Komentář: Že má Slavie nejlepší fanoušky? Děkuji, tohle na stadionech nechceme

Pamatujete si na loňskou sezónu? Nejlepší fanoušci v republice – jak je nazývají hráči Slavie – byli v několika podmínkách. Dokonce mělo kvůli jejich chování dojít na zavření tribuny Sever v nadstavbě proti Plzni. Na uzavření nedošlo, protože šlo o bezpečnost. A tak jednu podmínku zalepila druhá. 

Fanoušci Slavie proti Olomouci. Zdroj: youtube.com

Nebudu psát o všech trestech. Protože v podání disciplinární komise ve prospěch Pražanů je to změnění podmíněného trestu na nepodmíněný, zavření sektoru na nezavření a pořád dokola. Jen, jestli si matně pamatuji, tak loni to pokaždé bylo nějak “prominuto” a trest vždy zmírněn, protože pan Tvrdík se zaručil, že se situace nebudou opakovat. 

Video zachycující řádění fanoušků Slavie najdete na konci článku! 

Pro rekapitulaci jen připomenu, že posledně se jednalo o dvě utkání, kdy měla mít Slavie zavřenou tribunu Sever. Zavřená tribuna byla pouze při utkání s Jabloncem a pro duel s Plzní udělala komise ústupek a nechala tribunu otevřenou. Jednalo se o bezpečnost. Policie ČR se bála, že by radikální fanoušci z tribuny Sever šli do okolních ochozů a byli tak nablízku fanouškům Jablonce. 

Poté přišlo utkání se Spartou a i tady se nejlepší fanoušci v republice předvedli. Po Kangově proměněné penaltě byl hozen na hřiště banán a hráč byl obětí rasistických urážek. Trest? Na první ligové domácí utkání zavřená tribuna s nejhlasitějšími fanoušky na Slavii. 

V zápase s Olomoucí tak značná část fanoušků kvůli uzavřenému sektoru musela koukat na fotbal z okolních sektorů. Tyhle tribuny normálně okupují například rodiny s dětmi nebo prostě jen normální fanoušci, kteří se spokojí s fanděním a ne s házením pyra nebo jinými buranskými nápady. 

Důsledkem toho všeho bylo, že během zápasu byly k vidění létající světlice a ty končily v sektorech hostí – tedy u fanoušků Olomouce. Připomeňme si zápas Sparty proti Plzni, kdy jeden z vandalů plzeňských fans hodil dělobuch k malému dítěti a bylo z toho zranění. 

I taková světlice vás dokáže slušně popálit a do sektoru hostí neletěla pouze jedna, letělo jich naráz šest, možná osm. Nebylo to tedy selhání jedince, ale buď plánovaná nebo spontánní akce několika fanoušků Slavie. Tímto se pochopitelně musí disciplinární komise zabývat a přijít musí exemplární tresty. 

“Mrzí mě, co se během zápasu odehrálo. Naštěstí se snad nic nestalo, že by třeba někoho v olomouckém kotli popálili nebo tak… Mám fanoušky rád, jsou nejlepší v republice, ale tohle se nedělá,” zní výňatek z rozhovoru slávistického brankáře Ondřeje Koláře. 

Opravdu jdou nejlepší fanoušci v republice ti, kteří každý zápas hrají na tribuně o to, aby jim disciplinární komise neuzavřela sektor nebo po tomto případě stadion? A opravdu může hráč Slavie volit po takovém excesu podobná slova? 

Fanoušci Slavie nejsou nejlepší v republice. Ti, kteří stojí za věčnými podmínkami jsou jednoduše burani. Možná je to dáno tím, že dost fanoušků nynějších Slavie se rekrutuje z řad fanoušků úspěchu. Před nedávnou dobou zel Eden prázdnotou. Po vyhraných titulech je narvaný k prasknutí.

Dalším důvodem může být pocit beztrestnosti, kterou vyvolaly věčné podmínky a následné mírnění trestů ze strany disciplinárky. Když vám několikrát odpustí trest a do toho ještě za vámi stojí šéf vašeho klubu (Jaroslav Tvrdík), určitého pocitu beztrestnosti nabudete. 

Situace dojde dřív nebo později k velkému prohřešku, který byl k vidění v neděli v Sinobo aréně. 

Já si proto dovolím s brankářem Ondrou Kolářem nesouhlasit a všechny tyhle “fanoušky”, co dělají akorát bordel a vyhánějí ze stadionu rodiny s dětmi (nebo ty, pro které je fotbal něco jako návštěva divadla), bych vyházel a zakázal jim vstup do ochozů. 

A na straně disciplinární komise bych sáhl k tomu nejhoršímu, co fanouška může potkat. Tedy zavření stadionu. Sektor domácích byl totiž zavřený již několikrát (dokonce i v Evropské lize proti Chelsea) a jak jsme se mohli přesvědčit v neděli při utkání proti Olomouci – nikam to nevede, ani přes sliby pana Tvrdíka, že se nic z toho nebude opakovat. 

Jen radikální tresty udělají z českého fotbalu prostředí, ve kterém se nebudete se synem jít bát fandit svému týmu do ochozů. Nebo vás snad napadá jiné řešení? 

Fanoušci Slavie házeli do sektoru hostí světlice. Zdroj: Youtube.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pyro jako takové mi absolutně nevadí a nemám s tím problém. Bengálské ohně dělají i docela solidní třešničku na skvělém zápase…ALE

  Nedokážu pochopit těch pár bezmozků, co plánovaně a cíleně háže pyro do sektorů hostí, na trávník, mezi normály. Není to zdaleka poprvé a takoví bezmozci si zaslouží odhalení a potrestání. Pevně doufám, že se klubu podaří odhalit alespoň jednoho z nich a dojde k trestům dle novelizovaného řádu.
  Jde absolutně mimo logické myšlení, co se honí v palici takového vymaštěnce. Pokud chce házet pyro po lidech a celém okolí, může se přidat k Armádě…tam si může házet granáty do aleluja.
  Jenže dokud jsem anonymní, to jsem hrdina a frajer…pokud ho odhalí, stáhne ocas a bude fňukat, že pokuta a zákaz na 2 roky je moc krutý trest.

  Děkuji, že tímto těch pár kreténů totálně zazdilo práci TS

  • Není to jen o pyro. Proč Slavia nemá už dávno sofistikovaný kamerový systém na TS?

 2. Autor komentáře zjevně nedokáže přenést přes srdce, že je Slavie nyní nahoře. Lidé házející pyro na hřiště nebo mezi diváky jsou problém, který je třeba razantně řešit, ale házet všechny fanoušky do jednoho pytle kvůli několika buranům je chyba. Navíc bych si počkal, jakou účinnost bude mít nový návštěvní řád. Zároveň autor zapomněl zmínit reakce hráčů a předsedy představensta po tomto incidentu. Asi omylem. A nebo z toho důvodu, že by si pak nemohl takhle krásně kopnout a poplivat a tím ulevit své frustraci.

 3. Tito psychopati nemají na stadiónu co dělat a jednat by se s nimi mělo jednat tvrdě! Dost už bylo tolerance.

 4. Absolutně odsuzují házení světlic kamkoli mezi fanoušky. Je ale zajímavé, že nikdo neřeší Pyro ve Zlíně v prvním kole, Pyro Sparťanů v Budejkach. Teď sledují LM, Pyro např. V Basileji. Tyhle cinty rádoby novinářů jsou fakt tristní.

 5. Slávisti byli vždycky největší hovada když jich bylo hodně. V davu byli silní, jednotlivci jsou sráči.

 6. Je zajímavý že vždycky má nejlepší fanoušky ten kdo zrovna vyhrál ligu. Byla to Ostrava a Plzeň, pak seshiti, ale že nejvíc lidí chodí stejně na Spartu bez toho jak zrovna hraje nikdo nevidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.