Mikel Arteta prodloužil smlouvu s Arsenalem, jakých úspěchů zatím dosáhl?
Londýnský klub Arsenal přišel se zprávou, že prodloužil stávající kontrakt s hlavním trenérem Mikelem Artetou. Nová smlouva bude platit do června 2025. Současně s Artetou prodloužil i Jonas Eidevall, který vede ženský tým Arsenalu.


Londýnský klub Arsenal přišel se zprávou, že prodloužil stávající kontrakt s hlavním trenérem Mikelem Artetou. Nová smlouva bude platit do června 2025. Současně s Artetou prodloužil i Jonas Eidevall, který vede ženský tým Arsenalu.
Mikel Arteta strávil v Arsenalu 5 let jako hráč a kapitán, který svůj tým dovedl ke dvěma FA Cupům a dvěma anglickým Superpohárům. V roce 2016 ukončil hráčskou kariéru a stal se asistentem Pepa Guardioly v Manchesteru City.
V prosinci 2019 se vrátil do Arsenalu, kde se stal hlavním trenérem. Nahradil ve funkci Unaie Emeryho. Během jeho první sezóny v Arsenalu došel až do finále FA Cupu, ve kterém Arsenal zvítězil. Poté také získal Community Shield.
V lize však nebyl z počátku tak úspěšný. Během první zkrácené sezóny skončil s Arsenalem na osmém místě. Následující sezóna dopadla s umístěním v lize stejně a v pohárech vyšli také naprázdno.
Vedení Arsenalu mu však věřilo a nevyhodilo ho po neúspěšné sezóně, jak bývá u velkých klubů zvykem. Můžeme říct, že se to nejspíše vyplatilo, protože v aktuální sezóně Arsenal bojuje o účast v Lize mistrů. Čtyři kola před koncem ligy má náskok dvou bodů nad Tottenhamem, se kterým se utká příští týden.
Právě tento duel rozhodne o tom, kdo postoupí do Ligy mistrů ze čtvrtého místa. Vedení Arsenalu Mikelu Artetovi a jeho svěřencům věří, proto s ním prodloužili smlouvu před posledními zápasy v lize. Věří, že takto naberou více motivace.
Mikel Arteta se s Arsenalem skvěle sžil. Dává prostor spoustě mladých hráčů, chytře nakupuje a zkrátka vede londýnský celek správným směrem.
Najdou se stále tací, kteří jsou proti jeho trenérským metodám, ale žádný fanoušek nemohl čekat, že do dvou let z rozpadlého celku udělá tým, který v lize zvítězí.
Zdroj: Arsenal
-
Chance Liga
Jsi spokojenej, Jindřichu? Slavia skončila v poháru a fanoušci opět zuří
-
Hokej
Pech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-
Chance Liga
Trpišovský chtěl do Slavie přivést držitele Zlatého míče. Myšlenka tam byla, přiznal Nedvěd
-
Fotbal
Kúdela by letěl hned? Infantino po kauze Viníciuse prosazuje pravidlo, které změní fotbal












