MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Zdroj: Sputniknews.com

Mistroství světa v ledním hokeji se letos mělo uskutečnit ve dvou pořadatelských státech. V Lotyšsku a Bělorusku.

V minulosti již mezinárodní turnaj jednou pořádali jak Lotyši, tak Bělorusové. Lotyšsko v roce 2006 a Bělorusko v roce 2014. Přičemž právě Bělorusko před sedmi lety stanovilo nový rekord v divácké návštěvnosti.

V Bělorusku jsou nyní masivní demonstrace a protesty proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Mnoho lidí označuje znovuzvolení Lukašenka za zmanipulované.

“IIHF má velké obavy o schopnost Minsku zorganizovat turnaj bezpečně z koronavirového hlediska, probíhá vyšetřování prezidenta Běloruské hokejové asociace a v zemi vládne neklid, jenž výrazně ovlivňuje přípravy na turnaj a vzbuzuje oprávněné znepokojení týmů, fanoušků a vládních představitelů,” pronesl prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel. 

IIHF nyní jedná s ostatními státy. Ve hře jsou i Dánsko a Slovensko. Ovšem není vyloučeno, že se celé mistrovství odehraje na jednom místě.

Spousta fanoušků by si také přálo, aby pořadatelství spadlo do klína Švýcarsku, které o světový šampionát v minulém roce vinou koronaviru přišlo.

Použité zdroje: sport.ceskatelevize.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.