zápase se rozhodli picknout Malphita proti K’santemu jako jistou proti váhu.

A aby toho nebylo málo, Lehends opět potěšil všechny fanoušky picknutým Blitzcrankem. Že se oba tyto picky stanou trendem této série, bylo celkem překvapením. KT dominantím výkonem vyhráli první zápas a ujali se vedení.

Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. Liiv Sandbox lehce pozměnili kompozici a dominance KT Rolster nebyla natolik výrazná. Odměnou za tento výkon bylo vyrovnání na 1-1.

Hráči KT se však velmi rychle oklepali a ve zbytku série prokázali, že poslední týdny patří k nejlepším týmům soutěže. Liiv Sandbox se sice snažili zápasy série zdramatizovat ale výkonnostní rozdíl byl znát.

KT sérii nakonec ovládli poměrem 3-1 a ve druhém kole si jej zvolili hráči T1 jako svého soupeře. Můžeme se tedy těšit na legendární Telecom War.

Dplus KIA vs. Hanwha Life Esports

Druhá série prvního kola sice na papíře vypadala podobně. Dplus KIA měli být horkým favoritem a po neúspěšném posledním týdnu základní části se měli opět vrátit ke svým obvyklým, dominantním výkonům. Experti však i přes favorizaci Dplus oceňovali, že Hanwha navenek může působit slabě a o to více překvapit.

Slova expertů se potvrdila hned v prvním zápase série. Hanwha Life zaskočila Dplus pohyblivou a kreativní hrou. Hráči Dplus byli všude o krok pozadu a bylo znát, že se velký obr teprve zahřívá. Z původně celkem vyrovnané early game se zápas stal naprostou dominancí Hanwhy. 1-0 pro Hanwhu.

Ve druém zápase Dplus změnili strategii a pokusili se zbrzdit aktivitu svého soupeře. Zápas dostal mnohem vyrovnanější průbeh a tentokrát Dplus ukázali velkou zkušenost. Přes některé dílčí nedostatky si tým udržel jasný cíl a vyrovnal na 1-1. Obr se začal pomalu zahřívat.

Třetí zápas série byl ze strany Dplus tím nejlepším. Hráči přetavili výbornou early game ve slušný náskok a po většinu zápasu Hanwha tahala za kratší provaz. Přílišná sebejistota však nahromadila u favorita pár chyb, které už téměř v provazech hrající soupeř dokázal potrestat. Z celkem jednoznačného zápasu se stalo drama, které nakonec v souboji o Barona hráči Hanwhy otočili a vedli 2-1.

Čtvrtý zápas série byl opět velmi vyrovnaný. Na hráčích Dplus byla znát nervozita a určitá neschopnost se adaptovat v sérii na soupeřovu kompozici. Hanwha však ukázala, že na soupeře lépe připravila a trestala špatné postavení soupeře v teamfightech. Mistr světa Zeka se svým Yasuem dokázal trestat zadní linii soupeře a dodal tak potřebný náskok svému týmu.

Hanwha Life díky lepší připravenosti a čtení mety překvapili svého soupeře a postarali se o velké překvapení. Výsledek 3-1 budí opravněný respekt před další sérií proti Gen.G.

Zápasy druhého kola proběhnou o víkendu, v sobotu proběhne velké derby mezi T1 a KT Rolster. V neděli souboj mezi Gen.G a Hanwhou Life Esports.

Zdroj: LCK, Youtube, LCK Global

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LCS: Zrodí se překvapení hned v prvním kole? Nebo favorité potvrdí svoji dominaci?

Další z velkých regionů LoL – americká LCS, vstupuje do playoff fáze. Šest týmů zabojuje o titul jarní části a dvě místenky na MSI.

Publikováno

dne

Další z velkých regionů LoL – americká LCS, vstupuje do playoff fáze. Šest týmů zabojuje o titul jarní části a dvě místenky na MSI.

Po krachu Teamu Liquid a také TSM – kteří nenaplnili generační obměnu a nepostoupili do playoff, se ve vyřazovací fázi utkají týmy Cloud9, FlyQuest, Evil Geniuses, Counter Logic Gaming, Golden Guardians a 100 Thieves.

Formát playoff narozdíl od LCK uvede hned první čtyřku základní části v prvním kole. Pátý a šestý tým na své soupeře vyčká v opravném Losers Bracketu.

FlyQuest vs. 100 Thieves

V prvním utkání se zítra večer našeho času utkají týmy FlyQuest a 100 Thieves. Při pohledu na papírové předpoklady lze očekávat, že FlyQuest budou velkým favoritem. Jenže poslední zápasy základní části ukázaly, že určitá dominance, kterou tým vykazoval, začala vyprchávat.

FlyQuest se může opřít o skvělou sestavu prověřenou z korejské LCK. Na bot lince skvěle hrající Prince bude potvrzovat roli nejlepšího marksmana ligy. 100 Thieves na druhé straně po počáteční krizi zabrali v závěru základní části a vyhráli posledních pět zápasů. Přenesou si skvělou formu i do playoff a překvapí favorita?

Sestava 100 Thieves kombinuje obrovskou zkušenost s dravým mládím. Na midu se navrátivší Bjergsen, který má obrovské zkušenosti a zaslouženou pozici nejlepšího midaře historie LCS nebo na botu další veterán Doublelift, považován za nejlepšího marksmana.

Velkým a příjemným překvapením je nováček ligy – support Busio, který spolu s Doubleliftem hrají velmi dobře a mohli by solidně zatopit.

Ať už zápas dopadne jakkoliv, poražený tým se utká týmem Golden Guardians. Vítěz vyzve lepšího z dvojice Cloud9 a Counter Logic Gaming.

Cloud9 vs. Counter Logic Gaming

Druhé utkání, které proběhne v pátek, svedou Cloud9 a Counter Logic Gaming. Po slabším záveru v podání hráčů FlyQuestu se Cloud9 posunuli do role největšího favorita na titul.

Konzistentní výkony a výborné čtení mety dává Cloud9 velké šance uspět proti Counter Logic Gaming. Nicméně není radno pocneňovat hráče CLG, vyřadili totiž z boje o playoff ambiciózní Team Liquid.

Counter Logic Gaming ale měli také velmi dobrý závěr sezóny a dá se očekávat, že potrápí velkého favorita. Americký talent na midu – Palafox ukázal, že se umí popasovat s nejlepšími midy ligy.

Celý tým však potřebuje sladit formu. V některých zápasech se tým uchyloval k chybám a zbytečným komplikacím, které Cloud9 může snadno potrestat.

Pokud mají někde Cloud9 slabinu, tak je to top linka. Fudge hraje sice velmi konzistentně po celý split ale občas dokázali soupeři využít někdy chaotičtější komunikace mezi topem a junglí Cloud9.

Obecně ale platí, že pokud se nestane velké překvapení, Cloud9 postoupí do dalšího kola a Counter Logic Gaming bude hrát opravné kolo proti Evil Geniuses.

Zdroj: LCS, Youtube, KazaLoL

Pokračovat ve čtení

eSport

Jaro v LEC: Co přinesl druhý hrací týden?

Jarní část LEC má za sebou druhý týden základní části. Jaké zásadní momenty a překvapení jsme mohli vidět?

Publikováno

dne

Jarní část LEC má za sebou druhý týden základní části. Jaké zásadní momenty a překvapení jsme mohli vidět?

Základní část jarní LEC se přehoupla přes prostřední třetinu a nabídla spoustu zajímavých zápasů. Poznatky z tohoto týdne, které rezonují mezi fanoušky jsou však dva. Oba jsou velmi překvapivé.

Našli Fnatic cestu k lepším výkonům?

O týmu Fnatic se toho v posledních týdnech napsalo a řešilo na sociálních sítích hodně. Od tragického a potupného výkonu během zimní části přes změny v sestavě (článek o změnách naleznete zde), po neméně slavný vstup do jarní části. Jenže všechno špatné je pro něco dobré a vypadá to, že tým začíná znovu získávat půdu pod nohami.

Vstup do druhého týdne sice tým začal opět celkem jednoznačnou porážkou proti BDS. Další dva zápasy proti Team Heretics a KOI nám ukázaly úplně jiný tým. Tým hrál jinak, aktivně a zodpovědně. Nováčci Oscarinin a Advienne se sžili s vyšší úrovní soutěže, než na co byli v akademii zvyklí.

Zejména výkon Oscarinina je velkým překvapením. Mladý topař, který byl celkem rázně uvítán do ligy a byla na něm znát velká nervozita, začal hrát ve velké pohodě.

Oscarinin po zápase s KOI v rozhovoru přiznal, že vstup do nejvyšších vod evropského LoL byl velmi náročný a stresující. Kombinace s nervozitou a situací ve které se momentálně tým nachází, byl velký problém podávat dobré výkony.

Fnatic se nejen díky jeho zlepšení a adaptaci, vymanili z nepříjemných vod nejhoršího týmu ligy. Poslední již výše zmíněné zápasy ukazují, že tým postupně získává potenciál a sílu, od kterého se očekávají velké věci.

Příští týden bude však klíčový. Momentálně sdílí Fnatic skóre 2:4 se třemi dalšími týmy a očekává se, že zápasy nebudou jednoduché. K postupu do další fáze v zimní části stačilo vyhrát tři zápasy z devíti, bude to dostačující i tentokrát?

Jsou MAD Lions ve výsledkové krizi?

Zatím velké rozčarování zažívají fanoušci a experti u týmu MAD Lions. Finalista zimní části zatím prožívá velmi nepovedený start. Tým se prozatím nedokázal adaptovat na změny v metě a i na rychlejší tempo hry.

Krásným příkladem bylo poslední utkání proti Team Heretics. Zda se jedná o menší výsledkovou krizi nebo ne, ukáže poslední týden. Zatím to dle výsledků vypadá, že MAD Lions, kteří mají aktuálně skóre 2:4, budou mít velké problémy postoupit.

Tým, který v posledních letech patří k nejlepším v LEC, by mohl také trestuhodně zahodit získaný bodový náskok. Při kvalifikaci na MSI nebo Worlds (mistrovství světa) se totiž počítají body za umístění na konci splitů. Případný nepostup do další fáze jarní LEC, by znamenal konec nadějí na kvalifikaci pro MSI. Tento možný neúspěch rozhodně uvítají ostatní soupeři.

Zdroj: LEC, Youtube, KazaLoL

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené