Spojte se s námi


Fortuna liga

Měl našlápnuto k zajímavé kariéře ve Slavii, teď bude hrát van Kessel třetí ligu ve Švédsku

V červnu 2016 přicházel Gino van Kessel do Slavie za 1,20 milionů eur, měl být hvězdou budoucnosti. Jenže v Česku hrubě narazil, následovaly kroky už jen dolů. Teď bude hrát ve 28 letech třetí ligu ve Švédsku.

Publikováno

dne

V červnu 2016 přicházel Gino van Kessel do Slavie za 1,20 milionů eur, měl být hvězdou budoucnosti. Jenže v Česku hrubě narazil, následovaly kroky už jen dolů. Teď bude hrát ve 28 letech třetí ligu ve Švédsku.

17 gólů, 5 asistencí, to byla bilance Gina van Kessela v Trenčíně v sezóně 2015/16, kde si ho všimla pražská Slavia. Posílena novými majiteli vydala za novou posilu pořádnou částku, van Kessel však ztroskotal na vlastní vůli.

Jeho rychlost byla neuvěřitelná, i ta je vám však k ničemu, pokud se hráči nechce makat. Jeho tréninková morálka byla žalostná, na trávníku ani v posilovně se rozhodně nepředřel.

Jeho výkony na hřišti byly nevýrazné, v červenobílém dresu tak odehrál nakonec jen 7 ligových utkání, 2 zápasy v Mol Cupu a 5 v předkolech Evropské ligy.

Alespoň tam se Slavii částečně splatil, když gólem a asistencí zařídil postup v odvetě proti Tallinu. Jenomže očekávání byla mnohanásobně vyšší.

Reprezentant Curaçaa následně odešel na hostování polské Lechie, tam ale odehrál jen 3 utkání. Následně měl možnost odejít do Zlína, kde by si zahrál Evropskou ligu, ale odmítl z důvodu nelákavé destinace. Raději tak zamířil na hostování do Oxfordu United ve třetí anglické lize.

Poté už se natrvalo přemístil do KSV Roeselare v belgické Proximus League, po pouhém roce se vrátil na Slovensko, tentokrát do Trnavy. Tam ale odehrál jen 2 zápasy a odešel na hostování do Trenčína, odkud do Slavie přišel. A zdálo se, že v Trenčíně mají na van Kessela nějaký kouzelný proutek.

28letý útočník tam totiž v sezóně 2019/20 naskočil do 23 ligových duelů, vstřelil 6 gólů a přidal 12 asistencí. Podařenou sezónu využil k dalšímu zahraničnímu angažmá, přesunul se do kyperského Olympiakosu Nicosia.

Tam odehrál jeden rok a zase se stěhuje. Podle webu Transfermarkt je jeho další štací Dalkurd FF, tedy klub ve třetí nejvyšší švédské soutěži.

Na to, že je van Kesselovi stále pouze 28 let, je to poměrně smutný příběh. Určitě měl na víc, ale dařilo se mu pouze v Trenčíně. Otázkou je, proč po povedené sezóně 2019/20, kdy se zdálo, že opět nastartoval svou kariéru, v Trenčíně nezůstal.

Zdroj: Transfermarkt, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.