Spojte se s námi


eSport

MSI 2023: PSG Talon zlomili statečný vzdor DFM a postupují do dalšího kola

První zápas MSI nabídl souboj tchajwanských a japonských šampionů. Statečný výkon DFM nakonec na jednoho z favoritů kvalifikace nestačil.

Publikováno

dne

První zápas MSI nabídl souboj tchajwanských a japonských šampionů. Statečný výkon DFM nakonec na jednoho z favoritů kvalifikace nestačil.

Zahajovací zápas turnaje nabídl střet Tchaj-wanu a Japonska. PSG Talon přicestovali na turnaj v roli týmu, který by měl být mezi trojicí postupujících do hlavní fáze. DFM naopak chtěli navázat na dobré výkony z předchozích turnajů a konečně prolomit kletbu na MSI.

Papírové předpoklady se začaly naplňovat hned v prvním zápase série. DFM sice získali první kill, ale bylo vidět, že japonský celek hledal lepší synchronizaci. Zejména bylo zajímavé sledovat tola2, který letos započal svoji profesionální kariéru v japonském týmu.

Na mladém topaři byla znát nervozita a určitá nezkušenost s mezinárodní konkurencí, kterou jeho protějšek Azhi dokázal využít. Určité problémy byly však vidět u celého týmu DFM. Tým se snažil najít cestu skrze tradiční kompozici, ale tvrdě narážel na zodpovědnou a trpělivou hru PSG.

PSG přišli na turnaj také s nálepkou týmu, který hraje velmi pomalou, kontrolovanou hru. První zápas toho nebyl ještě tak zářným příkladem. Nicméně určitá kontrola hry a velká zkušenost byla znát. PSG získali první zápas poměrně jednoznačně a DFM museli změnit svůj přístup.

Druhý zápas série začal velkou aktivitou japonského mistra. Tým dokázal získat early game a zdálo se, že tým najde cestu ke dramatizování série.

Bohužel DFM nedokázali získané výhody proměnit ve větší tlak a zápas nabíral více času. Naplno se tak projevovala pomalá, ale jistá strategie PSG.

PSG dokázali díky lepšímu scalingu nakonec zvrátit zpočátku jednoznačný průběh a dočkali jsme se zápasu, který přesáhl padesát minut.

Tchajwanský tým zvrátil statečný boj japonských samurajů a po výsledku 2-0 postoupil do dalšího kola. Pro DFM však turnaj nekončí, tým bude mít možnost opravy.

Zdroj: LoL Esports, Kaza LoL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.