Spojte se s námi

Fortuna liga

Koubek: Vlkanova řekl, že si neumí představit zůstat v Hradci, to bylo nešťastné. Měl jsem obavy o kabinu

Adam Vlkanova byl v minulé sezóně jedním z nejlepších hráčů celé Fortuna ligy a tahounem Hradce Králové, který dotáhl až na šesté místo v tabulce. V létě tak počítal s odchodem, který se nakonec neuskutečnil, což šikovného záložníka dost zasáhlo.

Publikováno

dne

Adam Vlkanova byl v minulé sezóně jedním z nejlepších hráčů celé Fortuna ligy a tahounem Hradce Králové, který dotáhl až na šesté místo v tabulce. V létě tak počítal s odchodem, který se nakonec neuskutečnil, což šikovného záložníka dost zasáhlo.

Vlkanova patřil dlouhodobě k nejlepším hráčům FNL. V sezóně 2015/16 zde v dresu Hradce skóroval šestkrát, po pádu z nejvyšší soutěže v sezóně 2017/18 se trefil sedmkrát, stejný počet přidal o rok později.

První zklamání

V sezóně 2019/20 nastřílel dokonce 13 branek a zdálo se, že už jej ve druhé lize nepůjde udržet. Velký zájem měl Baník Ostrava, jenže Hradec měl vysoké nároky. Baník nabízel tři miliony korun, Votroci však chtěli ještě o milion víc a přestup tak nakonec krachnul. To tenkrát Vlkanovu hodně rozlítilo, jelikož už se cítil na ligové trávníky.

Nakonec tam s Hradcem postoupil znovu a v minulé sezóně se blýsknul bilancí 8+8 a skvělými výkony, kdy jako kapitán dovedl černobílý celek do skupiny o titul.

Počítal tak s tím, že v létě jistě musí odejít. Zájem měla Sparta i Slavia, která jej pozvala i do slavného V.I.P., později se přidala i Plzeň, dokonce byla i možnost odejít do americké MLS.

Odchod z Hradce

Vlkanova měl jasno, v létě konečně udělá další krok v kariéře a přestoupí do většího klubu. A dával to i veřejně najevo.

„Nedokážu si teď představit, že bych v Hradci zůstal. Vůbec nevím, jaké by to bylo, kdybych zůstal… Buď půjdu pryč teď, nebo za rok po vypršení smlouvy zadarmo. Moc jiných variant neexistuje. Přiznávám, že bych teď těžko nesl, pokud by žádné angažmá nevyšlo,“ říkal Vlkanova Deníku Sport na konci května.

Jenže Hradec neustále šponoval cenu, doufal, že na svém klenotu pořádně vydělá. Požadoval jeden milion eur (25 milionů korun), což zájemce odradilo.

Další velké zklamání

A to i vzhledem k jeho věku, Vlkanovi totiž v září bude 28 let. Byla to tak pro něj zřejmě jedna z posledních šancí na velký přestup.

„Nejvíc jsem se obával negativního vlivu na kabinu. Že to nebude úplně dobrý, že ji to bude rozptylovat. Adam je kapitán, řekl, že si neumí představit v Hradci zůstat… Nebylo to úplně nejšťastnější. Sedli jsme si, prý to tak úplně nemyslel. Chová se profesionálně, zpočátku tam bylo cítit zklamání,“ uvedl v rozhovoru pro iSport trenér Hradce Miroslav Koubek.

Vlkanova nakonec tedy v Hradci zůstává ještě jednu sezónu. A teď už pravděpodobně skutečně poslední. Buď jej Votroci zpeněží v zimě, nebo v létě odejde zadarmo. Ve hře je ale i nová tučná smlouva.

„Vedení Hradce vysokou cenovou nálepkou (milion eur) Adamovi jakoby v přestupu brání. Tak to může vnímat Adam i vnější okolí. Ale já říkám, proboha v české lize se dávají podobné částky za obránce. Cena za hráče, který má takovou produktivitu, je naprosto reálná.

Adamovi bude letos osmadvacet, možná to je ten důvod. Ale to neznamená, že by měl Hradec ustoupit. Souhlasím s nastavenou strategií vedení klubu v čele s Richardem Juklem. Jestli si někdo myslí, že jsme Hradec a dáme hráče pod cenou, tak to je špatná úvaha,“ dodává Koubek.

Zdroj: iSport

Reklama

Oblíbené