La Liga

Madridský týden: Real nejdříve přivezl body z Říma a následně svedl úspěšný boj s Valencií

Real Madrid neprožívá v letošní sezóně nejpodařenější chvíle. V lize se potácí na pátém místě, na což rozhodně nejsou fanoušci Bílého baletu za poslední roky zvyklí. Minulý týden byl však výjimkou, Santiago Solari nejdříve dovedl své svěřence k výhře v Lize mistrů proti AS Řím a poté i k důležitým třem ligovým bodům.

Po výprasku s Eibarem zamířili hráči Realu Madrid na Stadio Olimpico do Říma, kde je čekal další souboj v rámci Ligy mistrů. Trenér Solari se však musel obejít bez stále zraněného Nacha s Casemirem, doma nechal také brankářskou dvojku Keylora Navase. To však hráče Los Blancos nějak výrazně nelimitovalo, jelikož si i bez těchto tří jmen dokázali s domácími Římany poradit a po gólech Garetha Balea a Lucase v prvních patnácti minutách druhé půle vedli už o dvě branky.

Nutno dodat, že si obranná řada hostů mohla výrazně oddechnout, jelikož “Vlkům” vypadl ze sestavy bosenský hrotový útočník Edin Džeko, jehož musel nahradit Patrik Schick, který odehrál celý zápas. Ani český útočník však nedokázal defenzivu španělského celku prolomit a tři body do tabulky si tak připsali borci z Madridu.

V sobotu se téměř po měsíci opět dostal do permanence trávník na Santiago Bernabéu, kam přijela nepříliš rozjetá Valencia, která se momentálně nachází v druhé polovině ligové tabulky. Domácí celek letos však již prokázal, že klopýtnutí proti papírově slabším celkům je zcela běžné a tak se nedala očekávat nějaká nadvláda jednoho či druhého týmu.

Úvodní minuty zápasu ale mluvily lehce jinak. Již po osmi odehraných minutách se totiž stadion poprvé radoval po vlastním gólu Daniela Wasse. Lví podíl na této brance měl Daniel Carvajal, který právě hlavu dánského záložníka nastřelil a s trochou štěstí míč poprvé skončil za zády Neta.

Dlouhé minuty se pak nedělo nic zásadního. V obou poločasech letěly mezi tři tyče pouhé dvě střely domácích, hosté tuto oblast prověřili pouze dvakrát za celý zápas. Na gól se tak čekalo dlouho, ale přece jen se jej necelých 70 000 diváků dočkalo a to z kopačky Lucase v třiaosmdesáté minutě. Španělský útočník tak udělal již definitivní tečku za tímto mačem a Solariho parta se tak mohla opět po odmlce v Eibaru radovat z ligové výhry, která je posunula na páté místo před Levante.

Již ve čtvrtek dojde opět na řadu Copa del Rey, v němž Bílý balet vyzve před domácím publikem Melillu, kterou v prvním vzájemném střetnutí dokázal porazit 4:0. V neděli se poté Realu postaví do cesty poslední Huesca.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

La Liga

Arsenal s Chelsea svedou souboj o záložníka Barcelony!

Od

Barcelona zřejmě v lednu přijde o jednoho ze svých záložníků. Denis Suárez se totiž nechal slyšet, že není spokojený se svou pozicí v katalánském týmu, což probudilo zájem několika velkých evropských klubů. Největší šance na jeho zlákání do svých řad se dávají londýnským týmům – Arsenalu a Chelsea.

Denis Suárez byl považován za jednu z obrovských nadějí španělského fotbalu. Už v mladém věku zastínily jeho technické dovednosti mnoho skvělých fotbalistů. V Barceloně ale Suárez nedostává příliš prostoru pro představení svého umu, a tak se rozhodl, že je čas na změnu prostředí, která by mu měla více minut na hřišti přinést.

Kam má ale čtyřiadvacetiletý Španěl namířeno? Podle deníku Marca jsou nejblíže k zisku talentovaného hráče Arsenal a konkurenční Chelsea. Zájem o Suáreze projevily také Valencia a AC Milán. Údajně však štace v italském AC Denise z důvodu nestabilního období klubu neláká. Valencia se také nejeví jako příliš velký favorit, jelikož Premier League je pro šikovného záložníka lákavější destinací.

Cenu za hráče, který již prošel anglickým Manchesterem City a španělskými týmy Sevillou a Villarrealem, stanovila Barcelona na minimální sumu 10 milionů eur.

Zdroj: football-espana.net, marca.com

La Liga

Alba se zastal Dembélého: Je pro nás ohromně důležitý, kabina s ním nemá problém

Je známo, že Ousmane Dembélé měl v barcelonském klubu nemalé problémy s disciplínou. Podle jeho slov i názoru ostatních však šel francouzský fotbalista do sebe a v poslední době na sobě hodně zapracoval. V rozhovoru se ho nyní zastal i Jordi Alba, jenž uvedl, že s ním kabina dobře vychází.

“V kabině s ním nikdy nebyl žádný problém. Je pro nás ohromně důležitým hráčem a ano, ve vystupování mimo hřiště by se mohl zlepšit, ostatně jako mnoho mladých hráčů. Ale my s ním žádný problém nemáme,” řekl Alba na adresu svého spoluhráče.

O Dembélém řekl pár slov i mladý záložník Carles Aleñá. “Hráči se o něj musejí starat. Celému týmu už se omluvil. Řekl, že už nikdy nedojde pozdě a své chyby napraví. Určitě ho za to nesmíme odepsat.”

La Liga

Ligový zápas španělské nejvyšší soutěže v USA se zhroutil, FC Barcelona zůstala osamocena

Mezi Evropskou fotbalovou asociací UEFA a vedením fotbalu ve Střední a Severní Americe CONCACAF to jiskří. Důvodem je skutečnost, že společný projekt zápasu španělské ligy v americkém městě Miami se zřejmě definitivně zhroutil. Projekt zápasu španělské fotbalové ligy ve Spojených státech amerických dostal další ránu poté, co ho přestala podporovat i FC Barcelona.

Úřadující mistři Španělska z FC Barcelona se měli podle plánu vedení soutěže střetnout 29. ledna 2019 v Miami s dalším katalánským klubem Gironou, ale duel vzbudil odpor u národní federace, která ho nepovolila.

Klub FC Barcelona uvedl, že idea zápasu v zámoří se jí stále líbí, ale za současné situace na něm netrvá. “Projekt nemůže fungovat, pokud se na něm neshodnou všechny strany,” uvedl klub.

Odřeknutím Barcelony tak plán na tuto sezonu podle všeho padl. “Od začátku jsme říkali, že účast v zahraničním zápase je dobrovolná. Pokud se FC Barcelona zúčastnit nechce, tak se zápas v Miami ve stanoveném datu konat nemůže,” reagovali zástupci španělské ligy.

Ti zároveň v listopadu ve snaze získat povolení k sehrání zápasu v USA zažalovali španělskou federaci. Soud by měl vynést verdikt ve čtvrtek.

K utkání v cizině potřebuje liga souhlas nejen domácího svazu, ale i odpovídajících kontinentálních federací UEFA a CONCACAF.

Proti plánu se před časem vyslovila světová federace FIFA, jejíž souhlas ale povinný není.

Zápas v USA se měl uskutečnit na základě nového partnerství španělské ligy s nadnárodní společností Revelent, v jehož rámci by se měl hrát jeden ligový duel za sezonu v Severní Americe v příštích patnácti letech.

Použitý zdroj: bbc.com/sports