Los MOL Cupu na benzince? Fanoušci vtipkují, vzpomínají i na temnou historii českého fotbalu
Tento týden se hraje i losuje MOL Cup. A při této příležitosti, kdy navíc česká pohárová soutěž slaví výročí v podobě jubilejních deseti let partnerství s benzínkou MOL, dojde k hodně speciální situaci. Další kolo se totiž bude losovat přímo na čerpací stanici. Reakce? Hodně kritické až ironické. Skoro nečekaně.

Tento týden se hraje i losuje MOL Cup. A při této příležitosti, kdy navíc česká pohárová soutěž slaví výročí v podobě jubilejních deseti let partnerství s benzínkou MOL, dojde k hodně speciální situaci. Další kolo se totiž bude losovat přímo na čerpací stanici. Reakce? Hodně kritické až ironické. Skoro nečekaně.
- Ve středu večer poznáme posledního čtvrtfinalistu MOL Cupu
- V pátek se bude losovat čtvrtfinále
- Los bude speciální, jeho podoba vyvolala vlnu reakcí
MOL Cup oznámil hodně zvláštní speciální los
Tento týden bude patřit MOL Cupu. V posledním osmifinálovém utkání se totiž střetnou Artis Brno a Sparta Praha, přičemž brněnský celek se pokusí napodobit senzační nedělní výkon Pardubic, které Spartu porazily, navíc na její půdě.
Jen o dva dny později, tedy v pátek, se ale uskuteční los čtvrtfinálových dvojic. Své místo v této části pohárové soutěže si již zajistily Baník Ostrava, Jablonec, Slavia, Hradec Králové, Viktoria Plzeň, Karviná a Mladá Boleslav.
Tento los ovšem bude speciální. Jelikož se česká pohárová soutěž jmenuje MOL Cup již deset let, proběhne oslava partnerství. Jak bude vypadat? Los proběhne v pátek 5. prosince v 11:00 na jedné z čerpacích stanic MOL.
Reakce veřejnosti? Vtipy, ale i vzpomínky na minulost
Zatímco FA Cup v Anglii či DFB-Pokal v Německu jsou velmi prestižní pohárové soutěže, tak MOL Cup s prestiží výrazně zaostává. Vedení se to sice snaží dle svých slov zlepšit, nicméně je otázkou, zdali je los na čerpací stanici ideálním způsobem, jak oslavit výročí spolupráce.
Důvodů je hned několik. Například Jiří Vítek, kterého znají především fanoušci hokeje, zavzpomínal na období, kdy se soutěž jmenovala Pohár České pošty. A jeho myšlenka není vůbec nezajímavá.
Škoda, že to někoho nenapadlo v dobách, kdy se tahle soutěž jmenovala Pohár České pošty.
— Jiří Vítek (@JVitek94) December 1, 2025
To by byla teprve partnerská aktivace! Vyjedeš si lístek, čekáš dvě hodiny a pak se na přepážce dozvíš, že soupeři už došli, ale můžeš si koupit stírací los. https://t.co/rm22mV7KTO
Jenže je tu ještě jiný typ minulosti. S benzinkami jsou totiž spojeny korupční skandály z českého fotbalového prostředí. U jedné čerpací stanice u Vyškova totiž 30. dubna roku 2004 zasahovali policisté.
Tehdy zatkli prvoligového sudího Stanislava Hrušku a sportovního ředitele 1. FC Synot Jaroslava Hastíka, kteří se měli setkat kvůli předání úplatku.
„Proč ne. Český fotbal se tzv. dělá z velké části i na benzinkách. Dává to smysl. Na parkovišti za benzínkou se pak rovnou pořeší výsledky. Případně si účastníci po losu budou moci koupit párek v rohlíku a zimní kapalinu do ostřikovačů. Krásně zvolená tematika. Dřív se na benzinkách domlouvaly výsledky, teď se tam bude losovat. Českej fotbal se vždycky dělal na benzíně. Jsem rád, že máme nějakou kulturu,“ stojí v reakcích na sociální síti X.
Někdo vidí tento krok jako střelbu do vlastní nohy. Nechybí ani vzpomínky na Ivana Horníka. Někteří jedinci už vymýšlí, kdo by mohl být dalším partnerem. Zalíbila se například možnost, že los bude probíhat u boxů Zásilkovny nebo Alzy.
Soudě dle reakcí by byla škoda nevyužít k losu herce Marka Daniela, nyní hvězdu seriálu Štěstíčku naproti, kde hraje právě zmíněného Horníka.
Je tohle správná cesta?
Bez partnerů a bez peněz od nich se samozřejmě ve fotbalovém prostředí příliš existovat nedá. Je tedy naprosto v pořádku, že má česká pohárová soutěž partnerství se společností MOL. Jenomže jak se zdá, tak krok se speciálním losem nevyvolává úplně pozitivní reakce.
Místo toho, aby se zvedla prestiž a reputace soutěže, se děje pravý opak. Dle reakcí je to spíše degradace. Samozřejmě, vymyslet cokoliv je těžké, pro marketingové oddělení je to náročný úkol. Tohle ovšem není správná cesta.
Na druhou stranu, jak se říká, i špatná reklama je reklama. A jelikož příspěvek s losováním na benzínce sdílejí i zahraniční účty z Německa, konkrétně novinář serveru DW Jonathan Crane, tak to budí pozornost. Pokud je cílem toto, pak dobrá práce. Skrz reputaci to ale ideální není.
Zdroj: autorský článek, MOL Cup, X
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












