Spojte se s námi


Ostatní

Liga mistrů nabrala na obrátky! První den nabídl spoustu gólů a malé překvapení

Prodloužený víkend patří v Plzni futsalu. Od středy 25. října se v Městské sportovní hale koná hlavní fáze Ligy mistrů. Na scéně je i domácí Interobal či třeba Riga s velkými hvězdami. Jak dopadly zápasy prvního kola této skupiny?

Publikováno

dne

Prodloužený víkend patří v Plzni futsalu. Od středy 25. října se v Městské sportovní hale koná hlavní fáze Ligy mistrů. Na scéně je i domácí Interobal či třeba Riga s velkými hvězdami. Jak dopadly zápasy prvního kola této skupiny?

Po roční pauze se plzeňské futsalové mužstvo opět probojovalo do Ligy mistrů. Nadstavbou tohoto úspěchu bylo pořadatelství na domácí palubovce, což pro Interobal bylo klíčové v prvním zápase letošního ročníku.

Radnik Bijeljina 5:5 Plzeň

Jestli bylo k vidění první den nějaké překvapení, tak ho rozhodně zapříčinil bosenský mistr. Do zápasu vstupoval i kurzově jako jasný outsider, ale domácí tým řádně potrápil a okradl ho o důležité body.

Již ve druhé minutě zaskočil plzeňskou obranu Pavlovič, který po krásné souhře zakončoval do poloprázdné branky Vahaly. Interobal se stále trápil, ale hosty zaskočil hrou bez brankáře, která přinesla ovoce. V 19. minutě Gabriel Rick vložil hlavu do nástřelu Holého a vyrovnal. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle lépe vstoupila Plzeň. Hned po dvou minutách zužitkoval přihrávku Vnuka Lukáš Rešetár. Jenže poté přišel totální kolaps domácích. O minutu později vyrovnal Pavič. Západočeši byli na tom hůře, dvě slepené branky znamenali vedení Radniku 4:2.

Diváci nadále hnali domácí svěřence a to se vydařilo. Nejprve snižoval Michal Holý, aby o pár sekund později výstavním bodlem do šibenice srovnal Tomáš Vnuk. Kotel Interobalu rozhodně nechtěl remízu, proto ve 33. minutě zasadil úder do plzeňských řad Pavlovič.

To zdaleka nebylo vše, o chvíli později dostal míč do sítě krokolomě kapitán Rešetár. Dále se v zápase nic nestalo, proto si oba týmy dělí body za remízu 5:5.

„Samozřejmě tady na ty diváky spoléháme, nepřestali i za nepříznivého stavu, takže nám pomohli ten závěr zvládnout a věříme, že se zítra přidají i další a dovedou nás ke třem bodům,“ řekl Rešetár na adresu diváků pro klubový Facebook.

Gentofte 1:9 Riga

Divácky méně atraktivní duel se odehrál odpoledne. Favorizovaný lotyšský mistr si jednoznačně poradil s dánským Gentofte a to dokonce inkasoval jako první, jenže už do poločasu dokázal zápas otočit. Za Rigu zářila zejména dvojice Thalles a Ricardinho.

Další program

Liga mistrů jede v rychlém sledu i dnes, tedy ve čtvrtek 26. října. Od 16:00 se potká bosenský Radnik proti dánskému Gentofte. Ve šlágru celého turnaje se v 19:00 potká plzeňský Interobal proti lotyšské Rize, což bude velice klíčový duel, který dost možná napoví o postupu.

Zdroj: SK Interobal Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.