Serie A

Na lavičku Torina usedne zkušený Walter Mazzarri

Torinu došla trpělivost o po pohárové prohře s městským rivalem se klub rozloučil s trenérem Sinišou Mihajlovićem, kterého střídá zkušený Walter Mazzarri.

Torino dokázalo zvítězit pouze ve dvou z posledních 14 ligových zápasů a s 25 body se nacházejí na 10. místě. Na 7. Udinese přitom ztrácí pouhé dva body a v posledních 9 ligových zápasech je dokázala porazit pouze Neapol.

A pokud vezmeme v potaz, že Torino (143,25 Mill. €) má devátý nejhodnotnější tým v Serii A, tak 10. místo rozhodně není špatný výsledek.

Vedení je však opačného názoru a vylepšit to přichází 56letý Ital, který trénoval Neapol, Inter a naposledy Watford, odkud byl vyhozen na jaře minulého roku.

To byl obrat! Verona proti Benátkám prohrávala už o tři góly, nakonec zvítězila

Ještě větší past, než kterou kdysi pojmenoval legendární český trenér Josef Csaplár. Csaplárova past, tedy situace, kterou trenér sám definoval, se týká momentu, kdy v poločase vede jeden tým 2:0, myslí si, že má zápas pod kontrolou.

Od

Ještě větší past, než kterou kdysi pojmenoval legendární český trenér Josef Csaplár. Csaplárova past, tedy situace, kterou trenér sám definoval, se týká momentu, kdy v poločase vede jeden tým 2:0, myslí si, že má zápas pod kontrolou, čímž ztratí koncentraci a umožní tak druhému týmu vyrovnat nebo zápas rovnou otočit. Něco podobného se stalo během víkendového utkání 16. kola italské Serie A mezi domácími Benátkami a hosty z Verony.

Jako favorit přijížděla do nedalekých Benátek Hellas Verona. Kvůli nemoci bohužel tentokrát bez českého reprezentanta Antonína Baráka. Predikce bookmakerů však velmi brzy začaly brát za své. Nováček z Benátek otevřel skóre už ve 12. minutě, kdy po centru sklepnul míč před branku Henry, kde se objevil sám obránce Ceccaroni, který už neměl problém.

Další úder přišel za sedm minut, když brejkovou situaci dobře vyřešili asistující Johnsen a zakončující záložník Domen Črnigoj. Krutá čtvrthodinka pro Veronu byla zakončena za dalších devět minut, kdy ve 27. minutě po nepochopitelné nedohodě mezi obráncem Dawidowiczem a brankářem Montipem využil zaváhání hostů domácí útočník Thomas Henry, 3:0 pro Benátky.

Zápas mezi benátkami a veronou nabídl velkolepou fotbalovou podívanou

Jak se zápas začal v první půli vyvíjet nečekaným způsobem, tak se v druhém poločase karta začala obracet. Benátky, a především Verona, fotbalový pojem českého trenéra Csaplára povznesly v neděli odpoledne na další úroveň. Na paradoxnosti situace dodával i fakt, že obrat Verony defacto nastartovali ještě nedávní hrdinové první půle.

Při bránění rohového kopu v 52. minutě míč nepříjemně tečoval útočník Henry a lépe se nevedlo ani argentinskému brankáři Romerovi, který si míč nakonec srazil do brány.

V 63. minutě na brankové čáře zachraňoval rukou další střelec z prvního poločasu Ceccaroni. Odměněn nemohl být jinak než červenou kartou a pokutovým kopem pro Veronu, který proměnil Caprari.

A za další dvě minuty už bylo srovnáno. Zmatku v benátské obraně využil Giovanni Simeone, který šikovně přeloboval vyběhnuvšího brankáře. Syn slavného trenéra v 85. minutě dokonce dovršil velkolepý obrat, když napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti a nakonec z toho byla vymetená šibenice. Csaplárova past tedy zase jednou zafungovala.

Zdroj: Serie A

Když fauluješ, tak musíš držet hubu! křičel Massimiliano Allegri na Álvara Moratu přímo na hřišti

Álvaro Morata a Massimiliano Allegri se do sebe pustili během zápasu Juventusu s Janovem. Celá situace se odehrála v dobu, kdy byl španělský útočník střídaný, což se mu rozhodně nelíbilo, protože se následně velmi ostře obul svého trenéra.

Utkání Juventusu Turín s Janovem skončilo vítězstvím Allegriho svěřenců v poměru 2:0. Hned na začátku utkání se prosadil Juan Cuadrado a deset minut před koncem přidával druhou branku Paulo Dybala.

První gól, který vstřelil kolumbijský rychlík, byl přitom velmi povedený. Cuadrado zahrával rohový kop, při němž kopl do míče tak šikovně, že míč zamířil přímo do šibenice na vzdálené tyči.

Nejzajímavější událostí utkání však nebyl ani jeden z gólů, ale potyčka mezi Moratou a Allegrim. Trenér turínského celku totiž v 73. minutě stáhl útočníka ze hry a nahradil jej Moisem Keanem, což způsobilo hádku.

Důvodem střídání přitom byla Moratova drzost k rozhodčímu. Sudí totiž pískl faul, s čímž útočník nesouhlasil, následně se s ním hádal a obdržel za to žlutou kartu. To samozřejmě znervóznilo trenéra, který nechtěl riskovat hráčovo vyloučení, a tak jej stáhl.

Morata však nebyl nadšený ani z tohoto. Nezůstal tak pouze u hádky s rozhodčím, ale pustil se i do svého trenéra, který to rozhodně nenechal bez povšimnutí, a navzájem na sebe křičeli.

‚Co jsem udělal?“ nevěděl Morata. ‚‚Když fauluješ, tak musíš držet hubu!“ odvětil mu ostře trenér za postranní čárou.

Juventus bez problému svého soupeře zdolal. Nikdo však netuší, jakou dohrávku bude mít v týmu spor hlavního trenéra se španělským útočníkem.

Zdroj: Marca, Twitter

Mourinha možná znovu uvidíme v Premier League! Od jakého klubu obdržel nabídku?

Chelsea, Manchester United a Tottenham Hotspur – to jsou kluby Premier League, ve kterých už měl José Mourinho tu čest působit. No a nyní by mohl zavítat do čtvrtého. S jakým prvoligovým celkem je dosavadní kouč římského AS spojován?

Everton FC je klubem, který by případě, že odvolá jejich dosavadních trenéra Rafaela Beníteze, sáhl po Mourinhovi.

Slavný Portugalec se italského mužstva ujal teprve letos v červenci. Nedávno se každopádně nechal slyšet, že je otevřený návratu na do Anglie. Samozřejmě v případě, že by se našla vhodná příležitost.

A ta, jak se zdá, už momentálně začíná klepat na dveře. A to i navzdory tomu, že má Mourinho v Římě platný kontrakt až do 30. června 2024. Tlak na Beníteze se mohutně navýšil po prohraném Merseyside derby, ve kterém Everton na domácí půdě jednoznačně podlehl Liverpoolu poměrem 1:4.

Benítezova bilance na lavičce The Toffies je zejména v posledních zápasech vskutku hrůzostrašná. K týmu se jedenašedesátiletý kouč připojil v červenci letošního roku a podobně jako Mourinho má u svého zaměstnavatele platný kontrakt do 30. června 2024.

Jenže to vypadá, že si za chvíli bude moct balit kufry. Everton se aktuálně nachází až na patnáctém místě ligové tabulky. Za čtrnáct odehraných zápasů svěřenci Rafaela Beníteze posbírali pouze 15 bodů a jejich skóre (17:24) logicky rovněž není nikterak oslnivé.

Domácí utkání proti Arsenalu by tedy mělo napovědět mnohé. Tento zápas se uskuteční dnes, 6. prosince. Nutno podotknout, fotbalisté Evertonu v domácí soutěži nezvítězili už dva a půl měsíce!

Jejich poslední tříbodový zisk datujeme k 25. září, kdy v rámci šestého kola anglické nejvyšší souteže zdolali Norwich. Od té doby si připsali pouze dva body za dvě remízy, jinak v posledních osmi zápasech utrpěli hned 6 proher!

Zdroje: Mirror, Livesport, Transfermarkt