Spojte se s námi


Fotbal

Nacho: Velký odchod speciálního hráče. Vždy přijal potřebnou roli a stal se jednou z novodobých legend klubu

Španěl Nacho spojil celou dosavadní kariéru s královským Realem Madrid a nyní po více než 20 letech se rozhodl Madrid opustit. S Realem vyhrál řadu trofejí a opouští fotbalovou Evropu na vrcholu.

Publikováno

dne

Španěl Nacho spojil celou dosavadní kariéru s královským Realem Madrid a nyní po více než 20 letech se rozhodl Madrid opustit. S Realem vyhrál řadu trofejí a opouští fotbalovou Evropu na vrcholu.

Nacho je Real Madrid, toto slovní spojení bylo velmi omýlané v posledních letech, i díky tomu, jak si Madridistas tohoto velezkušeného Španěla oblíbili. To především díky jeho výjimečnému přístupu.

Nacho byl v Realu Madrid vždy spokojen se svým herním vytížením a nedělalo mu problém přijmout pozici čtvrtého stopera a vždy byl připraven naskočit, když bylo třeba.

Jeho herní minutáž se velmi zvedla v posledních sezónách, a to zejména po odchodu Sergia Ramose a Raphaela Varana, kteří ve své době tvořili nejlepší stoperskou dvojici na světě a dostat se přes ně do základní sestavy byl velmi tvrdý oříšek.

Po odchodu těchto dvou zbyli v klubu Eder Militao, David Alaba, Nacho a Vallejo. V tomto výčtu jmen byli hlavními jmény právě Militao s Alabou a Nacho jasná trojka a daleko vzadu byl Jesus Vallejo, který neprosto nenaplnil svůj potenciál.

Mezi největší milníky a významné momenty kariéry Nacha patří bezesporu zápas proti Manchesteru City, kdy zejména v prodloužení ubránil právě společně s Vallejem ofenzivní choutky Citizens a poslal Bílý balet do finále Ligy Mistrů – do Paříže.

Dále stojí určitě za zmínku poslední sezóna Nacha v dresu Los Blancos, kdy jako kapitán dovedl tým k vítězství v La Lize a k vítězství v Lize mistrů a navíc odehrál většinu sezóny, kdy si nejprve Eder Militao přetrhl hned v prvním zápase křížový vaz a následně krátce před Vánoci ho následoval také David Alaba.

Během své kariéry získal Nacho 6x trofej pro vítěze Ligy mistrů, 5x vyhrál MS klubů, 4x La Ligu, 4x Superpohár UEFA, Ligu Národů, 2x Copa del Rey a 5x Španělský Superpohár.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.