Tenis

Menšíkova pohádka v Miami nekončí! Devatenáctiletý hráč postoupil do finále Masters proti Djokovičovi

Prvním finalistou v Miami se stal po přesvědčivém vítězství Novak Djokovič. Jeho soupeř vzešel z duelu mezi českým tenistou Jakubem Menšíkem a domácím Taylorem Fritzem. Ten přinesl strhující průběh a velkou radost pro české barvy.

Prvním finalistou v Miami se stal po přesvědčivém vítězství Novak Djokovič. Jeho soupeř vzešel z duelu mezi českým tenistou Jakubem Menšíkem a domácím Taylorem Fritzem. Ten přinesl strhující průběh a velkou radost pro české barvy.

  • Český tenis slaví další úspěch
  • Jakub Menšík zdolal ve velké bitvě Američana Fritze
  • Ve finále Masters v Miami vyzve Novaka Djokoviče

Úvodní semifinále na turnaji Masters v Miami obstarali dva zkušení tenisté. Novak Djokovič v něm po čtrnácté v kariéře vyzval Bulhara Dimitrova a jako obvykle jej porazil.

Srbský tenista prohrál proti bývalému hráči číslo tři světa pouze jednou a v pátečním zápase v Miami měl zápas pevně pod kontrolou. Dimitrov se utápěl v chybách, zatímco rodák z Bělehradu byl téměř bezchybný.

Za sedmdesát minut hry nebylo co řešit. Djokovič zvítězil 6:2, 6:3 a mohl tak pouze v klidu očekávat, kdo bude jeho finálovým soupeřem v souboji o jubilejní stý turnajový triumf.

Menšík a jeho zápas

Jakub Menšík odehrál v Miami skvělý turnaj, když ve druhém kole zdolal Brita Drapera a po čtvrtfinálovém vítězství s Francouzem Filsem si zajistil pozici mezi historicky nejmladšími semifinalisty floridského Masters.

Jeho semifinálovým soupeřem byl Taylor Fritz. Američan, který v Miami nastoupil jako nasazená trojka.

Menšík se s ním utkal na předloňském US Open. Na podniku, kde jakožto čerstvě osmnáctiletý hráč překvapil postupem do třetího kola, ve kterém ovšem od zkušenějšího Američana nedostal nejmenší šanci a prohrál se ziskem pouhých tři gamů.

Semifinálové střetnutí bylo podle očekávání mnohem vyrovnanější záležitostí. Oba tenisté předváděli velmi kvalitní práci na svém servisu a během první sady nepustil ani jeden z hráčů svého soupeře k brejkbolu.

V rozhodující zkrácené hře se český tenista po úderu Američana do sítě dostal jako první k minibrejku, o výhodu brzy přišel nepovedeným útokem na síť, aby v další dlouhé výměně při podání Fritze opět získal rozhodující náskok a první set získal pro sebe.

To, na co diváci marně čekali v průběhu první sady přišlo hned na začátku té druhé. Američan se dostal ke dvěma brejkbolům a ten druhý přetavil k prvnímu prolomení servisu v zápase.

Když o tři gemy později pohřbil nadějný stav dvěma dlouhými míčky, dal český tenista vzteklým úderem najevo negativní emoce. Rodák z Prostějova zůstal po zbytek sady o krok pozadu a Fritz tak poslal semifinálové střetnutí do rozhodující sady.

Rozhodující set

V úvodu třetí sady se český tenista vrátil k módu krále es. V úvodních dvou gemech zaznamenal tři přímé body z podání, čímž jejich sbírku rozšířil na sedmnáct.

Ve čtvrté hře se Menšík dostal k prvním brejkbolům v utkání a k důležitému brejku byl blízko. Ve dlouhé výměně čítající pětadvacet úderů byl ale nakonec úspěšnější Američan, který nakonec srovnal na 2:2.

Na co se ale česká trojka mohla v těchto chvílích spolehnout, byl první servis. Podobně jako v úvodním dějství z něj Menšík získával téměř všechny body. Za stavu 5:4 byl dva míčky od finále, Fritz ale odolal.

A protože obdobně se vyvinul i poslední gem zápasu, rozhodl o vítězi tiebreak. V něm Menšík zvládl důležité momenty na svém servisu za stavu 3:4. O pár chvil později urval veledůležitý bod v dlouhé výměně a hned v následující rozhodl o pokračování své pohádky v Miami.

Jakub Menšík tedy nakonec vyhrál po setech 7:6, 4:6 a 7:6.

Ve finále se v souboji generací utká s o více než osmnáct let starší legendou Novakem Djokovičem. V příběhu své kariéry napsal další důležitou kapitolu.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené