Reklama

Mostecký svatostánek slaví 60. výročí od svého otevření!

Stadion Josefa Masopusta byl otevřen 24. května 1961 slavným zápasem proti FC Liverpool, který domácí tým prohrál 1:4. Zápas sledovalo více jak 11.000 diváků!

Zdroj: Pixabay

Mostecký fotbalový stadion slaví dnes 60 let od svého otevření. V roce 2009 došlo k přejmenování letního mosteckého fotbalového stadionu po jeho nejslavnějším hráči a fotbalové legendě světového formátu – Josefu Masopustovi.

Masopust se narodil v obci Střimice, dnes už zaniklé obce v okrese Most, kde odstartoval svou bohatou kariéru. Za Most hrál Masopust v letech 1945 až 1950, poté odešel do Teplic.

Kromě již zmíněného Liverpoolu se na mosteckém hřišti představila celá plejáda dalších slavných klubů – například Sturm Graz, Derby County, Blackburn Rovers, AIK Stockholm či reprezentační výběr Kamerunu.

Domácí zápasy zde odehrával fotbalový klub FK Baník Most a v letech 2005-2008 se hrála na stadionu i první liga. Bohužel po roce 2011 došlo k úpadku mosteckého fotbalu a tým spadl až do ČFL (Česká fotbalová liga).

Po sezóně 2015/16, kdy klub sestoupil i z ČFL, převedl veškeré hráče i soutěže na klub Mostecký FK. Na jaře 2020 dospělo mostecké fotbalové hnutí za podpory Statutárního města Most k dohodě a rozhodnutí o spojení dvou fotbalových subjektů, a to Mosteckého FK a FK Baník Souš.

Do té doby Mostecký FK navazoval na slavný FK Baník Most, především díky působení na Stadionu Josefa Masopusta. Nově vzniklý tým FK Baník Most – Souš hraje momentálně na mosteckém hřišti divizní zápasy.

Maximální kapacita stadionu činí 7 500 sedících diváků. Dříve zde byla k dispozici atletická dráha, která byla odstraněna až rekonstrukcemi v novém miléniu. Hlavní budova nyní prochází rozsáhlejší rekonstrukcí šaten a administrativních prostor.

Zdroj: FK Baník Most – Souš, Wikipedie

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Bohemko Bohemko i ten Most má lepší kapacitně větší stadion než ty která hraješ nejvyší fotbalovou soutěž a máš tak bohatou tradici ☹ Neni možné aby o tebe neměl zájem bohatý majitel který by dával ročně 60 mil.kč do rozpočtu klubu neměl v zádech 2-3 sponzory kteří by ročně dávali celkem dalších 30 mil.kč a spolu by konečně začali přestavovat ten nedustojný chlév ve stadion pro minimalně 7 tis. sedicích divaku pod krytými tribunami po celém obvodu stadionu !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené