Chance Liga

Liga vyhlíží návrat bývalého reprezentanta. Zlín chce hráče, kterého vyslala Sparta do Polska

Chance Liga se možná dočká dalšího zajímavého návratu. Vedení devátého Zlína údajně pracuje na příchodu bývalého reprezentanta, kterého před časem poslala Sparta do Polska. Hráč se u našich severních sousedů dostal na druhou kolej.

Chance Liga se možná dočká dalšího zajímavého návratu. Vedení devátého Zlína údajně pracuje na příchodu bývalého reprezentanta, kterého před časem poslala Sparta do Polska. Hráč se u našich severních sousedů dostal na druhou kolej.

  • Chance Liga možná uvidí další zajímavý návrat
  • Devátý Zlín chce přivést bývalého reprezentanta
  • Hráč se v polském angažmá dostal na druhou kolej

Přestupové období končí v České republice až příští čtvrtek 12. února a do té doby se dost možná ještě dočkáme velkých věcí. Posílit potřebuje řada týmů a aktivní je třeba i Zlín. Ševci po skvělém úvodu soutěže začali klopýtat a posledních šesti utkání hned pětkrát prohráli.

Trenér Bronislav Červenka tak vyhlíží posily a jedna velmi zajímavá by se mohla v dohledné době realizovat. Web inFotbal.cz upozornil na instagramový profil Fanoušci Zlína, na kterém se píše, že klub chce přivést Jakuba Peška.

Dvaatřicetiletý křídelník hraje poslední rok v polském týmu Wieczysta Krakow, kde ovšem zcela vypadl ze sestavy. Poslední soutěžení utkání bývalý český reprezentant absolvoval 27. července loňského roku. Od té doby ani ťuk, Wieczysta přitom hraje až druhou nejvyšší soutěž.

Peška vyslala do Polska Sparta

První zahraniční angažmá Peškovy zkomplikovalo zranění, návrat do vlasti tak vypadá jako vysvobození. U našich severních sousedů stihl rychlonohý záložník jen 15 zápasů, branku ani asistenci nezapsal. I přes pokročilý fotbalový věk by mohl být Pešek pro Ševce přínosem.

Trenér Červenka potřebuje okysličit ofenzivu, která je s 26 vstřelenými góly v Chance Lize sedmá nejhorší. Bývalý hráč Slovanu Liberec či pražské Sparty, odkud do Polska přestoupil, by se mohl stát druhou velkou posilou Zlína v tomto transferovém období.

Na Letnou už zamířil stoper Jakub Jugas. Důrazný třiatřicetiletý obránce si poslední čtyři roky také vydělával v Polsku, dokonce ve stejném městě jako Pešek. Jugas hrál Ekstraklasu za Cracovii Krakow. O víkendu už byl v základní sestavě při prohře Zlína v Liberci (2:0).

Ofenzivu Zlína táhnou tělocvikář a Nigerijec

Pešek by mohl doplnit ofenzivu Zlína, kterou táhnou především dva muži. Zjevením podzimu se stal „tělocvikář“ Michal Cupák, který se blýskl pěti góly a třemi asistencemi. Vyrovnanou bilanci 4+4 má útočník Stanley Kanu z Nigérie. Špatně si nevede ani dvacetiletý talent Stanislav Petruta, autor tří branek. Pomoc zkušeného Peška by ovšem celý tým jistě uvítal.

Na dokončení transferu mají na východě Moravy ještě nějaký čas. Peškovo totální odstavení a osoba Jakuba Jugase ale dávají tušit, že je vše na dobré cestě. Uvidíme majitele čtrnácti reprezentačních startů, ve kterých nastřílel pět branek, opět na českých trávnících?

Zdroj: Autorský článek, inFotbal.cz

Email Icon
Reklama
Oblíbené