Martinec by měl zamířit na Letnou. Dohoda je připravena
Sparta Praha prožívá skvělý vstup do nové sezony a první část sezony jí vyšla na jedničku. Momentálně vede ligovou tabulku před rivalem z Edenu a úspěšně se kvalifikovala do Konferenční ligy. Navíc k tomu všemu by měla posílit, jelikož by podle všeho na Letnou měl zamířit Jakub Martinec z Jablonce.

Sparta Praha prožívá skvělý vstup do nové sezony a první část sezony jí vyšla na jedničku. Momentálně vede ligovou tabulku před rivalem z Edenu a úspěšně se kvalifikovala do Konferenční ligy. Navíc k tomu všemu by měla posílit, jelikož by podle všeho na Letnou měl zamířit Jakub Martinec z Jablonce.
- Schyluje se k dalšímu přestupu na trase Jablonec-Sparta
- Dohoda mezi kluby by měla být připravena
- Martinec si se Spartou nezahraje pohárovou Evropu
Martinec pouze na Chance ligu
Po příchodu Briana Priskeho se Letenští zvedli a předvádějí staré dobré výkony. Ovšem tam, kde Sparta stále zaostává oproti mistrovským sezonám, je obrana. Sparta skvěle trefila příchod Pavla Kadeřábka, který se hned od začátku zařadil k tahounům týmu, ale obrana nefunguje dobře.
Navíc Sparta řeší velkou personální krizi v zadních řadách, jelikož z různých důvodů postrádá Ševínského, Sørensena, Cobbauta, Kadeřábka a Ryneše. Proto Letenským přijde vhod reprezentační přestávka, během níž můžou doléčit některá zranění.
Sparta se ale rozhodla přivést další jméno do obrany, které má na radaru dlouho. Jedná se o 27letého Jakuba Martince z Jablonce, jež vyniká svou skvělou hrou hlavou a je přirozeným lídrem týmu. Dokáže zahrát na pozici pravého wingbeka, ale Sparta s ním počítá spíše na pozici krajního stopera v tříčlenné obraně.
Ovšem Sparta by Martince přivedla pouze na českou Chance ligu, jelikož termín pro odeslání soupisek do evropských pohárů vypršel dnešní půlnocí. Zdá se, že to pro hráče nebude takový problém a stejně by se chtěl posunout výše.
Schyluje se k dalšímu přestupu na trase Jablonec-Sparta
Spojení mezi Miroslavem Peltou a vedením Sparty je velmi úzce provázáno a příchod Martince by měl být dalším jasným důkazem. Sparta Praha dlouhodobě spolupracuje na úrovni české ligy s Jabloncem a dokazují to i příchody dalších hráčů, které z Jablonce přivedla.
Například ze severu Čech v minulých letech Sparta přivedla Matěje Hanouska, Jaroslava Zeleného, Michala Trávníka či Dominika Hollého. Naopak Letenští opakovaně posílají své mladé hráče na hostování do Jablonce, v této sezoně zamířil na sever Čech talentovaný Lukáš Penxa.
Podle webu iSport se akce Martinec rozjíždí naplno. Letenští by podle všeho měli mít předpřipravenou dohodu se šéfem klubu Miroslavem Peltou o podmínkách přestupu. Rozhodnutí tedy zůstává na hráči, ale podle všech informací by se hráč přesunu nebránil.
Sparta podle našich informací zvyšuje aktivitu pro získání Jakuba Martince z Jablonce. Viz přestupový online @DenikSport https://t.co/3CxrbrkbPM
— Jirka Fejgl (@fejgl) September 3, 2025
Otázka je, jakou formou by měl Martinec na Letnou zamířit. Jestli to bude hostování s opcí na přestup, nebo rovnou přestup. Podle webu Livesport se tržní hodnota Jakuba Martince odhaduje na zhruba 655 tisíc eur. Přestupová suma by ale pochopitelně byla výrazně vyšší.
Zdroj: iSport
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Hokej
Přestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny












