Tenis

Lucky Loser Svrčina dosáhl v Číně životního maxima a zabojuje s Bublikem o semifinále

Na turnajích ATP byste jeho úspěchy hledali velice obtížně. Dalibor Svrčina teď ale píše v čínském Chang-čou jeden ze svých nejpovedenějších příběhů. Tenista z Ostravy zvládl v Číně dvě kola v hlavní soutěži a dobyl své nové maximum na žebříčku ATP. Na úkor Víta Kopřivy je také čerstvou čtyřkou českého tenisu. Souboj o tuto pozici ale ještě neskončil.

Na turnajích ATP byste jeho úspěchy hledali velice obtížně. Dalibor Svrčina teď ale píše v čínském Chang-čou jeden ze svých nejpovedenějších příběhů. Tenista z Ostravy zvládl v Číně dvě kola v hlavní soutěži a dobyl své nové maximum na žebříčku ATP. Na úkor Víta Kopřivy je také čerstvou čtyřkou českého tenisu. Souboj o tuto pozici ale ještě neskončil.

  • Dalibor Svrčina zvládl v Číně dvě kola v hlavní části turnaje ATP
  • O postup do semifinále se utká s Kazachem Bublikem
  • Dvaadvacetiletý tenista vede na dálku souboj o pozici české čtyřky

Svrčina sbírá skalpy

Narazil tady už v kvalifikaci. A na tento výsledek je Dalibor Svrčina vlastně docela zvyklý. Těžiště jeho úspěchů je totiž na challengerech a turnaje vyšší kategorie jsou pro něj dalším krokem vzhůru.

Na dvěstěpadesátce v čínském Hangzhou (Chang-čou) dostal ale druhou šanci, když se do hlavní části turnaje kvalifikoval jako Lucky Loser. A využil ji znamenitě.

V prvním kole se proti němu postavil Ital Berrettini. Bývalé světové šestce v Číně ale návrat na kurty nezachutnal. Se Svrčinou ztratil třikrát servis, aniž by českého hráče připravil o jeho podání.

Velká výhra Svrčiny

Tenista z Ostravy naopak slavil zisk velice cenného skalpu. A nezůstalo pouze u jednoho. Ve druhém kole se totiž dvaadvacetiletý tenista vytáhl také na domácího Zhizhen Zhanga, který je známý také díky svému působení v deblech po boku Tomáše Macháče.

Utkání proti Číňanovi bylo zase zcela jiným příběhem. V zápase oba hráči využili celkem deset brejkbolů. Co je ale podstatné, tak hned osm z nich ukořistil český tenista. Po setech 6:4, 6:3 tak Svrčina postoupil mezi osm nejlepších hráčů na turnaji.

Nové maximum

Svrčina si tak zajistil postup o více než deset míst na žebříčku ATP. V jeho live podobě mu teď patří sedmaosmdesátá pozice. Výše zatím nikdy nebyl. Pod sebe dostal také Víta Kopřivu, ten ale může velice rychle kontrovat. Svrčinův konkurent totiž nastoupí ve finále challengeru v Rakousku.

Mladší z dvojice tenistů má ale osud ve svých rukou. Pokud zvládne v Číně ještě jedno kolo, čeká jej další posun směrem vzhůru. V cestě mu teď stojí další zvučné jméno. Proti Svrčinovi se postaví Kazach Bublik. Tento osmadvacetiletý tenista přešel v poslední době opět do ofenzívy a po pádu se vrátil do elitní světové dvacítky.

Už několikrát dokázal, že dokáže porazit téměř každého. Totéž jde ale říct také naopak. Porážek s tenisty, kteří jsou o desítky míst na žebříčku pod ním, předvedl Bublik už více než dost. Třeba jednu takovou přidá i se Svrčinou.

Duel mezi Bublikem a Svrčinou bude vrcholem dnešního čtvrtfinálového programu v Hangzhou a proběhne v odpoledních hodinách středoevropského času. O postup do semifinále se tady pokusí i Daniil Medveděv hledající ztracenou formu nebo americká naděje Learner Tien.

Zdroje: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené